Ameliyatsız Göz Kapağı Kaldırma Yöntemleri


 

Ameliyatsız Göz Kapağı Kaldırma Yöntemleri

Göz kapağı kaldırmanın gençleştirici ve canlandırıcı etkilerinden kim faydalanmak istemez ki! Peki bu gençleştiren uygulama için mutlaka bıçak altına mı yatmak gerekir? Aslında hayır. Ameliyat gerektirmeyen hem üst hem de alt göz kapağı kaldırma işlemleri için çeşitli prosedürler oluşturulmuştur. Ortak noktaları, bir yandan cerrahi müdahaleye göre “daha ​​yumuşak” olmaları, diğer yandan daha kısa süreli ve daha yüzeysel bir etkiye sahip olmalarıdır. Ancak özellikle kırışıklıklar oluşmaya başladığında cerrahiye gerçek bir alternatif olabilirler.


Plazma kalemi ile göz kapağı sıkılaştırma

Plazma kalemi ile göz kapağı sıkılaştırma sırasında, kontrollü ısı uygulaması ile cilt sıkılaştırılır. Plazma kalemi, çevreleyen havayı dönüştüren ve böylece noktasal bir ısı kaynağı, küçük bir "plazma bulutu" oluşturan bir cihazdır. Plazma, yüklü bileşenler, iyonlar ve elektronlardan oluşan parçacıkların fiziksel, atomik-moleküler bir karışımıdır. Bunlar deriye nokta vuruşları yapar ve yüzeysel olarak koparır. Plazma kalemi ile yapılan tedavide, cildin etkilenen bölgeleri önceden anestezik bir kremle lokal olarak uyuşturulduğundan, cilt yüzeyinde sadece ağrılı olmayan küçük yaralanmalar oluşur.


Tedavi edilen bölgelerde cilt kasılır, kesilmeden "cilt küçülmesi" sağlanır. Bu işlem sırasında daha derin doku katmanlarına dokunulmaz, böylece cilt iz bırakmadan iyileşir. Aktarılan plazma, doğal iyileşme sürecini uyarır ve bu da yara iyileştikçe daha fazla sıkılaşma ile sonuçlanmalıdır.


Prosedür hakkında önemli bilgiler:


Plazma kalemi ile göz kapağı kaldırma, özellikle hafif belirgin sarkık göz kapaklarının ameliyatsız liftingi için uygundur.

Göz kapağı düzeltme işlemi yaklaşık 30 dakika ile bir saat arasında sürer.

Gerekirse, birkaç hafta sonra tekrar edilebilir.Hyaluronik asit ile göz kapağı sıkılaştırma

Göz kapağı daraltmanın ameliyatsız bir diğer yöntemi de hyaluronik asit ile kırışıklık tedavisidir. Genellikle göz çevresindeki kırışıklıkları daha da azaltmak için cerrahi göz kapağı kaldırmaya ek olarak yapılır. Hyaluron, vücudun kendisinde de oluşan doğal bir maddedir. Su bağlama özellikleri sayesinde kırışıklıkları doldurmada iyi olan güçlü bir biyolojik nemlendiricidir.


Hyaluronik asit, künt bir kanül ile göz altı bölgesine enjekte edilir. Tedavi nispeten ağrısızdır ve anestezi gerekli değildir. Özellikle, hacim doldurularak daha küçük çöküntüler iyileştirilebilir.


Prosedür hakkında önemli bilgiler:


Aşırı cilt fazlalığı durumunda, tek başına hyaluronik asit enjeksiyonu yeterli değildir.

Sonuç bir yıla kadar etkisini sürdürür.

Takip tedavileri yapılabilir.

Lazer ile göz kapağı sıkılaştırma

Lazer göz kapağı kaldırmada, güçlü odaklanmış bir ışık huzmesi ile cildin en üst tabakası kaldırılır. Bu, yeni, daha sıkı bir cildin yeniden büyümesine yol açan bir iyileşme sürecini simüle eder. Lazerin dalga boyu - genellikle bir CO2 lazeri - su için yüksek bir emme oranına sahip olacak şekilde seçilir. Sonuç olarak, yüksek oranda su içeren cilt hücreleri patlayarak buharlaşır. Öte yandan, lazer daha derin cilt katmanlarında da çalışır. Isınma, yaşa bağlı olarak gerilen kolajen liflerinin büzülmesine neden olur ve yeni kolajen ve elastin oluşumunu uyaran iltihaplanma benzeri süreçler tetiklenir.


Prosedür hakkında önemli bilgiler:


Prosedür yaklaşık 15 ila 30 dakika sürer ve genellikle ayakta tedavi bazında gerçekleştirilir. Yaklaşık iki haftalık bir iyileşme dönemi planlanmalıdır.

Ciltte hafif kızarıklık tedaviden sonra altı aya kadar devam edebilir.

Lazer yöntemi özellikle sarkık göz kapaklarının düzeltilmesi için uygundur.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Hızlı Tırnak Uzatma Yöntemleri

Doğal Yöntemle Topuk Çatlaklarından Kurtulma

Basit Bir İşlemle Kısa Sürede Cilt Beyazlatma

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Ameliyatsız yapılan bu yöntemleri bilmiyordum.Göz kapağı sorunu olan bir çok insan var.Yaşlılık da artıyor sanırım...

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads