26 Şubat 2020 Çarşamba

Düz Bir Karına Sahip Olmak İçin Tüketilmesi Gereken 6 GıdaDüz karın bölgesi için beslenme tavsiyeleri kolay ve bir o kadar da sağlıklı besinlerin seçimleri ile mümkün olurken imrenilecek bir görünüm kazanmanız zor olmayacaktır. Unuymayın ki düz karın mutfakta yapılır sözü gerçeği yansıtmaktadır. 

Düz karın bölgesi için beslenme tavsiyeleri kadınların spor yaparak ve sağlıklı beslenerek bu görünümüne rahatlıkla kavuşabilmesini sağlayacaktır. Spor kas sisteminizi kuvvetlendirirken beslenmeniz ise fit ve sağlıklı vücuda kavuşmanıza yardımcı olacaktır. Spor yapmıyorum ama sağlıklı besleniyorum dediğinizde kendi yanlışınızı itiraf etmiş olursunuz. Bu iki olmazsa olmaz faktör mutlaka vücudun ihtiyacı kadar yapılmalıdır. Doğru beslenme sağlıklı ve yararlı gıdaları tüketerek sporsa kaslarınızı rahatlatan ve yağ yakımını hızlandıran bir teknik olarak sürekli anlatılıyor. Bayanların en çok rahatsız oldukları bölgelerden biride karın bölgesinde şişlik, gerginlik ve yağ birikimi olmakla beraber sağlıklı beslenirken doğru besinler yediğinizden emin olmalısınız.

Düz bir karın için yemeniz gereken besinlerden sizler için hazırladığımız listeye göz atmaya ne dersiniz?

Düz Karına Sahip Olmak İçin Tüketilmesi Gereken 6 Gıda

Zencefil ve Nane


Bitkilerin tohumları, kökleri ve tazelerinden yararlanabileceğiniz gibi her yerde bulabileceğiniz taze ya da kuru zencefil ve naneyi sıcak ya da soğuk olarak çay olarak tüketebilirsiniz. Sıcak demleme yöntemiyle çay yaparken buzlu çay olarak ta tüketerek bağırsak gazınızı ve karındaki şişliklerden bir nebzede olsa kurtulabilirsiniz. Çaylarınıza limon koyabilirsiz fakat şekersiz tüketmelisiniz. 

Rezene


Rezenede oldukça mucize bir bitkidir taze ya da tohumunu kullanabilirsiniz. Vücudunuzdaki ödemi çözmekte oldukça etkilidir aynı zamanda da idrara söktürücü özelliğiyle de bilinen bir özelliğe sahip olarak tanınır.

Yeşil Çay


 Yeşil çayın mucize bir etkisi olduğu araştırmalar sonucu ortaya çıkarken sindirim ve ödem problemlerinizde yeşil çayı kullanabilirsiz.

YoğurtYoğurt yemeyi alışkanlık haline getirin probiyotikler açısından zengin olmakla birlikte bu sayede bağırsaktaki kötü bakterileri atmış ve sağlıklı bir sindirim sistemine kavuşmuş olursunuz. Yoğurdun yağlı ve yağsız olarak tüketebilirsiniz. 

Ananas


Son yıllarda sindirim sistemine etkisi oldukça bilinen ananası sofranızdan eksik etmeyin ve özeklikle de taze, çiğ tüketmeye çalışın. Kahvaltı olarak ta yenebilecek içerikte olan bu meyve sayesinde kendinizi tok hissedeceksiniz. Ayrıca akşamları birkaç parça ananası yoğurtla karıştırıp yemenin yağ yakımına etkisi olduğu da söyleniyor uzmanlar tarafından.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Karın Yağlarını Eritme Yöntemleri
Karın Yağlarını Yakmaya Yönelik Kardiyo

9 yorum:

 1. Kişisel tecrübelerim önce tatlıyı kesmem gerektiğini söylüyor:) Bu yazı ananası aklıma getirdi, epeydir almıyorum, almalıyım. Yoğurtla karıştırmak hem dediğiniz anlamda faydalı hem de tatlı isteğini gideriyor. Teşekkürler Derya...

  YanıtlaSil
 2. Benim bu gıdalardan toınla tüketmem gerekebilir Derya :))) Şaka bir yana uzun zamandır ananas ve yeşil çay ikilisini unuttuğum aklıma geldi...

  YanıtlaSil
 3. hepsi tamam ama yeşil çay ııhhhhh yani...

  YanıtlaSil
 4. İhtiyacım olan bir liste :))
  Bazılarını duymuştum ama rezeneyi bilmiyordum mesela..
  Hem spor hem bu gıdalar umarım işime yarar, sağol Deryacım 😗

  YanıtlaSil
 5. Bu aralar ananasa sardım bende bunu duyduğum iyi oldu :)

  YanıtlaSil
 6. Zencefil, nane, yeşil çay ve yoğurt sürekli kullandığım şeyler. Ama düz bir karın için etkili olduklarını bilmiyordum. Bir de keten tohumu yağ yakmak için etkili oluyor.

  YanıtlaSil
 7. rezene dışındakileri seviyoreee :)

  YanıtlaSil
 8. Rzeneyi hiç sevemedim. Ananas da az tükettiklerimden.

  YanıtlaSil
 9. Bende yorumda yazılanların aksine rezeneyi severim arada içerim şişkinlik için 😊

  YanıtlaSil

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Whatsapp Düğmesi Yalnızca Mobil Cihazda Çalışır

Aramak İstediğinizi Yazın ve Enter Tuşuna Basın