Gri Saçlara Saç Ekimi Uygulanabilir Mi?

 


Gri Saçlara Saç Ekimi Nasıl Planlanır?

 

Kadın ya da erkek bireylerde çeşitli sebepler sonucu ortaya çıkan saçta azalma ya da kellik durumlarında gelişen teknolojiler saç ekimi yapılmasına olanak vermektedir. Günümüzde birçok saç ekim yöntemi uygulanabilirken bu metotların seçimi sırasında hastanın durumu ve doktorun önerisi dikkate alınır. Gri Saçlara Saç Ekimi Nasıl Yapılır? Araştırıldığında operasyon öncesi çeşitli saç analizleri yapıldığı görülür.

 

Saça yönelik olarak yapılacak tahlillerin ardından alınacak greftlerin hangi bölgeden tercih edileceğine karar verilir. Greftlerin miktarı, yeterli olup olmadığı, hangi bölgelere ekim yapılacağı bu çalışmalar sırasında tespit edilir.

 

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

 

Saçta azalma ya da kelliğe yol açan birçok neden olur. Genetik yatkınlık bu sebepler arasında ilk sırada yer alırken ayrıca aşırı stres, bazı hastalıklar ya da ilaçların yan etkileri de bu duruma yol açabilir. Günümüzde en kalıcı yöntem, saç ekimi uygulamalarından yararlanmak olurken bu konuda teknolojik gelişmeler de hızla artmaktadır. Saç Ekimi Nasıl Yapılır? konusu da merak edilir.

 

Ayrıca doktorun uzmanlığı da saç ekimi konusunda başarılı çalışmalar yapılmasına olanak verir. Hastanın saç ekimi yaptırmaya karar vermesinin ardından öncelikle bir hekim kontrolünün gerçekleştirilmesi gerekir.

 

Bu süreçte hastanın gereksinimleri tespit edilirken saç analizlerinin de yapılması gerçekleştirilir. Doktorun kullanacağı yöntemi belirlerken hastanın ihtiyaçlarına uygun hareket ettiği görülür. İlk aşamada saçların alınacağı donör bölge belirlenir.

 

Saç ekimi için genellikle en uygun donör bölge kulak arkası ve ense olur. Buradaki saçların yetersiz olduğu durumlarda da göğüs kıllarından da yararlanılma ihtimali olabilir. Mikromotor cihazlar yardımı ise saç kökleri çıkarıldıktan sonra özel bir solüsyonda bekletilmeleri gerekir. Ardından da bu saç kökleri belirlenen ekim alanına tek tek nakledilmelidir.

 

Saçlar ekileceği zaman saçın çıkış yönüne doğru ekim yapılması zorunludur. Ayrıca çalışma sırasında saç köklerinin doğal açısı da dikkate alınır. Doğal bir görünüm elde etmek için bu çalışmaların titizlikle uzman bir hekim tarafından yapılması gerekir.

 Gri Saçlar Nasıl Ekilir?

 

Saç ekimi sırasında saçın siyah ya da gri olması ortaya çıkması planlanan sonuçta bir değişiklik yaratmaz. Ekim işlemi gri saçlar için de uygulanabilmektedir. Gri Saçlar Nasıl Ekilir? Merak edildiğinde ise bu tür saçların ekimi sırasında renk dağılımına dikkat etmek önemlidir.

 

Donör bölgeden alınacak saçların dağıtılması sırasında dengeli bir dağılım yapılması oluşacak estetik görüntüyü etkileyeceğinden saçın yerleştirilmesi sırasında bu konuya dikkat edilir. Bundan dolayı da tek tek saç kökleri alınarak belirlenen alanlara nakil yapılır.

 

Ekilen saçlar kendi bölgesinde taşıdığı özelliklerini nakil olduğu alanda da muhafaza eder. Gri bir saç ekildikten sonra da rengini koruyacaktır. Siyah saçla gri saç arasında renginin dışında bir fark söz konusu olmaz. Bundan dolayı da gri saçlar özelliklerini korur. Ayrıca siyah saçların zaman içerisinde beyazlama ihtimali de söz konusu olur.

 

Beyaz saçın siyah saça oranla daha hacimli bir yapıda olduğu görülür. Hastanın genç ya da yaşlı olması bu süreci etkileyen bir durum değildir. Saç ekimi her yaşta hastaya uygulanabilecek bir metottur. Saç ekiminde önemli olan hastanın donör bölge olarak adlandırılan alandaki saçlarının ekim için yeterli oranda olmasıdır.

 

Gri saçlarda ekim çalışması yapılırken en önemli konu estetik açıdan dengeli bir dağılım gerçekleştirmektir. Bundan dolayı da doktorun uzmanlığı önemli bir ayrıntıdır. Ekim çalışması sırasında da uygulanacak yöntem operasyonun istenilen sonuçları vermesinde önemlidir. Bundan dolayı da saçların tek tek alınıp istenilen bölgeye nakledilmesi daha doğal sonuçlar elde edebilmek açısından dikkate alınır.

Saç Ekiminde Artas Robot Tekniği

 

Gri Saç Ekimi Planlaması

 

Planlama yapılacağı zaman üç aşamalı olarak bir çalışma yapılır. Gri Saç Ekimi Planlaması süreçleri şunlardır:

 

l Donör bölgeden alınacak saçların tespiti

l Alıcı bölgede yer alan saç tellerinin renkleri

l Uyumlu bir greft dağılımı gerçekleştirilmesi

 Sağlık Turizmi Nedir? Hangi Amaçla Yapılır? Ülkeler İçin Faydaları Nelerdir?

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads