Basit Bir İşlemle Kısa Sürede Cilt Beyazlatma

 BASİT BİR İŞLEMLE KISA SÜREDE CİLT BEYAZLATMA

Bazı insanlar çeşitli sebeplerden ötürü cildini beyazlatmak istemektedir. Bunun yanı sıra ciltte bazı bölgelerde kararmalar meydana gelebilir. Tüm bunları önlemek adına burada sizlere evde kendinizin hazırlayabileceği doğal ve basit bir yöntem olan patates yönteminden bahsetmek istiyorum.
Bu yöntem sadece iki aşamada gerçekleşmektedir. İlk olarak cildi temizleme ve ikinci olarak da beyazlatma işlemi. İki işlem de patates yardımıyla yapılmaktadır. Kullanılan malzemeler sadece patates, Türk kahvesi, süt ve limondur.

İşlemler için sadece bir adet patates yeterlidir. Öncelikle bir patatesi soyulmalıdır. Sonra, soyulan bu patates rendelenmelidir. Rendelenen patatesin, elle veya kaşık-süzgeç arasında sıkıştırılarak, suyu çıkartılmalıdır. Böylece rendelenen patatesin posası ve suyu ayrılmış olur. Patatesin posası işlem öncesi cildi temizleme amaçlı kullanılır. Bu posanın üzerine 1 tatlı kaşığı Türk kahvesi eklenir ve ikisi karıştırılır. Türk kahvesinin cildi, lekeleri temizleme ve beyazlatma özelliği vardır. Karıştırılan posa ve kahve cilde masaj hareketleriyle sürülerek uygulanır. Daha sonra cilt durulanır. Temizleme işleminin ardından cildi beyazlatma işlemine geçilir. Patatesin suyuna tatlı kaşığıyla süt eklenir fakat bu süt, patates suyunun miktarı kadar olmalıdır. Daha sonra bir tatlı kaşığı limon suyu eklenir ve karıştırılır. Bu karışım bir pamuk yardımıyla ciltte beyazlatılmak istenen bölgeye sürülür ve 15 dakika bekletilir. 15 dakika beklemenin ardından cilt yıkanmalıdır. Bu işlem birkaç günde bir uygulanmalıdır. İlk işlemde dahi ciltteki beyazlaşma fark edilecektir.

Burada sizlere cildinizi beyazlatmak adına doğal bir işlem olan patates yöntemi tarifini anlatmaya çalıştım. Bu yöntem oldukça etkili olup henüz ilk kullanımda dahi etkisini göstermektedir. Üstelik herkesin evinde bulunan malzemelerle! Deneyenler bu karışımdan memnun kaldıklarını belirtmişler, siz de düzenli kullandığınız takdirde porselen gibi bir cilde sahip olabilirsiniz.

Deryanın Spor Günlüğü'nden başka güzellik önerileri:

Güzel ve Sağlıklı Saçlar İçin Bu 10 Yiyeceği Tüketin

Afrikalı Kadınların Güzellik Sırları

Evde 5 Adımda Yüz Bakımı

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Genelolarak cildimi beyazlatmak istemem ama belli noktalarda lekelenmeler var malesef. Bunlar için deneyeyim bunu...

    YanıtlaSil
  2. Ne kadar pratik bir yöntemmiş, elinize sağlık:)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads