Çocuklarınız ve Sizin İçin Outdoor Oyunlar

Bu Outdoor Oyunları Çocukları Tüm Yaz Boyunca Meşgul Tutacak
Bu oyunları büyük bir grupta, kardeşleriyle veya sizinle oynayabilirler.

Okul bitti, tatile gidemediniz ve çocuklar evde sıkılıyor. Onların sıkıntılarına bir çözüm bulamadıysanız, önereceğim açık hava aktiviteleri size fikir verebilir. Çocuklarınız ve isterseniz sizin için uygun olan bu eğlenceli oyunlar, en yakın parka gitmenizi, bir grup arkadaşınızı bir araya getirmenizi veya bir ton para harcamanızı gerektirmez. Basitçe arka bahçeye veya balkona yağacağınız birkaç hazırlıkla gün boyunca eğlenmelerini sağlayabilirsiniz. Hatta bu fikirleri doğum günleri için de kullanabilirsiniz.

Seksek

seksek

Çocuklarınızın seksek oynamak için kaldırımda tebeşirle kareler çizmelerini sağlayın. Ya da arka bahçeye seksek halkaları yerleştirerek yalınayak atlayabilmelerini sağlayın.

Limbo

limbo

Limbo oyunuyla çocuklarınızın esnekliğini test edin. Bir süpürge sapı veya uzun bir sopa işinizi görecektir.

Müzikal sandalyeler

sandalye oyunu

Çoğumuzun küçükken oynadığı bir oyun. Ortaya birkaç sandalye konur, müzik çalarken çocuklar sandalyelerin etrafında döner. Müzik durur durmaz  sandalyeye oturmaya çalışırlar. Bir sandalye eksik olacağı için oturamayan oyun dışı kalır.

Engel Parkurları

engel parkuru

Biraz zoru seven veya daha büyük çocuklar için, bahçenize üzerinden atlayabilecekleri engeller koyun. Engeli devirmeden atlayanlar puan kazanır.

Basketbol/Voleybol/Tenis

basketbol

Yeterince büyük bir bahçeniz varsa, bir voleybol veya tenis filesi; veya bir basketbol potası koyup çocuklarınızın spor yapmasını sağlayabilirsiniz.

Etiket Yapıştırma

Bunun için post it' lerden faydalanabilirsiniz. Etiketteki iyi şey, oynamak için gerçekten çok fazla insana veya herhangi bir donanıma ihtiyaç duymamanızdır. Kardeşler, dışarı çıkıncaya kadar birbirlerini arka bahçenin etrafında kovalayabilir ve birbirlerine etiket yapıştırmaya çalışabilirler. Üzerinde en az etiket olan oyunu kazanır.

Su tabancası kavgası


su tabancası

Ekstra sıcak bir günde, çocukların mayolarını giyip su tabancalarıyla birbirlerini kovalamalarını sağlayın. Hem eğlenip hem serinleyebilecekleri bu oyuna siz de katılabilirsiniz.

Saklambaç

saklambaç

Yine çocukluğumuzdan kalma ama asla modası geçmeyen bir oyun. En az üç çocuk ve bir düzine kadar çocukla saklambaç oynayabilirsiniz. Oyun çok zor olmadığından gizlenebilecekleri bir çevre belirlediğinizden emin olun.

Kaleye gol atmak

kaleye gol atmak

Artık birçok yerde mini futbol kaleleri satılıyor, ancak kendiniz de kale benzeri bir şey hazırlayabilir ve çocukların ya futbol oynamasını, ya da kaleye gol atmasını sağlayabilirsiniz.

Yukarıda saydığım oyunlar umarım sizlere fikir verebilmiştir. Evinizin sunduğu imkanlara göre siz de çeşitli oyunlar bulup, çocukların aktif kalmasını sağlayabilirsiniz. Asla Atatürk' ün ' Sağlam Kafa Sağlam Vücutta Bulunur' sözünü unutmayalım.

9 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. hepsi çok keyifli öneriler hepsi için çok teşekkürelr

  YanıtlaSil
 2. yakan toopp..istoooppp...ip atlamaaakkk...hala çok ama çok severimmmm...çocukluğuma dönerim...sevgilerimleeee...

  YanıtlaSil
 3. Etiket yapıştırma,saklambac ve kaleye gol atmak bizim Ayazikonun en sevdigi aktiviteler😁❤️Ne güzel önerilerde bulunmuşsun Derya abla keyifle okudum🙏🏻🌸

  YanıtlaSil
 4. Ne güzel öneriler. Hepsine varım👍😊🌷🤚

  YanıtlaSil
 5. Sek sek çocukluğumuzun oyunu. Eskisi kadar çok oynanmıyor şehirlerde. İnsanlar güvensizlikten çocukları evlere kapattı, haliyle oyalanacak tv, telefon, gıda...

  YanıtlaSil
 6. Su savaşları yapardık çocukluğumuzda. Annelerimizden az mı azar işitmiştik :) Outdoor oyunlardan su tabancası kavgası bence kavgaların en güzeli :) İlgi çekici bir konu, teşekkür ederiz :)

  YanıtlaSil
 7. Müzikli sandalyeleri,psikoterapi gruplarında da yapıyoruz.Eğlenceli ve güzel oyunlar :) Ailecek oynamak çok iyi olur :)

  YanıtlaSil
 8. ben hala hepsini severek oynuyorum :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads