Saç Ekiminde Artas Robot Tekniği

artas-robotic

 

Saç Ekiminde Artas Robot Tekniği

 

Gelişen teknolojiler özellikle sağlık alanında birçok kolaylık yaşanmasına yol açar. Bunun yanı sıra uygulanan tedavi yöntemlerinin de hatasız olarak gerçekleşmesi mümkün olur. Saç Ekiminde Artas Robot Tekniği de bu tür uygulamalardan biridir.

 

Bu yöntemin tıbbi bir cihaz aracılığı ile uygulanması önemli bir özelliğidir. Erkek ve kadın hastalar için uygun bir tedavi yöntemi olması her yaş kesiminden insanın bu uygulamayı tercih etmesine yardımcı olur. Aynı zamanda da çeşitli nedenlerle oluşan saç dökülmeleri ve kellik problemleri kısa sürede giderilir.

 

Saç ekim robotu ile sıfıra yakın oranda bir hata payı hedeflenir. Bundan dolayı da robotik cerrahisi yaygın olarak kullanılır. Saç aktarımını konforlu ve hatasız gerçekleştiren robotlar saçın uzama yönünü hesaplayarak hareket etme kabiliyetindedir. Ayrıca saçın arka bölgesinden elde edilen ve ekilecek bölgede kullanılacak olan saçlar da tutma oranı en yüksek örnekler arasından seçilir.

 

Özel büyüteçlere sahip olan bu cihazlar föliküler ünitede yüksek büyüme sağlar. Bundan dolayı da hata payları da düşük olarak değerlendirilirler. Tedavi sürecinde donör bölgesinde yer alan saç köklerinin kayıpsız olarak çıkarıldığı görülür.

 

Makine gelişmiş teknoloji ürünü olması ile dikkat çeker. Makinedeki algoritmaların ekime uygun olan saçları belirmesi kullanılan yazılım programları sayesinde mümkün olur. Gelişen teknolojiler sayesinde günümüzde birçok tedavinin hata payı düşük oranlarda gerçekleştirildiği görülür. Saçta seyrelme, kellik gibi sorunlar da robotlar yardımı ile çözümlenebilen bir sağlık problemidir.

 

Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır?

 

Saç dökülmesi birçok birey için önemli bir problemdir. Bunun yanı sıra kadın ya da erkek fark etmeksizin herkes çeşitli nedenlere bağlı olarak sorun yaşayabilir Kellik, saç seyrelmesi gibi sorunlar saç ekilmesini zorunlu hale getirebilmektedir. Saç Ekimi Nedir? Nasıl Yapılır? Sorusunun yanıtları bundan dolayı merak edilir.

 

Saç ekimi sırasında hastanın kendisine ait saçlar kullanılır. Dökülen bölgeye uygulanacak olan bu saçların yine hastadan temin edildiği görülür. Saç ekimi yapılacak hastalara kişiye özel programlar çerçevesinde bir uygulama yapılır.

 

Cerrahi bir operasyon olan saç ekimi özel bir yaklaşımı gerekli kılar. Hastane ortamlarında ve uzman doktorlar aracılığı ile yapılması gereken bu çalışmalarda teknolojinin yardımı söz konusu olur. Gelişmiş robotik cihazlar da bu sebeple tercih edilir.

 

Saç dökülmesine yol açan sebepler; genetik yatkınlık, çeşitli rahatsızlıklar, ilaçların yan etkileri ya da stres gibi birçok problem olabilir.

 

Artas Robot Tekniği Nedir?

 

Kişilerde görülen kellik ya da saçta azalma sorunlarında kullanılan tıbbi yöntemlerden biri de robotik teknolojilerdir. Artas Robot Tekniği Nedir? Merak edilirken bu yöntemde robotlardan yararlanılır. Amerika’da geliştirilen metotta hastaya ait ekilecek saçlar robot aracılığı ile elde edilir.

 

Tedavi sürecinde saç derisinde herhangi bir iz kalmazken robotun aldığı saçlar kafanın arka bölgesinden seçilir Ayrıca robot tarafından seçilen bu saçların yalnızca gerekli olanlar arasından tercih edildiği görülür.

 

En iyi saç köklerini seçmek üzere ayarlanmış olan robotun donör bölgesinin dışına çıkmadığı görülür. Teknolojik bir cihaz olması nedeni ile de robot aracılığı ile uygulanan tedavide zamandan kazanılarak hasta için çok daha iyi koşullarda ekim gerçekleştirilir.

 

Saç ekimi yapılırken saçın belirli oranlarda dağıtılması ve uygun açılarla yerleştirilmesi oldukça önemlidir. Artas robotu sayesinde ekilecek saçların eğimleri ve derinlikleri standart olarak ayarlanabilir. Bundan dolayı da hata payı yok denecek kadar azdır. İnsan eliyle yapılan işin süresini %30-60 oranında kısaltmaktadır.

 

Bunun yanı sıra uygulama süreçleri normalden biraz daha pahalı olan bu yöntem kişi tercihlerine bağlı olarak seçilir. İyileşme süresi açısından hızlı bir uygulama olması ve doğal sonuçları da olumlu yanları arasında kabul edilir.

 

Robotik yöntemlerin kullanılması sağlıklı saçların da zarar görmesini engellemek açısından oldukça önemlidir. Bu sayede hem alınan saçlar hem de ekilen saçlar kayıpsız olarak kullanılır. Saç açısından en güvenilir yöntemlerden biri olması bu teknolojinin tercih edilmesinde etkilidir.

Tekniğin nasıl çalıştığını anlamanız için bir de video ekliyorum:


 

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Saç Ekimi Kimlere Yapılır? Saç Ekimi Hakkında Her Şey 

Liposuction İle İlgili Tüm Bilmeniz Gerekenler 

Mide Operasyonları İle İlgili Tüm Bilgiler

 

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads