Theta Healing: Theta Beyin Dalgaları Frekansı Nedir?

 Görsel:http://www.humandesignro.ro/en/theta-healing-technique/

Herkese merhaba. Ben Tuba Uluneke Uygun. Uluneke ismim soyismim değil önce bunu belirterek başlayım :) Sevgili Derya'ya beni blogunda konuk ettiği için teşekkür ederim .. O zaman hadi başlayalım :)

Beyin Dalgaları ve Theta Healing

Dünya üzerine var olan her varlığın bir enerjisi yaydığı bir frekans var. Biz canlı veya cansız olarak nitelendiriyoruz  ama aslında hepimiz ve her şey yalnızca bir enerjiden ibaretiz. Her bir organımızın her bir hücremizin de ayrı bir enerjisi var.

Beynimizin yaydığı enerji, içinde bulunduğu duruma göre değişiyor.  Günlük rutinlerde iş hayatında  BETA frekansındayız. Dinlenme halinde iken,oturup TV izlerken mesela ALFA frekansındayız. Uyumaya en yakın olduğumuz ,beynimizin en sakin olduğu frekans THETA frekansı. Bir de GAMA frekansı var ki o frekans Seyit onbaşıya topu taşıtan frekans.

0-7 yaş aralığında çocuklar en hareketli oldukları anlarda bile çoğunlukla theta frekansındalar . 7-12 yaş arasında da alfa frekansı baskın. Bunları neden söyledim birazdan daha iyi anlaşılacak :)

Görsel:https://www.yogahivemontana.com/thetahealing-practitioner-tranining---advanced-dna.html


Alfa frekansı meditasyon halinde iken en çok bulunduğumuz frekans.  Ancak theta frekansına geçmeyi başardığımız zaman mucize frekansına geçmiş oluyoruz.

Hatırlar mısınız bize dersleri daha rahat anlamamız aklımızda tutmamız için mutlaka uyumamız gerektiği söylenirdi. Uyumadan önce bir tekrar et öyle uyu denirdi hatta. NEdeni artık pek çok bilimsel çalışma ile de kanıtlandı.

Theta frekansında iken beynimizin her şeyi yapma gücü var. Öğrenme en yüksek seviyede, yaratıcılık en yüksek seviyede ve yeniden hatırladığımız bir yönümüz, tezahür yeteneğimiz yani istediklerimizi hayatımıza çekme ve hayatımızı yönetme gücümüz theta frekansında iken en yüksek seviyede.

Beethoven en ünlü bestelerini bu frekansta hazırlamış. Picassonun en beğenilen resimleri yine bu frekansta ortaya çıkmış .

Buraya kadar kısmı bir aklınızda tutun şimdi. Hazırsanız başka bir bilgi ile geliyorum :

Epigenetik bilim dalını duydunuz mu? Nörobilim yada?

Çift sarmal bir DNA mız var hani. Sadece belli bir kısmı çözülebilmiş idi şimdiye kadar.

Yeni buluşların kanıtladığı bilgilere göre DNA mızın o bilinmeyen kısımlarında atalarımızdan, toplumdan, kendi bebeklik ve erken çocukluk dönemlerimizden hatta geçiş yaşamlarımızdan karmadan bilgiler taşıyoruz. Bu bilgilerin aktarımı için biyolojik akrabalık şartı da yok üstelik.

Atalarında göç olan bir kişi bir yerde sabit kalmakta zorlanabiliyor mesela. Sürekli iş veya ev değiştirmeyi çekebiliyor hayatına.

Bebekliğinde evlat edinilmiş( bu tabirin yerine artık kavuşulmuş çocuk kullanılmaya başlanıyor bu arada ) bir çocuğun yeni ailesinde olan kanseri kendisine çektiği DNA sına bu reseptörlerin geldiği görülmüş mesela..

Bu nasıl olabilir ki? Şöyle oluyor;

Biz içinde bulunduğumuz ortamla toplumla aile ile öğreniyoruz hayatı. Gördüklerimiz duyduklarımız yaşadıklarımız hissettiklerimiz bizde inanç kalıpları oluşturuyor. Annemizde büyükannemizde hatta 64 nesile kadar önceki nesil atalarımızda oluşan bu kalıplarını kendimize benimsemiş olabiliyoruz . Toplumların ortak inandıkları bilinçleri de otomatik kabul edebiliyoruz.

Bunlar hep bilinçaltı düzeyinde inandığımız şeyler bu arada.

Örneğin bir kız çocuğunu ailesi erkek bekledi istedi ise o kişinin bilinçaltında kendisi farkında olmasa da " erkek olmalıyım erkek gibi olmalıyım ben erkeğim ailem tarafından kabul edilmem için erkek olmalıyım " gibi inançlar olabiliyor.

 Veya annesi yada babası ona verdiği sözleri tutmayan bir çocuk erkekler aldatır inancını kabul edip büyüdüğü zaman hep aldatıldığı ilişkilere çekilen bir yetişkin olabiliyor.

Oysa sorsanız ne alaka der bu kişiler bu inançlarına bilinç düzeyinde.

İşin en güzel tarafına geliyorum şimdi..

Görsel:https://www.cosmicxhealingart.com/5-life-changing-benefits-of-theta-healing/


Theta frekansında bütün bu aktarımları değiştirme imkanımız var. Bu sisteme THETAHEALING deniliyor ve gerçekten mucizelere şahit oluyoruz.

Thetahealing yönteminde aslında bir nevi uzmanlaştırılmış dua ediyoruz diyorum ben :) Beynimizi sakinleştirip theta frekansında olmasını istediğimiz şeyleri Yaradan'dan veya evrenden talep ediyoruz ve gerçekleştiğini imgeliyoruz .

En sevdiğim uygulama his yüklemeleri .  Bir hissin ne olduğunu bilmezseniz onu yaşayamazsınız da. Şöyle düşünün; çikolata hiç yemeyen bir çocuk çikolatanın tadını bilmez ve aramaz da. Siz o çocuğa çikolatanın tadını tanıtırsanız ancak ondan sonra sevdiğine sevmediğine istediğine istemediğine karar verebilir.

Bizler aslında yaratılışta bütün bilgiler bize yüklü olarak geliyoruz. Ancak hayat içindeki ortamlarımız tecrübelerimiz ile bazı hisleri inançları vs unutabiliyor veya tamamen kaybedebiliyoruz. Aslında hepsi beynimizdeki kütüphanede mevcut.

İşte thetahealing his yüklemeleri ile  bu kütüphaneden  ihtiyacımız olan hisleri tekrar hatırlatıyoruz.

Yaşadığımız her olayı karşılaştığımız her kişiyi biz kendimize çekiyoruz. Biraz önce babası sözünü tutmadığı için bilinçaltında erkeklerin aldatması gerektiğine inanıp sürekli aldatılan kız örneğinde verdiğim gibi. Thetahealing yönteminin bir güzel tarafı da bizde travma olan olaylara başka bir gözle bakıp onları atlatmamıza yardımcı olması.

Anıyı tamamen unutmuyor ama bakış açımızı değiştiriyoruz.

Burada şu örneği çok seviyorum.

Alkollü araç kullanıp kaza yapan ve tekrar araba kullanamayan korkan birisine o anıyı unutturur iseniz; alkollü araç kullanınca neler olabileceğini unutup tekrar kaza yapabilir. Ancak o kişi anıyı hatırlar alması gerek dersi alır ve travmasını dönüştürür ise tekrar araba kullanabilir duruma gelir. Alkollü iken araba kullanmaması gerektiğini de bilir. 

Biz mucize varlıklarız. İnandığımız arzuladığımız hayatı çekebiliriz.

Var mısınız bu oyunu oynamaya?

Benimle deneyimlemeyi seçerseniz bana ulaşabilirsiniz. Veya pek çok thetahealer arkadaşımdan hangisinin enerjisi size daha cazip gelirse onunla deneyimlemeyi seçebilirisiniz.. Hatta öğrenip kendiniz de uygulayabilirsiniz. :)

Mucizelere inanmanın, mucizelere  açık olmanın, mucizeleri alıp kabul kabul etmenin yaradan tanımını ve hissini bilmek hatırlamak ister misiniz?

Yaradan'dan evrenden gelen şifaya açık olmayı, her kaynaktan gelen temiz şifayı alıp kabul etmeyi bilmek hatırlamak ister misiniz?

Yargılanmaktan korkmadan ve hatta gönüllü olarak, bunu karşılayabilecek güçte olarak  daha büyük olasılıklara açılmayı bilmek ister misiniz?

İçinizden evet diyerek kabul ettiğinizde kütüphanenizden size gelecek hepsi :)

Thetahealing, Jean Adrianne arınma Sistemi(JAAS- inner speak), Karuna Ki Reiki, Access bars, grabavoi sayıları, bilinçaltı sembol dili konularında sorularınız ve danışmanlık talepleriniz için benimle iletişime geçebilirsiniz :) Bir diş hekimi olarak modern tıp yanında diğer şifa kanalları ile de şifaya aracı oluyor olmam muhteşem. Bundan daha iyi nasıl olur.. Teşekkürler evren. Allah'ım daha fazla lütfen ..


İletişime geçmek ve destek almak için:

blog:sapsikanneblogspot       eposta: dttubauluneke@gmail.com   instagram: dt.tubaulunekeuygun

Bu yazılar da ilginizi çekebilir:

Ohdo Sendromu-Kromozom Fazlalığı-Şapşik Anne Anlatıyor

Hipnoz ve Hipnoterapi Hakkında Bilmemiz Gerekenler-Seyfettin Babat Anlatıyor

Sporun Psikolojiye Etkisi-Yurdagül Çelik

Konuk Yazar Gökhan Tekin' den

5 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Bana sayfanda bir kere daha yer verdiğin için teşekkür ederim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayfamda sana her zaman yer var asıl ben teşekkür ederim 🙏🤗

   Sil
 2. çok merak ettiğim bir konuydu Derya Hanım, elinize sağlık:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. O halde sevgili Tuba'ya çok teşekkür ederim bu güzel yazıyı hazırladığı için. Instagram hesabından takip etmenizi öneririm ben çok faydalanıyorum ☺️

   Sil
 3. İşte o frekansı yakalamak çok zor :D

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads