3 Alternatif Kilo Verme YöntemiZaman zaman belli başlı diyet şekillerinden bahsediyorum. Detaylıca araştırıp artı ve eksi yönlerini de yazmaya çalışıyorum uygularken sağlığımızı da bozmayalım diye. Kilo problemi yaşıyorsanız ve fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz ancak çeşitli diyet yöntemlerini deneyip, sonuç alamayanlardansanız, o halde alternatif kilo verme yöntemlerine baş vurmanın zamanı gelmiş demektir. Zaman zaman vücudu şaşırtmak hem beslenme hem spor konusunda olumlu sonuç verebilir. İşte, size uygun alternatif yöntemler;

AkupunturBu yöntemde asıl amaç, açlık halinde, açlığa tahammül etmek için iradeyi güçlendirmek, vücutta açlığa dayanıklılık mekanizmasını güçlendirmektir. Akupuntur yöntemi, çok uzun yıllardan beri bilinen bir yöntemdir. Kulağın, mide noktası olarak adlandırılan bölgelerine takılan manyetik iğneler sayesinde, iradenizi güçlendirerek, diyet yaparken bu duruma çok daha kolay adapte olabilirsiniz.

AyurvedaBu yöntemde, buhar tedavileri, özel masajlar ve çeşitli kürler kullanılmaktadır. Bu yöntem sonucu sayesinde, vücudunuzdaki çeşitli toksinler sindirim sisteminiz ile kolaylıkla dışarı atılmaktadır. Bu yöntem ile birlikte çeşitli diyetler de uygulanmakta ve olumlu sonuçlar alınmaktadır.

Hipnoz YöntemiBu yöntemde amaç, kişinin bilinçaltında, kalorili yiyeceklerden midesinin bulandığı mesajını vermektir. Kişiye göre 2 veya 5 ay süren hipnoz yöntemi sonrasında çikolata, cips gibi yüksek kalori içeren yiyecekler tüketildiğinde, kişi, mide bulantısı hissediyor ve bu sebepten dolayı yüksek kalorili yiyecekleri tüketmiyor.

Eğer bu yöntemleri denerseniz, aynı anda çeşitli önerilere uyarak, oldukça etkili sonuçlar almanız mümkündür.
Alternatif Diyet Önerileri

Zayıflamak için yağ veya şeker barındıran besinlerden tamamen vazgeçmenize gerek yoktur. Bu tür maddeler barındıran gıdaları, eskiye nazaran çok daha az tüketerek de kilo kaybetmeniz mümkündür. Balık yağı, zeytin yağı ve fındık yağı gibi yağlar, nispeten zararsızdır ve bu tür yağları yemeğiniz ile birlikte tüketmenizde bir sakınca yoktur.

Avokado tüketmeye önem göstermelisiniz. Çünkü Avokado, beslenme literatüründe meyve olarak kabul görmeyen ve yağ içeren tek besindir. Bu besin, vücut yağlarınızın yanma hızını kısalttığı gibi bel bölgesinde bulunan yağların erimesinde büyük önem taşımaktadır. Bu besini, püre haline getirerek veya salatalarınıza ilave ederek, rahatlıkla tüketebilirsiniz.

Bunların yanı sıra kakao ve az miktarda çikolata tüketmenin, sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmamaktadır. Bu nedenle, diyet esnasında da az oranda çikolata veya kakao barındıran yiyecekleri tüketmede herhangi bir sorun yoktur. Bitter çikolataları tercih ederseniz, magnezyum içeriğinden de faydalanmış olursunuz. 

Bunlar da ilginizi çekebilir:
8 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Thank you for the article. Hypnosis certainly does not hurt)))

  YanıtlaSil
 2. Güzel yöntemler :) Hemen sayfamda paylaşayım.Bize de yer verdiğin için ayrıca teşekkürler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim canım. Yazımla ilişkili bir yazı oldu röportaj da iyi denk geldi :)

   Sil
 3. These are certainly interesting ideas to consider! Thanks for sharing!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Glad to know that you like them. Have a nice day:)

   Sil
 4. Kilo verme yöntemleri hakkında ayurveda ilgimi çekti. Kilo verebilmek için kesinlikle daha az yemek gerekli. Şekeri ve ekmeği bırakmak da kesin çözüm :) Tabii ek olarak bu yöntemler de denenebilir. :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ayurveda benim de çok merak ettiğim ama bir türlü fırsat bulup uygulayamadığım bir yöntem. Umarım onu da detaylı araştırır hem uygular hem paylaşırım :)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads