Bacak Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Merak Ettiği Tüm Detaylar...


Bacak Estetiği Yaptırmak İsteyenlerin Merak Ettiği Tüm Detaylar...
Güzel bir vücudun önemli bileşenlerinden biri de düzgün ve estetik görünüme sahip bacaklardır. Bacakların çok ince, çok kalın, çarpık ya da asimetrik olması rahatsız edici bir görüntüye neden olabilir. Kişi, bacaklarının görünümü nedeniyle özgüven sorunları yaşayabilir. Bazı durumlarda bacakların tamamında değil belli bölümlerinde estetik sorunlarla karşılaşılır. Ayak bileğinin aşırı ince olması, dizlerde çıkıntılar bulunması gibi sorunlar bunlardan bazılarıdır. Günümüzde bacak inceltme ve çarpık bacak estetiği gibi operasyonlar hem kadınların hem de erkeklerin ilgisini çekiyor. Bu konuda uygulanan bacak estetiği operasyonları 1970'lerden günümüze uzanıyor. Bacak estetiği fiyatları ise yapılan operasyona ve problemin bacağın tamamında ya da belli bir bölümünde olmasına göre çeşitlilik gösteriyor.
Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Alpaslan Topçu

En Sık Karşılaşılan Bacak Estetiği Sorunları
Bireyleri fiziksel ve psikolojik açıdan rahatsız eden bacak problemlerinden bazılarına daha sık rastlanıyor. İşte, bu bacak estetiği sorunları:
       Çarpık bacak
       Çok kalın ya da çok ince bacak yapısı
       İki bacağın kalınlık olarak birbirinden farklı olması ve asimetri sorunları
       Dizlerin normalden daha fazla birbirine yakın olmasıyla ortaya çıkan deformite (X bacak)
       Dizler arasında olması gerekenden daha fazla mesafe olması (O bacak)
Bacak estetiği sorunları ciddi sağlık problemlerinin sonucu olarak ortaya çıkabilir. Bu tür sağlık problemleri, şekil bozukluğuyla belirti gösterir. Örneğin çocukluk döneminde güneş ışınlarından yararlanamamış ya da yeteri kadar D vitamini alamamış hastalarda X bacak deformitesi ortaya çıkar. Yine bu hastalarda O bacak ve çarpık bacak sorunları da görülebilir. Doğuştan gelen ve ''club foot'' olarak da bilinen bacak anomalisi için ameliyat gereklidir. Ayrıca aşılanmayan çocuklarda çocuk felci hastalığı sonucunda da bacakta şekil bozuklukları yaşanabilir. Bu tür deformiteler, bacak estetiği konusunda hem fiziksel hem de psikolojik açıdan bireyleri rahatsız edebilir.
Bacak İnceltme Estetiği Nasıl Yapılır?
Üst bacak ya da alt bacak, yoğun spor ve diyet programlarına rağmen yağ kaybetmiyorsa ve incelmiyorsa liposuction yöntemi uygulanabilir. Liposuction uygulamasından önce, işlemin yapılacağı bölgeler işaretlenir. Daha sonra, bacağın gerekli bölümlerine yağları çözen ve aynı zamanda bölgesel uyuşma da sağlayan lokal anestezik bir çözelti enjekte edilir. Aynı zamanda bu bacak estetiği işlemi, selülitli bacaklar için de etkili çözümler sunar.
Bacak Kalınlaştırma Uygulamaları Nelerdir?
Bu uygulamada amaç, bacak şeklini bozan bölgelerdeki yağları almak ve bacağa dengeli bir görünüm kazandırmaktır. Bacakta gerekli görülen yerlere enjekte edilecek yağlar kalça, uyluk ya da karın bölgelerinden temin edilir. İlk olarak yağın alınacağı ve yağın enjekte edileceği bölgeler dezenfeke edilir. Anestezi sonrasında yağın alınacağı bölgelerden kalın uçlu bir şırınga yardımıyla  yağ çekilir. Alınan yağ bazı işlemlerden geçerek enjekte edilecek hale getirilir. Yağ hazır olduktan sonra kalınlaştırılacak bölgeye enjekte edilir. Bu işlemin en büyük avantajı vücutta kesi yapılmamasıdır. Hem yağ alımında hem de enjeksiyon sırasında iğne kullanılması bu işlemi kolaylaştırıyor.
 
Çarpık Bacak Estetiği Nedir ?
Kemik eğriliği ile yağ dağılımındaki uyumsuzluk sonucunda çarpık bacak sorunu yaşanabilir. Yağ dağılımındaki uyumsuzluğun yani bölgesel yağlanma probleminin nedeni genellikle genetik kökenlidir. Çarpık bacak sorunu, yağ transferi yöntemi ile kolaylıkla düzeltilebilir. Bu uygulamada bacak kemiklerine dokunulmaz. Hastanın bacağına yağ transferi yapılarak eğrilik kamufle edilir ve bacaklara estetik bir görünüm kazandırılır. Aynı zamanda, bölgesel yağlanması fazla olan bölgelerdeki fazla yağ da alınır. Hastanın durumuna göre liposuction tekniği de çarpık bacak estetiği için değerlendirilebilir.
Siz de bacaklarınızdaki şekil bozukluklarından ya da bölgesel yağ problemlerinden mi şikayetçisiniz? Bacak estetiği konusunda başarılı ve tanınan isimler arasında yer alan Estetik ve Plastik Cerrah Op. Dr. Alpaslan Topçu'nun doğal estetik anlayışıyla sorunlarınıza çözüm bulabilirsiniz.


22 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. HAPPY WEEKEND DEAR
  xoxo
  https://stylishpatterns.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 2. Şükür vücudumda en memnun olduğum uzuvlarımdan.Tabi operasyonu yapan kişi önemli.Teşekkürler Deryacığım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ihtiyacı olanlar için en faydalı bilgileri vermeye çalıştım. Sevgiler canım 😍

   Sil
 3. Hello, thanks for the information. Have a nice week!

  YanıtlaSil
 4. Çok şükür ihtiyacım yok.Ama estetiğe de karşı değilim.����

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Tabii, estetik kişisel bir karar. Ben de karşı değilim. Kişi kendi ihtiyacına göre araştırıp karar vermeli 😊

   Sil
 5. Sıkıntın neyse dikkatini o çekermiş.Bacaklarıma hiç takılmadığımdan neredeyse ilk kez duydum bacak estetiğini.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Artık her konuda estetik cerrahiden faydalanmak mümkün oluyor. Bacak estetiği de bunlardan biri 😊

   Sil
 6. Çarpık bacaklarda kemiklere dokunulacağını sanıyordum ama sadece yağ transferi ile bu işi halletmeleri ne güzel .
  Bacaklardaki estetik biz bayanlar için önemli oluyor özellikle yaz aylarında etek elbise giyerken daha da önem kazanıyor. Bilmediğim bir konuydu, aydınlattığın için teşekkür ederim canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estetik cerrahi teknikleri de hergün gelişip yenileniyor 😊

   Sil
 7. Enteresting cidden ya :D duymamıştım ama hep dusunmusdum varmı diye varmış meğerse :))

  YanıtlaSil
 8. Bacak estetiği korkutucu geliyor bana sanırım yaptıramam.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Estetikcerrahi iyice araştırılıp, gereksiz yere başvurulması gereken bir tedavi şekli. Kişi ihtiyaç duyuyorsa da uzmanına başvurmak en sağlıklı yol olacaktır ☺️

   Sil
 9. çok şükür ihtiyacım yok :)) ama uzatma şansım olsa belki denerdim

  YanıtlaSil
 10. Biraz korkutucu geliyor bana da teşekkürler paylaşım için 😊

  YanıtlaSil
 11. Görüntü kişiyi mutsuz ediyorsa ya da sağlığını etkiliyorsa estetik önemli bence. Tabiki doğru yer ve kişiye yaptırılırsa.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Uzman doktorlara başvurmak en doğrusu ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads