Squat Yaparak Basen Eritmek Mümkün Mü?

 


Squat Yaparak Basen Eritmek Mümkün Mü?

 

Bölgesel yağ yakımı için çeşitli egzersizler yapılması gerektiği bilinen bir gerçektir. Özellikle belirli bölgelere özel olarak oluşturulan egzersiz programları bu konuda ideal sonuçlar vermektedir. Günümüzde basit bir uygulama ile sunulan bu programlar bile doğru ve devamlı bir şekilde uygulandığı takdirde istenilen sonuçları vermektedir. Egzersiz programlarında etkili sonuçlar elde edebilmek için yapılması gereken en önemli şey periyodik uygulamaları aksatmamaktadır. Size verilen şablona uyum sağlayarak günlük takip etmeniz gereken programı uygulamalısınız. Bu konuda destek veren birçok uygulama mevcuttur.

 

Uzmanların ve spor hocalarının ortak kararı doğrultusunda bölgesel olarak yağ yakımı sağlamak mümkündür. Fakat bölgesel yağ yakımı zor bir işlem olduğu gibi kilo vermeye direk olarak ilgili bölgeden başlamak imkansızdır. Vücut kilo vermeye başladığınızda ilk olarak yüz bölgesinden daha sonra ise göbek, basen vb. bölgelerden yağ yakımı işlemine başlar. Bu bölgelerde meydana gelen erime ile birlikte belirli bir süre sonra farkı hissedebilirsiniz. Vücut için gerekli olan ideal ölçülere ulaşmak istiyorsanız periyodik uygulamalarınızı tam ve doğru bir şekilde yapmalısınız. Aksi takdirde vücudunuz estetik görünümüne kavuşamaz.

 

Squat Hareketinin Yer Aldığı Egzersiz Programları

 

Bilindiği üzere birçok egzersiz programında squat hareketi çeşitli varyasyonlar ile karşımıza çıkmaktadır. Squat hareketinin en önemli etkisi ise karın kaslarının çalışmasını sağlaması ve basen bölgesinde erime meydana gelmesidir. Ayrıca üst bacak ve iç bacağı da sıkılaştırıp şekillendirir. Bu sonuçları almak için squat uygulamalarını tam ve eksiksiz olarak yapmanız gerekir. Eğer uygulamaları aksatıyorsanız bu konuda etkili sonuç almanız imkansızdır. Squat uygulamalarında başlangıç ile ilerleme sürecindeki miktarlar aynı değildir. Örneğin bir set ile başladıysanız ve tekrar sayısı 25 ise bu sayı ilerleyen zamanlarda 3-4 set ve 30'ar tekrar seviyelerine ulaşabilmektedir.

 

Squat hareketi basen bölgesinde yağ yakımını etkileyen en önemli egzersiz hareketidir. Bu bölgede yağ yakımı işlemini hızlandırmak için hareketin doğru bir şekilde uygulanması gerekir. İki ayağınızı ortalama seviyede yanlara açarak belinizi kırmadan çömelip kalkmanız yeterli olacaktır. Mobil uygulamalarda dahi bu tür egzersizlerin pilot görüntüleri bulunmaktadır. Sizlere rehber olabilecek bu tür görüntüleri izleyerek hareketleri nasıl yapmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Özellikle squat hareketini bilmeyenler için bu konuda ideal eğitim programları bulunmaktadır. Ben de size sevgili squatgirlden açıklayıcı bir video ekliyorum. 

Eğer size yakın spor salonu varsa bu salonu ziyaret ederek kısa süre içerisinde egzersiz programlarına dahil olabilir kilo vermeye başlayabilirsiniz. Aynı zamanda squat hareketini size doğru bir şekilde gösterecek olan salon görevlileri, hareketi tam ve doğru bir şekilde uygulamanız için ellerinde geleni yapacaklardır. Spor salonlarında bulunan materyaller ile bölgesel yağ yakımı konusunda önemli bir adım atabilirsiniz. Aynı zamanda bu tür egzersizleri evinizde yaparak kısa süre içerisinde kilo vermeniz mümkün olabilir. Ev içerisinde uygulanabilecek birçok egzersiz programı bulunmaktadır. Bu tür programlar ile ayda 5 kilo bile vermeniz mümkündür. 

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Soğuk İçecekler Tüketerek Zayıflamak Mümkün Mü? 

Basen ve Kalça Sıkılaştıran Bir Çalışma

 

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads