Parfüm Kullanmak İçin En İyi 4 Neden


parfüm ve tester parfüm

Taa çok eski çağlardan beri güzel kokmak, insanlar için çok önemli olmuştur. Birçok eski uygarlıkta mis kokulu yağlar, bitkiler ve baharatlar kullanılarak farklı kokular elde edilmiştir. Parfüm, bir tutkudur... Hatırlarsanız çok yankı getiren Patrick Süskind' in Parfüm filminde Jean Baptiste, hayalindeki parfümü yaratabilmek için gözünü kırpmadan cinayet işlemekten bile çekinmemişti.
Ben de parfüm seven insanlar arasındayım. Hem de çok severim. Evde bile olsam, sabah bakımımı yaptıktan sonra veya duş sonrası, sevdiğim parfümlerden kullanırım. Güzel koktuğumu bilmek beni mutlu eder ve motivasyonum artar. Güzel kokuların insan psikolojisine olumlu etkileri biliniyor.
Parfüm severim dedim ama bir de çeşitli parfümler sevdiğim için bir türlü bitiremiyorum ve çok zaman durunca kokuları farklılaşabiliyor, biraz daha ağırlaşıyor. O yüzden tester bulunca, tester parfüm alıyorum. Tester parfümler çabucak bitse de, daha sonra farklı çeşitler alma şansım oluyor ve sonuna kadar kullanabiliyorum.

parfümün büyüsü

Hazır önümüz de bayram, parfüm hediye etmek güzel olur diye eşime ve oğullarıma parfüm mekanı sitesinden sevdiğim markaların parfümlerini seçtim. Tabii bu arada kendime de iki parfüm ayırdım. Bakalım seçimlerimi beğenecek misiniz?

Kadın Parfümleri


Calvin Klein ve Armani parfümleri beni şimdiye kadar hiç yanıltmadı. Belki birini de arkadaşıma hediye ederim diye iki farklı parfüm seçtim.


Calvin Klein
Calvin Klein Euphoria


Giorgio Armani
Giorgio Armani, Si


Erkek Parfümleri


Eşim ve oğullarım için seçtiğim markalar ise Issey Miyake ve Givenchy oldu. İkisi de daha önce kullandıkları markalar. Evde değiş tokuş yaparak kullanıyorlar:)

Issey Miyake Men
Issey Miyake Majeure D'Issey
Givenchy
Givenchy Gentleman


Parfüm Mekanı Hakkında

parfüm ve tester parfüm

Parfüm Mekanı 2015 yılından beri hem Türkiye' de hem uluslararası alanda varlığını sürdüren bir firma. Parfüm, tester parfüm, kosmetik, kişisel bakım ve aksesuar ürün kategorileri ile oldukça zengin bir ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet veriyor.

Parfüm Kullanmak İçin En İyi 4 Neden

Parfüm Kişinin İmzasıdır


Kokular, uzun zamandır unutulmuş anıları uyandırma ve yoğun duyguları tetikleme gücüne sahiptir. Düzenli olarak kullanıldığında, parfüm, imza gibi, onu giyen kişiye açıkça bağlı olan kişisel bir  marka haline gelir.

Moda ve stil ile iz bırakmayı seven herkes, bir kokunun kimlik yaratma etkisini göz ardı edemez. Parfümün kullanıcısının kişiliğine uygun olması ve az miktarda kullanılması önemlidir.

 İlk İzlenim Önemlidir


Buna göre, parfüm "insan" ın bıraktığı (ilk) izlenime önemli ölçüde katkıda bulunur. Bakımlı bir görünüm hem profesyonel hem de özel yaşamda çok önemlidir. Güzel bir koku, meslektaşınızın sizi tüm duyularınızla şık ve sofistike olarak algılamasına yardımcı olabilir. Ancak dikkatli olun: Kötü kokuları örtmek için asla bir parfüm kullanılmamalıdır - aksi takdirde negatif bir etki yaratılır.

 "Çok güzel kokuyorsun!"


Aşk burundan geçer! Koku duygusu ayrıca birisini hoş bulup bulmayacağımıza - “kokusunu alıp alamayacağımıza” karar verir. Bu nedenle, iyi kokan insanların bilinçaltında da olsa özellikle çekici görünmeleri şaşırtıcı değildir. İnsanlar arasındaki kimyanın uyuşmasının yolu kokulardan geçer.

 Özgüven Arttırıcı Olarak Parfüm


Kendinize uygun parfümü seçerek iyi kokmanızın sizde bırakacağı olumlu bir etki vardır: Özgüven.. Nasıl ki kıyafetimiz bize yakıştığında kendimizi daha özgüvenli hissediyorsak, parfümümüz de bize bu duyguyu verir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Gül Suyu İle Cilt Bakımının Avantajları
Kolonya İle Hem Güzel Kokuya Hem Hijyene Ulaşın

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. parfümsüz olmaz favorim bu ara YSL opium .-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Parfümsüz gerçekten olmaz benim için de güzel kokular çok önemli :)

   Sil
 2. I definitely agree that perfume is a passion. I love that line!

  YanıtlaSil
 3. parfümsüz asla diyenlerdenim. Bende evde parfüm sıkıp mutlu olanlardanım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de evde de olsam parfüm kullanırım ve gerçekten insanı mutlu ediyor güzel kokular :)

   Sil
 4. Calvin Klein Euphoria'ı ben Gentlaman'i de eşim kullanıyor.İkisi de harika kokular.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Calvin Klein parfümlerini çok severim bizde de birkaç çeşidi bulunur hep :)

   Sil
 5. Herkesin kendini anlatan bir kokusu vardır ya Deryacım. Benim parfümüm Moschino Chep and Cheak . Bir de bu kadar pahalı olmasalar daha çok mutlu olacağım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İyi bir parfüm pahalı oluyor ama bir şişe parfüm hemen bitmiyor çok tazelemek gerekmeyince.

   Sil
 6. I actually use Sí from Giorgio Armani and I love it. ❤️

  YanıtlaSil
 7. Parfüm gerçekten de özgüveni artırabiliyor. Issey Miyake ve Givenchy markalarını not alıyorum :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Issey Miyake benim de çok sevdiğim bir marka :)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads