Shred Diyeti İle 6 Haftada 2 Beden Zayıflayın

Shred Diyeti İle 6 Haftada 2 Beden Zayıflamak


Her gün 8 öğün ve 45 dakikalık egzersiz ile

ABD'den trend diyet: SHRED! Bu ingilizcede daralmak anlamına gelir ve diyetimiz sayesinde vücudumuzda olması gereken tam olarak budur.

Shred Amerikalı en çok satan yazar ve televizyon sunucusu Dr. Ian Smith' in tasarladığı bir diyet. Doktor, Amerika'da daha sağlıklı bir yaşam tarzına olan bağlılığıyla tanınıyor. Ayrıca 2010 yılında Smith, Başkan Barack Obama tarafından Amerikan Sağlık Konseyi'ne atandı.Fakat bizi daha sağlıklı bir yaşam sürmek için eğitmek isteyen shred diyeti nedir ve nasıl yapılır?

Temel ilke

Shred altı haftalık bir beslenme ve egzersiz programıdır. Shred diyetini daha uzun yapmak istiyorsanız, bör döngü bittikten  sonra döngüyü tekrarlayabilirsiniz.

Ancak Shred diyetini uygularken, spor da yapmanız şarttır.

Diyeti uygularken aç kalmamalısınız. Gün boyunca yiyebileceğiniz 8 öğün ve atıştırmalığa izin var.

Radikal değişiklikler işe yaramıyor, bu yüzden Shred küçük adımların diyeti.

Shred nasıl uygulanır?

Shred altı hafta boyunca esnek bir günlük yemek planı sunar. Ne kadar kalori ve ne kadar egzersiz yapmanız gerektiğini ne zaman yiyebileceğinizi gösterir.

İLGİNÇ: Tam olarak ne yiyeceğine dair belirli kurallar yoktur. Bunun yerine, atıştırmalıklar için 200 öneri ve sağlıklı smoothies, protein karışımları ve çorbalar için birçok tarif var.

► Her 3-4 saatte bir yemek veya atıştırmalık yenilmelidir. Planlanan yemekler mutlaka yenmelidir.

► Her gün 45 dakika egzersiz yapmalısınız.

► Her öğünden önce ve sonra bir bardak su içilmelidir.


Diyet ne vaat ediyor?

Altı hafta, iki elbise bedeni,  - bu Shred'ın oldukça somut vaadi.

Shred formülü 6–10–2'dir: altı hafta içinde çevresi 10 santimetre ve 2 giysi boyutu kaybedersiniz. Smith'e göre, zaman içindeki ortalama kilo kaybı 8 ila 11 kilo arasındadır. Deneklerin yüzde 93'ü her hafta kilo verdi.

Yo-yo etkisi yok: Shred'ın amacı daha sağlıklı bir yaşam tarzı başlatmaktır. Bu yüzden kayıp yağ artık  kolay geri gelmemektedir.

Diyet Yapanlara 6 İpucu


★ Gerçekten hazır olana kadar bir diyete başlamayın. İlişki sorunları veya işteki zorluklar gibi stres faktörleriniz varsa, işe yaramaz. Diyetteki bir değişikliğin sonucu olarak davranış kalıpları temelden değişecekse çok fazla konsantrasyona ihtiyacınız vardır.

★ Destek bulun. Araştırmalar, diyet sırasında onlara destek  olan kişilerin varlığıyla daha fazla kilo verdiklerini ve yeni kilolarını en uzun süre koruduklarını göstermektedir yo-yo etkisi riski azalmıştır. Kilo veren bir kişiye destek olan kişi, bir grup veya bir aile üyesi veya arkadaşınız olabilir.

★ Gerçekçi hedefler belirleyin. Önümüzdeki birkaç hafta veya ay içinde istediğiniz kiloya ulaşmayacaksınız. Mantıklı ve gerçekçi olmak, planı karşılama şansınızın daha yüksek olduğu anlamına gelir.

★ Mutlaka spor salonuna gitmek zorunda hissetmeyin. Size uygun bir egzersiz bulun ve bunu disiplinli bir şekilde devam ettirin.

Shred diyetini yaparken hangi egzersizleri yapalım diyenlere de oldukça tempolu, kilo vermeye yardımcı 45 dakikalık egzersiz videosu:


Konuyla ilgili diğer yayınlar:


11 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Benim yöntemine benziyormuş.Bemdw 3 4 saatte bir birşey yiyorum. Ama sporu aksattım.Detayli bilgiler için teşekkürler canım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Spor ve beslenme ikisinin bir arada uygulanması en etkili sonucu veriyor :)

   Sil
 2. Yenecekler ve yenmeyecekler vardır sanırım. Değilse çok kolay gibi. Ayrıntılarını araştırmak lazım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ne yeneceğine karışmıyor aslında ama tabii baklava börek de hiçbir sağlıklı beslenmede yok :)

   Sil
 3. Yanıtlar
  1. Shred diyetini beğenmene sevindim canım :)

   Sil
 4. Kolayca yapılabilir bir diyet gibi. 👍😊🌷

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zor olmadığını düşünüyorum ben de. Ben günde iki kez yediğim için uygulamak zor gelir ama herkes kendine uyan beslenme şeklini bulmalı en doğrusu bu olur :)

   Sil
 5. Yaa bu yazını kaydediyorum hemen, sanırım bana uygun bir diyet buldum sonunda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Shred diyetinin sana uygun olmasına çok sevindim :)

   Sil
 6. Diyetlerde yeni anlayis ve akimlarin olmasi guzel....
  Diyet yaninda egzersiz de unutulmamis....
  Okumak ve denemek lazim

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads