Koreli İnsanların 7 Zayıflık Sırrı

 


Asyalıların 7 zayıflık sırrı

Asya'lılar, özellikle de Koreliler ince olmaları ile bilinir. Peki nasıl bu kadar zayıf kalabiliyorlar? Bunun sırrı nedir? Hızlı ve sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız siz de Koreli İnsanların 7 zayıflık sırrını denemelisiniz. Bu 7 öneriyi takip ederseniz, aç kalmadan formunuzu koruyabilirsiniz!


Et yerine balık!

Asyalılar, Batı Avrupalılardan çok daha fazla balık ve çok daha az et yerler. Balık ve deniz ürünleri, metabolizmayı uyaran sağlıklı doymamış yağ asitleri içerir. Öte yandan et, metabolizmayı yavaşlatan ve dolayısıyla kilo alımına daha fazla katkıda bulunan daha fazla doymuş yağ asitleri içerir.

Bu yüzden balık ve et arasında seçim yapma şansınız varsa, deniz hayvanlarını mümkün olduğunca sık seçmelisiniz.

Baharatlayın!

Acı sizi zayıflatır! Ara sıra yemeklerini kırmızı biber, biber, zencefil, köri, wasabi veya jalapeno ile renklendirenler metabolizmalarını canlandırıp yağ yakarlar. Diğer baharatlı yiyecekler arasında hardal, turp, soğan, sarımsak ve bazı tere türleri bulunur.

Baharatlı yiyecekler sindirimi destekler ve zahmetsizce kalori yakar.


 

Kızartma yerine buharda pişirme!

Batıda yaşayanlar hemen hemen her şeyi yağda kızartmaya alışkındır. Kızartma bir kalori tuzağıdır. Asyalılar ise buğulayarak yemeyi tercih ederler. Bu sadece kalori tasarrufu sağlamaz, aynı zamanda daha fazla vitamin sağlar. Çünkü nazikçe buharda pişirildiğinde, havuçta, biberde vb. Agresif kavurma ve yağda kızartmaya göre daha fazla besin maddesi korunmuş olur.

Yeşili tercih edin!

Beyaz lahana, karalahana, acı salatalık, Çin brokolisi (Pak Kanaa), Pak Choi, Tay kuşkonmaz veya moringa olsun: Yeşil sebzeler Asya mutfağında toplu halde kullanılır. Bununla ilgili güzel olan şey: Sağlık yönüne ek olarak (yeşil sebzeler vitamin ve minerallerle doludur!), Sebzeler son derece düşük kalorilidir ve sizi doyurur.

Yiyecekler için geçerli olan şeyler içecekler için de geçerlidir: Asyalılar yeşil çaydan vazgeçemezler Metabolizmayı uyarır ve kilo vermenize yardımcı olur.


  Kuruyemiş ve meyveleri ısırın!

Asya'da çikolata, bisküvi, kek ve benzerleri, konu atıştırmalık olduğunda ilk tercih değil. Ancak bu, Asyalıların tatlıları menüden tamamen çıkardığı anlamına gelmez. Ancak endüstriyel şeker içeren yiyecekler yerine doğal şekere güvenirler: meyveler...

Aynı şey TV önüne atışrtırmayı sevenler için de geçerli: Asyalılar bol yağda kızartılmış, endüstriyel olarak üretilmiş cipsler yerine, tercihen tuzsuz fındık yemeyi tercih ediyor. İyi yağlar ve birçok faydalı besin içerirler.

Tabak yerine kase!

 Asya'ya seyahat ettiğinizde, Asyalıların neredeyse hiç düz tabak kullanmadıklarını fark edersiniz. Bunun yerine kaselerde yemek servis edilir. Ve bu sadece pratik nedenlerle değil , aynı zamanda psikolojiktir: kaselerde servis edilen yemekler daha büyük görünür. Bu, otomatik olarak daha az yediğiniz anlamına gelir.

Bu arada, yemeklerin rengi de iştahı etkiler. Çalışmalar, kırmızı tabakların en az yemek yeme ihtiyacı hissettirdiğini göstermiştir.

 Yiyecekleri fermente edin!

Gıdanın fermente edilmesi, laktik asidin oluştuğu bir ortam yaratmak demektir. Sebzeleri fermente ederken kıyılır, tuzla ovulur ve tuzlu su oluşana kadar karıştırılır. Bu şekilde, içinde fermente olmaya başlayan (yani şeker ve nişastayı parçalayan) enzimler ve bakteriler oluşur Metabolizma uygun şekilde ısınır. Düzenli olarak fermente gıda tüketimi de iştahı azaltır.

Bu arada: Bir sebze ne kadar uzun süre fermente edilirse, tadı o kadar yoğun olur. Çok pratik - çünkü bir ve aynı sebze bir yemeğe tamamen farklı bir lezzet verebilir. Ve bu da Asyalıların küçük bir sırrıdır: Yemekler ne kadar çeşitliyse,  tat alma duygunuzu tatmin etmek için yüksek kalorili hazır yemeklere o kadar az başvurmanız gerekir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Koreli Ünlüler Nasıl Fit Kalıyor? 

Japon Kültüründe Akşam Banyo Yapılmasının Nedenleri

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Bol baharatı ben de çok kullanırım.Aynı zamanda metabolizmayı hızlandırıyor gerçekten...

  YanıtlaSil
 2. Her biri alışkanlık haline getirilmesi gereken şeyler.

  YanıtlaSil
 3. Kültür farklarımız. Bir de ne yazık değil mi, bizim de üç yanımız deniz ama deniz mahsulleri en az et kadar ,hatta etten daha yüksek fiyatlı.

  YanıtlaSil
 4. Korelilerin kültüründe ekmeğin yer almaması oldukça avantaj sağlıyor sanırım. Bizim yağlı, salçalı yemeklerimiz lezzetli ama kilo yapıyor işte.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads