Şekilli Bir Vücut için Liposuction

 

Şekilli Bir Vücut için Liposuction

Şekilli Bir Vücut için Liposuction


Vücudun; karın, kol, kalça ya da boyun gibi bölgelerinde biriken yağları alma işlemi liposuction ile yapılır. Böylece bahsi geçen bölgelerin şekillenmesi sağlanır. Yağlar kanül adı verilen tüpler kullanılarak alınır. Spor ya da diyet gibi yöntemlerle eritilemeyen yağlar liposuction uygulamasıyla yok edilir.


Etkili Liposuction Yöntemleri ile Başarılı Sonuçlar


Uygulama için tipik bir kilo verme yöntemi demek doğru olmaz. Kilo alımı nedeniyle belli bölgelerdeki yağ hücreleri genişlemeye başlar. Yöntemle, büyümüş olan yağ hücrelerinin azaltılması sağlanır. Klasik Liposuction, Lazer Liposuction, Radyofrekans ve Ultrason Liposuction teknikleriyle yağ alımı gerçekleştirilir.


Liposuction yöntemleri, birbirinden çeşitli özellikleriyle ayrılır. Örneğin Vaser Liposuction yönteminde yağlar ultrasonik ses dalgaları kullanılarak parçalanır. Lazer tekniğinde ise yağların parçalanma işlemi lazerle yapılır. Yağlar önce parçalanır sonrasında ise vücuttan temizlenir. Lazer ve Vaser yöntemlerinde yağ hücreleri sıvı hale getirilip vücuttan alıyor. Klasik yöntemde sıvılaştırma olmadığı için yağlar alındıktan sonra dalgalanma riski ortaya çıkabilir. Lazer ve Vaser dalgalanma sorununu ortadan kaldırıyor. Böylece cilt yapısı zarar görmeden yağ alma işlemi tamamlanır. Radyofrekans dalgalarıyla yağ eritme işlemiyle vücut yağlardan kurtarılırken bir yandan da ciltte sıkılaşma sağlanır.

Şekilli Bir Vücut için Liposuction


Liposuction için Uygun Bir Aday Mısınız?


Obezite gibi ciddi düzeyde bir kilo sorununuz bulunmuyor fakat bölgesel bazda şekillenmek istiyorsanız, liposuction işleminden yararlanabilirsiniz. Yöntem, zayıflama tedavisi olmadığı gibi selülit tedavisi de değil. İç bacak, bel, basen ve kolların yanı sıra erkeklerde meme bölgesindeki yağlanma için uygulanabilir. İşlemden yararlanmak isteyenlerin boy kilo endeksi dikkate alınır. Yani ideal kilonuza yakınsanız ve sadece vücudunuzun belli bölgelerinde biriken yağlanmalardan şikayetçiyseniz işlemden yararlanabilirsiniz. Tüm bu kriterlere sahip olsanız dahi plastik cerrah tarafından ameliyat öncesinde gerekli kan testlerinin yapılması gerekir. Cerrahın vereceği onaya bağlı olarak uygun hasta olup olmadığınız belirlenir. Ayrıca işlem öncesinde kullanıyorsanız kan sulandırıcı ilaçları kesmeniz uygun olur. Detaylar hekim tarafından hasta ile paylaşılır.


Liposuction Sırasında Hangi Anestezi Yöntemi Uygulanmalı?


Lazer liposuction ya da diğer yöntemlerle yağ alma işlemi sırasında uygulanacak olan anestezi yöntemi hastanın kişisel hikayesine göre değişebilir. Çoğunlukla cerrahlar genel anestezi yöntemini tercih eder. Özellikle, işlem birden fazla bir bölgede yapılacaksa ve yağ oranı fazlaysa genel anestezi uygulanır. Fakat yağ oranı düşük dar bir alanda yapılacak uygulamalarda cerrahın da onayı ile lokal anestezi tercih edilebilir. Anestezi yöntemi tamamen hastanın durumu, anestezi uzmanının görüşü ve cerrahın onayına bağlı biçimde şekillenir.


Operasyon Sonrası Sosyal Hayata Dönüş


Operasyondan sonra ne kadar zaman içinde sosyal hayata dönüş yapılabileceği merak konusu. Bu, hastanın durumuna göre değişmekle birlikte ortalama 3 ile 5 iş günü içerisinde gerek iş hayatına gerekse de sosyal hayat yeniden adapte olmak mümkün. Fakat operasyon bölgesindeki şişlik, morluk ya da ağrıların azalması için bir haftalık bir süreye ihtiyaç olabilir. Bir hafta sonrasında ağrılarda ciddi azalmalar söz konusu olur. Fakat lazer liposuction yönteminde 15 gün diğer yöntemlerde bir ay, hastalar korse kullanmak durumunda kalır. Bir aylık süre tamamlandığında şekillenme dikkat çekse de tam anlamıyla vücut 6 ay gibi bir sürede şekillenir. Operasyon sonrasında ise hastaların beslenmelerine dikkat etmeleri gerekir. Aksi halde vücutta bırakılan yağ hücreleri yeniden aktif hale gelir. Beslenme tipi ve kilo kontrolü liposuction uygulaması sonrası en çok hassasiyet gösterilmesi gereken konular arasında yer alır.

Merak edilen konulardan bir diğeri ise liposuction fiyatları. Fiyatlar daha çok operasyon yapılacak bölgenin durumuna ve tercih edilen yönteme göre çeşitlilik gösterebilir. Başarılı sonuçlar için Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Alpaslan Topçu ile iletişime geçebilirsiniz.

Bunlar da ilginizi çekebilir:


Mide Operasyonları İle İlgili Tüm Bilmeniz Gerekenler

Saç Ekimi Kimlere Hangi Yöntemlerle Yapılır?

Bacak Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Merak Ettiği Tüm Detaylar

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. bir arkadaşım yaptırmış ve çok memnun kalmamıştı o yüzden ben de pek cesaret edemedim ama teknikler değişmiştir artık bakayım yine..

    YanıtlaSil
  2. Merak ettiğim bir konuydu liposuction. Detaylı anlatımın için teşekkürler

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads