Karınca Yumurtası Yağı İle İstenmeyen Tüylerden Kolay ve Acısız Bir Şekilde Kurtulmak

 

Bugün oldukça alışılmadık bir bakım yöntemi ile karşınızdayım. Gerçi birçok yerde satıldığını farkettim yazıyı hazırlarken ama hayvanseverleri pek de mutlu etmeyecek bir uygulama. Ben kendim yapmazdım sanırım ama bilgi olarak yazmak istedim bu farklı yöntemi. Uzun zamandır kozmetik alırken olabildiğince hayvanlar üzerinde deney yapılmayanları seçiyorum.
İnsanlar yüzyıllardır istenmeyen tüylerden kurtulmak için çeşitli yöntem arayışlarına girmiştir. Tarihe bakıldığında bunun için çeşitli yöntemler geliştirildiği görülmektedir. Mısırlı kadınlar istenmeyen tüylerden denizkabuklarından yapılma usturalarla, ponza taşları ve balmumu ya da şekerden yapılan ağdalar sayesinde kurtulmuşlardır. Daha sonraki yıllarda çeşitli bitkiler yardımıyla karışım hazırlanmış ve bunlar tüy dökme işleminde kullanılmıştır. Ustura ve jiletin icadıyla bu yöntemlere de geçilmiştir. Son yıllarda ise epilasyon ve lazer işlemleri rağbet görmektedir.


İnsanlar vücuttaki istenmeyen tüylerden kolay ve acısız bir şekilde kurtulmak ister. Özellikle kadınlar istenmeyen tüylerden kurtulmak isterken son yıllarda erkekler de artık istenmeyen tüylerden kurtulma fikrine katılmaktadır.
Yukarıda bahsettiğimiz yöntemlerden bir tanesi de karınca yumurtası yağıdır. Yüzyıllardır kullanılan ve doğal bir tüy dökücü yöntemi olan karınca yumurtası yağı ile istenmeyen tüylerden acısız ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz.Karınca Yumurtası Yağı Nasıl Uygulanır?

Karıca yumurtası yağını uygulamadan önce uygulama yapılacak olan bölge ağda, lazer gibi yöntemlerle temizlenmelidir. Ardından 10-20 dakika bekledikten sonra karınca yumurtası yağı, bölgeye bol miktarda masaj hareketleriyle sürülür. Bu işlemden sonra yıkama ve durulama yapılmaz. Karınca yumurtası yağı, düzenli olarak kullanıldığında tüylerde azalma ve seyrelme gibi kesin sonuçlar gösterir. Bunun yanında cildi beyazlatır ve cilde parlaklık verir.

Karınca Yumurtası Yağı Nereden Elde Edilir?


Karıca yumurtası yağı, çöl topraklarındaki karınca yuvalarından alınan yumurtalardan üretilir. Bu yumurtaların yağları çıkartılarak bir süre bekletilir ve kullanıma hazırlanır.

Karınca yumurtası yağına eczane gibi yerlerden uygun fiyata ulaşabilirsiniz. Ayrıca günümüzde gelişen internet teknolojisiyle karınca yumurtası yağına internet üzerinden online alışverişlerle birçok yerden uygun fiyata ulaşabilirsiniz. Kullanan insanların çoğu bu yağdan memnun olduğunu belirtmektedir.

Doğal bir tüy azaltıcı yöntemi olan ve hiçbir zararı olmayan karınca yumurtası yağını düzenli olarak kullanırsanız istenmeyen tüylerden acısız ve kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Epilasyon sonrası bölgeye uygulanan karınca yağı, zaman içerisinde etkisini kesin olarak gösterecek ve tüylerde azalma etkisini muhakkak gösterecektir. Karınca yumurtası yağına günümüzde kolaylıkla ulaşılabilirsiniz.

Bu konular da ilginizi çekebilir:

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Selamlar, karınca yumurtasından yağ mı yapmışlar! İstenmeyen tüylerden kurtulmak için çok yöntem var ama karınca yumurtası yağını ilk kez duydum. Biraz da hayretle okudum. Doğal yöntemlere sıcak bakıyorum ama doğmamış karıncalara da yazık olur...
  Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. ufacık karıncanın yumurtası ! şaşırtıcı.

  YanıtlaSil
 3. İlk kez duydum, ilginçmiş. Teşekkürler Deryacığım :))

  YanıtlaSil
 4. Bu 10 14 yıl önce çok gündemdeydi, hatta fiyatları bşrden artmıştı, yağları ve özel setleri çıkmıltı ben de almıştım çok faydasını görmedim ve yumurtalarının yok ediliyor olması sonradan düşündüm üzüldüm bıraktım.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads