Gençliğin Şifresini 6 Maddede Çözmek İçin Bilgiler

 1. Niçin Yaşlanıyoruz?

Yaşlanma aslında 20′li yaşlarda vücudun erişkinliğe ulaşması ile başlıyor. Ancak çizgilerin belirmeye başlaması 30′lu yaşlarda daha belirgin olarak yüze yansımaya başlıyor. Yüz şeklinin ve bakışların değişmesi dahi kemiklerle ilgili bir görsel olay. Kemiklerdeki dolgunluk kaybı ve cildin kolajen yapısındaki azalma akabinde ciltte sarkma oluşumlarına ve gözlerde aşağı doğru sarkmalarla, yüzün çökmesine sebep oluyor.

2. Yüzdeki Güzellik Üçgeni Ne Anlama Geliyor?

Güzellik Üçgeni demek yüzün şeklinin yukarı doğru bakan ters üçgen şeklinde olması anlamına geliyor. Yüzü genç ve çekici yapan unsurlar; belirgin yanaklar, belirgin kaslar ve keskin çene hatları. İlerleyen yaşlarda oluşan kırışıklıkların en önemli sebeplerinden biri de, duyguların, mimiklerin yüz hatlarına yansıyor olması. Kaşlarını sürekli çatanlarda oluşan kaşlar arasındaki derin çizgiler yüze sert görünüm verirken, sürekli gülümsemelerde ağız yanlarında kaz ayakları çizgileri oluşur.3. Yaşlanma Ne Zaman Fark Ediliyor?

Yapılan araştırmalar sonucu yaşlanma ilk olarak gözlerden başlıyor. Fakat müdahale için geç kalındığında, derin çizgilerin geri dönüşümü pek de mümkün olmuyor. 30′lu yaşlarda yapılabilecek müdahaleler ve alınan bakım önlemleri ile yaşlanma karşıtı bir oluşum elde edilebiliyor.


4. En Etkili Güzellik Yöntemleri

Milattan öncesine dek dayanan güzellik yöntemleri, günümüzde yerini çok fazla yüz gençleştirme seçeneğine bıraktı. Ev yapımı güzellik maskelerinden tutun da, masajlar, kozmetik ürünler, dolgu yöntemleri ve sağlıklı beslenme seçenekleri ile insanın kendine bakabilmesi artık daha kolay.

5. Hyaluronik Asit Oluşumu

Araştırmalar sonucunda, vücudun Hyaluronik asidi kendi ürettiği, fakat 30′lu yaşların sonunda bu üretimin azalmaya başladığı tespit edildi. Dışarıdan müdahaleler ile yapılan Hyaluronik Asit oluşumu uygulamaları, cildin kendi bağ dokusu olan materyal gereksinimlerini yerine koyuyor. Bu uygulamaların çok uzman kişiler tarafından yapılmasına dikkat edilmeli, aksi taktirde doğal olmayan “şişkin yüzler” oluşuyor.

6. Estetik Uygulamalarda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Eğer artık yüzünüze estetik dokunuşlar için yardım almaya karar verdiyseniz, kesinlikle işinde uzman kişilere başvurun. Kulaktan dolma uygulamalardan uzak durun. Uygulamayı yapacağınız doktorunuza aklınızdaki soruları yöneltmekten asla kaçınmayın. Doğal sonuçlar elde edilecek mi? Günlük yaşantıya dönme süresi ne olacak? Etkilerinin süresi ne kadar devam edebilecek? Etkinliği ve sağlık açısından güvenilirliği kanıtlanmış mı gibi sorularla aklınızdaki tüm soru işaretlerinden kurtulun.

Karınca Yumurtası Yağı İle İstenmeyen Tüylerden Kolay ve Acısız Bir Şekilde Kurtulun

Saç Masajı Nedir- Faydaları Nedir, Nasıl Uygulanır?

Afrikalı Kadınların Güzellik Sırları

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads