Doğal Yöntemle Topuk Çatlaklarından Kurtulma


 

Doğal Yöntemle Topuk Çatlaklarından Kurtulma

Birçok insan ayaklarındaki topuk çatlaklarından muzdarip durumdadır. Böylece bu durumdan kurtulabilmek için çeşitli yöntemler aranır. Topuk çatlaklarından kurtulmanın çok basit ve kolay bir yöntemi var. Üstelik herkesin evinde bulunan malzemelerle bu işlem yapılabilir. İşlem için sadece tereyağı, vazelin ve limon kullanılmaktadır.

Öncelikle ocağa alınan bir kap içerisinde bir miktar su kaynatılmalıdır. Daha sonra bu suyun içine karışımı yapacağınız bir kâse konulur. Bu kâsenin içine bir tatlı kaşığı tereyağı eklenir ve yağ eriyene kadar beklenir. Tereyağı eridikten sonra iki yemek kaşığı limon suyu eklenir ve karıştırılır. Son olarak bu karışıma bir yemek kaşığı vazelin eklenir ve karıştırılır. Karışım soğuyup kremsi hale gelene kadar karıştırılmalıdır. Elde edilen bu kremsi karışım, gece yatmadan önce temizlenen ayaklara masaj yapılarak uygulanmalıdır. Daha sonra çorap giyilerek yatılır. Karışımın sabaha kadar ayakta durması onu daha etkili bir hale getirecektir. Sabah olunca ayaklar yıkanmalıdır. Böylece topuk çatlaklarınızdan kurtularak yumuşak topuklara kavuşabilirsiniz. Bu karışımın geri kalanı bir kaba eklenerek krem şeklinde kullanılmaya devam edilebilir. Bu krem, oda sıcaklığında bekletilmelidir ve istediğiniz zaman uygulayabilirsiniz.

Bugün size topuk çatlaklarınızdan kurtulmanız adına basit ve doğal bir yöntem olan krem karışımı işlemini yazdım. Kullananların çoğunun memnun kaldığı bu karışımı düzenli kullandığınız takdirde güzel sonuçlar elde edebilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir ve umarım karışımı kullanınca memnun kalırsınız.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Jojoba Yağının Güzelliğinize Faydaları

Cildinizi Yenilemeye Yardımcı 4 Besin

Basit Bir İşlemle Cilt Beyazlatma

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Var benim bu sıkıntım. Cildimin kuruluğu da mı etkili bilmiyorum. Bazen acır bile. Türlü türlü şeyler kullanıyorum. Tereyağını ilk kez duydum

    YanıtlaSil
  2. Ooo mükemmel bir tarif, ben sadece vazelin sürüldüğünü ve çorap giyildiğini biliyordum. Sanırım bu daha da etkili. Teşekkürler,

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads