Karın Yağlarını Eritme Yöntemleri

Eski çağları yansıtan heykellere ve resimlere baktığımızda etli butlu, göbekli olmanın varlık simgesi olarak kabul edildiğini görüyoruz. Oysa şimdi hepimiz daha ince, daha fit olmanın peşindeyiz. Bloğum yayına girdiğinde en çok soru aldığım  bölge olan bacakları işledim, ikinci ayda ise üst vücut, göğüs dikleştirme, sıkılaştırma konuları geldi. Sonbahara ise bana ve inanıyorum ki çocuk sahibi olsun olmasın birçok kadiına göre en belalı yeri göbeği bıraktım.
Ben de dahil olmak üzere birçok kişi, mekik türü hareketleri çok yaparsa göbeğinin eriyeceğini düşünüyor. Oysa mekik göbeğin sadece six pack dediğimiz üst kaslarını çalıştıran bir hareket. Bu hareketi yapıp fayda görmeniz için öncelikle göbek çevresindeki yağların erimesi gerekiyor. Ayrıca artık birçok yabancı yayında sırt ve omurga için zararlı olduğundan bahsediliyor.
Nedir bu karın dediğimiz, isterseniz önce ona bakalım. Karın derken sadece orta kısım düşünülür oysa karın bölgesi, core denilen ön, arka, yan o bölgeyi tamamen saran kısımdır.

düz karın

 Bu da demek oluyor ki sadece orta kısmı çalıştırmamız bize pek bir fayda sağlamaz. Ön, orta, yan ve sırt kaslarnı bir bütün olarak çalıştırmamız gerekir.

Ancak ilk olarak şu iki noktayı tespit etmeliyiz. Karın bölgemizde yağ var mı? Eger karın bölgemiz yağlıysa önce o yağları yakmalıyız, yanı sıra da şekillendirmek için kasları çalıştıran hareketler yapabiliriz.
İkinci nokta ise nasıl bir karına sahip olmak istiyoruz? Düz bir karın mı yoksa kaslı bir karın mı? İkisi farklı konular. Dümdüz karın hayali kuran birçok kişi gereksiz sayıda kas geliştirici hareket yapıp, o kısımdaki kaslar şişince, aa o kadar çalışıyorum neden karnım dümdüz değil diye hayıflanıyor. İşte kilit nokta bu, o kadar çalışmayacak, doğru şekilde çalışacağız.
Düz karın için çok çok önemli bir diğer unsur da tabii ki beslenmemiz. Hayat boyu sürdürebileceğimiz rafine gıdalar ve şekerden uzak bir beslenme şekli benimsemeliyiz. 
İşte sevgili karnından muzdarip arkadaşlar, bu konuyu enine boyuna ele alacağız. Yorum ve sorularınızı yazarsanız çok sevinirim.

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Sonunda benim sorunlu bölgemle ilgili konu geldi. Oleeeeeyyy. :)

  YanıtlaSil
 2. Derya hanım ya yazıyorum cevap veryorsunuz instagramdan istek gnderdim engelledinz anlamadım kaldrırmsnz soru sorucam lütfen hesabım SAFIYEBLL

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Safiye hanim beni orda bursa takip etmenize gerek yok bircok kez danisma sorularini sadece blogum üzerinden aldigimi yazdim. Siz de diger arkadaslar gibi blog üyeliginizi gerceklestirip iletisim formundan soru yöneltebilirsiniz.

   Sil
 3. ÜYelik nasl oluyor bilmiyorum inanın böyle açık şekilde yazamıyorum durumumu oyüzden özelden görüşmk istiyorum sizinle snelerdir araştrp ugraşıyorum ilk kez sizin gbi dogru bilgi veren birini buldum neolur derya hanım bna yardımcı olun durumum özel neolurrr

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://deryaninsporgunlugu.blogspot.co.at/p/nasl-uye-olunur.html?m=1
   Bu linkte detayli bilgi mevcut. Iletisim formundaki bilgiler zaten özeldir yayinlanmiyor.

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads