Dezenfektan ile Etkili ve Hijyenik Temizlik

 

Virüs ve bakteri gibi mikroorganizmalardan kaynaklanan bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde en etkili ürünlerin başında dezenfektanlar gelir. Pandemiyle beraber önemi bir kez daha anlaşılan dezenfektan kullanımı, özellikle ortak alanlarda temas yoluyla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamaya yardımcı olur. Watsons, zengin ürün yelpazesinde yer alan dezenfektan ve hijyen ürünleriyle her anınızda sağlıklı çözümler sunar.

 

el-dezenfektanı

Dezenfektan Ürünleri İle Anında Hijyen

 

Gün içerisinde farkında olmasanız da birçok farklı yüzeye dokunursunuz. Bu yüzeylerde yaşayan mikroorganizmalar temas sonrası ellerinize bulaşarak hastalanmanıza yol açabilir. İş yerleri, AVM'ler gibi sosyal alanlar ve daha birçok farklı ortamda bilinçli ya da farkında olmadan çok kez yüzeylere dokunmak zorunda kalırsınız. Uzmanlar, bu durumun yaşanmaması için elleri sıklıkla yıkamanın önemine vurgu yaparken bazı durumlarda ellerin yıkanması mümkün olmayabilir. Her an yanınızda bulundurabileceğiniz dezenfektan ve kolonya gibi hijyen ürünleri pratik kullanımıyla ellerinizi kolayca temizlemenize yardımcı olur. Sabun gibi baz ağırlıklı hijyen ürünlerinden farklı olarak içeriğinde daha yoğun alkol bulunduran dezenfektanlar, mikropların yok edilmesinde daha etkin rol alabilirler.

 

Hijyen İçin Dezenfektan Çeşitleri

 

Dezenfektan çeşitleri kullanım alanları bakımından el dezenfektanı ve yüzey dezenfektanları olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılır. El dezenfektanı farklı şekillerle elinize bulaşan mikropların sağlığınız için tehlikeli sorunlar yaşatmasına engel olabilir. El hijyeni için ürettiği çözümlerle dikkat çeken Activex, el dezenfektanları bakımından da farklı ürünler sunar. Yüzey dezenfektanları ise bulunduğunuz ortamlardaki yüzeylerin hijyeni bakımından önemli ürünlerdir. Yüzeylerde bulunan mikropların siz veya bir başkası temas etmeden dezenfekte edilmesine yardımcı olurlar. Yüzeyler için hijyen çözümleri üreten Lysol ürünleri antibakteriyel formuyla ahşap, metal, cam, plastik gibi farklı yüzeylerde; koltuk, yatak ve sırt çantası gibi tekstil ürünlerinde hijyen sağlamanıza destek olur.

 

el dezenfektanı

El Dezenfektanı ve Kolonya İle Etkili Çözüm

 

Ellerinizin hijyenine yardımcı olan dezenfektan jel veya sıvı formda olmak üzere kolay kullanılabilen ve yanınızda rahatlıkla taşıyabileceğiniz ambalajlarda sizlere sunulur. El dezenfektanlarının pompalı veya püskürtme özellikli ambalajları kolay kullanım sağlar. Çantanızda, ofisinizde, evinizde; kısacası ihtiyaç duyabileceğiniz her yerde kullanmaya hazır bir dezenfektan ürününü yanınızda bulundurabilirsiniz.

 

Türk kültüründe önemli bir yere sahip olan kolonyalar da bir dezenfeksiyon ürünüdür. Mis gibi kokularıyla bilinen kolonya çeşitlerinin içeriğindeki yüksek alkol oranı, bakteri ve virüslerin yaşayabileceği ortamları yok edebilen özellikleriyle gerek ellerinizde gerekse yüzeylerde hijyenik çözümler sunabilir.

 

Dezenfektan Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

 

  • Dezenfektanlar ve kolonyalar, genellikle alkol bazlı hijyen ürünleridir. Bu nedenle dezenfektan seçiminde alkol oranına dikkat etmeniz gerekir. Yüksek alkol oranına sahip olan ürünlerde dezenfektan kullanım sıklığını da göz önünde bulundurmanız önemlidir. Uzmanlar, dezenfektan ürünlerinde alkol oranı bakımından 60 ile 90 derece aralığındaki ürünlerin kullanımını tavsiye etmektedir.
  • İhtiyacınıza uygun ambalaj ve kullanım özelliklerine yönelmenizde fayda var. Sürekli yanınızda taşıyabilmeniz için çanta boyu olan küçük ürünler kolay erişim sağlarken ofislerde ya da evlerde kullanacağınız ürünlerde daha büyük hacimli ürünlere yönelebilirsiniz.
  • Dezenfektanlar genel olarak kokusuz olarak üretilir. Kokulu ürünlerde, hoş kokuyu sağlayan ilave kimyasallar ve aromalar kullanılır. Kokulu ürünler, ürünün sadece kullanımını kolaylaştırır.

 

Watsons’ın antibakteriyel ve hijyen ürünleri kategorisi, aradığınız el ve yüzey dezenfektanları, kolonya çeşitleri bakımından birçok alternatif sunar. Watsons’ta yer alan dezenfektan ürünlerini hemen şimdi satın alabilir; virüs, bakteri ve diğer mikroorganizmalara karşı her an hijyen sağlayabilirsiniz.

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads