En Güzel Dijital Çocuk Oyunları

 

En güzel dijital çocuk oyunları


Akıllı telefonlar, tabletler ve bilgisayarlar hayatımızın bir parçası olmanın da ötesine geçmiş, deyim yerinde ise hayatımız olmuş durumdalar. Telefon üretimi yapan şirketler ve uygulama yazılımcıları bu detayı göz ardı etmeyip her yaşa hitap eden çalışmalar yürütüyorlar.

Telefonu aktif ve yoğun bir şekilde kullanan bir toplumda yaşadığımızı düşünürsek bu çalışmaların başında da oyunlar yer alıyor. Oyun deyince aklımıza ilk başta çocuk oyunları gelebilir, fakat yetişkinler için de oldukça fazla oyun tasarlanıp kullanıcılara sunulmakta.

Yazımızda daha çok çocuklara göre oyunları inceleyeceğiz. Ama ebeveynlerin çocuklarına akıllı cihaz aldıktan sonra ya da kendi telefonlarını onlara verdikten sonra dikkat etmesi gereken iki husus var: Reklam ve virüs.

Reklamlar şiddet içerikli olmasının yanı sıra, oyunların arasında çıkan reklamlar da kar amacı ile kullanılan bir yöntem. Hatta büyük bir sektör oldu bile diyebiliriz. Oyun içeriklerinde ise şiddet ögeleri barındıran bazı uygulamalar mevcut.

Çocuğunuzun indirdiği oyun, anında mesaj olarak ya da bir sonraki ayın kredi ekstresine harcanmış limit olarak gelebilir. Çünkü çocuğunuz bilmeden ücretli bir oyun indirmiştir. Bu durumda uygulama mağazalarından ücretsiz oyun sekmesini seçerseniz böyle bir talihsizlik başınıza gelmeyecektir.

Ücretsiz oyunlardan çocuklarınızın eğleneceği ve kullanıcıların büyük çoğunluğunun beğendiği oyunları sizler için inceledik. Hadi birlikte bir göz atalım.

dijital çocuk oyunları

Temple Run: Ormanda mahsur kalan bir insan, peşindeki canavardan kaçmak için hızla koşmaktadır. Bir engele takılırsa oyun sona eriyor. Buraya dikkat oyun ilerledikçe karakter daha hızlı koşacaktır. Bir yere çarpmadan ne kadar süre koşabilirsin? Google Play ve App Store üzerinden bu uygulamayı indirebilirsiniz.

Subway Surfers: Oyundaki karakter resim yapmayı seven, duvarlara grafiti çizen bir çocuk. Bu sefer tren garında işleri pek umduğu gibi gitmez ve bekçi onu kovalamaya başlar. 3 şeritli tren raylarında engelleri bir bir geçmek için karakteri sağa sola yukarı ve aşağı hareket ettirmeniz gerek. Hızlandıkça işler daha da zorlaşacaktır. Oyunu dijital mağazanızdan temin edebilirsiniz.

Angry Birds: Rovio Entertainment tarafından yazılan oyun, her yaş kesimine uygun. Kuşları sapanla atarak, yapıları yıkıyorsunuz. Şunu da ekleyelim; yapılar seviye geçtikçe daha da sağlamlaşıyor. Sizde bu heyecanı yaşamak istiyorsanız tek yapmanız gereken uygulama marketinize gidip oyunu indirmek.

MentalUP: Yıldız Teknik Üniversitesi akademisyenleri ve çocuk gelişim uzmanları tarafından geliştirilen bu uygulama, çocuğunuzun eğlenirken öğrenmesini sağlayacak. Pedagojik ürün sertifikası bulunan MentalUP, 5,5 milyon kullanıcıya ulaşmış durumda. Çocuğunuz bu oyunu çok sevecektir. Fakat saatlerce bu oyunu oynayamaz çünkü günlük bir limiti var. Böylece çocukların ekran başında geçirdiği süreyi de kontrol altına almaya yardımcı oluyor. Oynadığı oyunlar, dikkat, konsantrasyon, motor ve sinir becerileri, planlama, algılama, problem çözebilme yeteneklerini geliştireceği gibi, çocuğunuzun neler yaptığını raporlayan bir sistemi de içinde barındırıyor. Çocuğunuzun gelişimini takip edebileceğiniz MentalUP uygulamasını tamamen ücretsiz olarak hem Google Play Store hem de App Store platformlarından indirebilirsiniz.

MentalUP’ı hızlıca inceleyin.

 

Two Dots: Rengi aynı olan noktaları çizgi çekerek birbirine bağlayın. Oyun sonsuza dek gidiyor, fakat düşündüğünüz kadar kolay değil. Analitik beceri gelişmesi için faydalı olacağını düşündüğümüz uygulama Android ve IOS dijital platformlarında kullanıcıların beğenisine sunuluyor. IOS ve Android marketlerinde oyunu bulabilirsiniz.

Fruit Ninja: Dikkat ve refleks gelişimi açısından yararlı bir uygulama ile devam ediyoruz. Fruit Ninja oyununda birtakım meyveler geliyor ve sizde bu meyveleri parmağınızla hızlıca kesiyorsunuz. Ama arada istenmeyen öğeler de geliyor. İşte o zaman maalesef yaptığınız bütün skor çöpe gidiyor. Her iki dijital platformda da oyunu edinebilirsiniz.

StarWalk: Yıldızlar çocuğunuzun ilgilisini çekiyorsa hiç vakit kaybetmeden bu uygulamayı edinin. Gökyüzündeki cisimlerin hangi şekli oluşturduğunu ve gezegenlerin yerini gösteren StarWalk astronot adayları için oldukça ideal. IOS ve Android Store’larında bu uygulama ücretsiz olarak yayınlanıyor.


Bunlar da ilginizi çekebilir:


23 Nisan Çocuklarla Dans Videosu 

Çocuklarınız Ve Sizin İçin Outdoor Oyunlar

Çocuklar Ve Spor 


8 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. MentalUp en sevdiğim oyunlardan :)) Dijital çocuk oyunlarını bende çok seviyorum

  YanıtlaSil
 2. Mental Up uygulamasını oğlum çok severek kullanıyor. Hızlı düşünüp karar vermesini sağladığınkadar zihni de olduka iyi geliştiren bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zihni geliştiren oyunlar mutlaka oynatılmalı tabii ki yetişkin gözetiminde 😊

   Sil
 3. En guzel oyun mental up gibi duruyor zihnide gelistiren bir oyun oldugu icin cocuklara uygun💖

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads