Hızlı Tırnak Uzatma Yolları Nelerdir?


 

Hızlı Tırnak Uzatma Yolları Nelerdir?

Hızlı tırnak uzatma yolları nelerdir?” Sorusu ellerinin her zaman daha şık görünmesini isteyen her kadının aklına mutlaka gelmiştir. Daha güzel bir görünüme sahip olmak ve ellerinin daha hoş bir havada olmasını isteyen her kadın tırnaklarını nasıl sağlıklı bir şekilde uzatacağını ve nasıl koruyacağını merak eder. Tırnaklar birçok farklı koşula bağlı olarak farklı yapılarda ve niteliklerde olabilmektedir. Örneğin bazı bireylerin tırnakları çok hızlı bir şekilde kırılabilir ya da ensek olabilirken, bazılarının tırnakları da çok sert ve kırılmayan yapılara sahip olabilmektedir. Bu noktada dileyen herkes doğru tırnak bakımını sağlayarak, tırnaklarını hızlı bir şekilde uzatabilmektedir. Tırnak uzatmanın birçok püf noktası bulunmaktadır. Eğer doğru adımlar atılırsa, tırnakların hızla uzaması ve sağlam bir yapıya sahip olması kaçınılmaz olmaktadır. Kimileri için uzun tırnaklar bu hayatın olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Peki, hızlı tırnak uzatmanın yolları nelerdir?Doğru Bakım Sağlamak

Tırnakların oldukça hızlı bir şekilde uzatılabilmesinin tek yolu doğru bakım adımlarının atılmasıdır. Aksi halde özellikle kırılgan tırnak yapısına sahip olan bireylerin tırnaklarını uzatmaları mümkün olmamaktadır. Hızlı tırnak uzatmanın en önemli noktalarından bir tanesi, besleyici bir bakım sağlamaktır. Bu noktada yapılabilecek en kolay besleyici bakım tercih edilecek olan el kreminin içerisinde badem yağı, zeytinyağı ya da limon bulunmasına özen göstermektir. Bu üç farklı madde tırnakların hızlı uzamasında son derece etkilidir. Ayrıca tırnaklara günlük olarak sirke ve tuz karşımı uygulanabilir. Bu masaj uygulaması sayesinde tırnaklar normal seyrinden çok daha hızlı uzayabilmektedir. 

Tırnakların hızlı uzamasını sağlayan bir diğer önemli etmen ise E vitaminidir. E vitamini tırnakların güçlü bir yapıya sahip olmasına olanak tanımaktadır. Doğrudan tırnaklara e vitamini uygulaması için, eczanelerden kapsül şekilde alınacak olan e vitamini el kreminin içerisinde karıştırılabilir. Düzenli olarak kullanımda gözle görülür bir fark ortaya çıkacaktır. Bununla birlikte tırnakların daha hızlı uzaması için bireyler evde limon ve yağ karışımı hazırlayarak doğrudan oje sürere gibi tırnaklarına uygulayabilirler. Tırnakların uzamasında bir diğer önemli unsur ise sudur. İnsan tırnağı ne kadar çok su ile temas ederse o kadar hızlı bir uzama gerçekleştirir. Ancak burada aşırı sudan kaçınılması da gerekmektedir. Aşırı su zarar verici olabilir. Hızlı tırnak uzatma yolları nelerdir? Sorusunun cevapları yukarıdakiler gibi verilebilir.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Güçlü Tırnaklara Nasıl Sahip Olunur?

Ruhumuzu Renklendirmeye Tırnaklardan Başlıyoruz

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Çok doğal şeyler önermişsin Deryacığım. Çok teşekkürler. Sevgiler 🤗🤚

    YanıtlaSil
  2. B vitamini dönem dönem kür olarak alıyorum çok işe yarıyor..

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads