Sigarayı Bırakmanıza Yardımcı Olacak 12 İpucu

 Sigarayı Bırakmanız İçin - 12 İpucu

9-Şubat-sigarayı-bırakma-günü


Sigarayı bırakmak kolay bir iş değildir! Sigara sadece fiziksel bağımlılık yaratmaz. Birçoğu için çok daha önemli olan psikolojik alışkanlıktır. Pek çok gündelik durum, sigara içen kişinin sigara içmeden bu durumlardan nasıl kurtulabileceğini hayal bile edemeyecek şekilde zihinsel olarak sigara içmeye bağlıdır. Genellikle kötü alışkanlık aynı zamanda sosyal işlevleri de yerine getirir, zihinsel olarak sosyallik ve rahat molalarla ilişkilidir - ya da sözde stres ve psikolojik olarak stresli durumlara karşı koymanın uygun yoludur. Burada özgürlüğe giden yol için 12 etkili ipucu bulacaksınız.


Sigarayı bırakmak için 12 ipucu

Sigarayı bırakma ve bunu yaparken kendinizi iyi hissetme:


 • Bir tarih belirleyin - en kolay yol, sigaranın değerini arttırmamak için bir gecede bırakmaktır. Önümüzdeki iki ila üç hafta içinde bir gün seçin.
 • Dikkatinizi dağıtmak için kendinizi meşgul edin ve sigara içmeyi düşünmeyin! Tüm küllükleri ortadan kaldırın!
 • Mümkün olduğunca çok iç; her zaman bir bardak su veya meyve suyu hazırlayın ve arada bir yudumlayın. Şekersiz bitki çayı da içebilirsiniz.
 • İnsan ruhu bu durumdan olumsuz etkilenebilir ve kısa vadeli olumlu sonuçlar isteyebilir! Kendinizi özel bir şeyle ödüllendirmek için sigaraya harcayacağınız paradan yararlanın!
 • Daha fazla egzersiz yapın, egzersiz yapın! Fiziksel aktivite rahatlatır, moralinizi yükseltir, sağlıklıdır, dikkatinizi dağıtır ve hafif kilo alımını engeller! İki kat daha sağlıklı bir yaşam için bir taşla birkaç kuş vurmuş olursunuz!


 • Ayrıca, bol meyve ve sebze içeren sağlıklı ve dengeli bir diyet yediğinizden emin olun - tatlı arzuluyorsanız, şekersiz sakız veya şekersiz tatlılar alın.
 • Sigara içmekle ilişkilendirdiğiniz durumlardan kaçının! Örneğin, kahve yerine bir fincan çay için ve insanların çok sigara içtiği salonlardan kaçının!
 • Arzu sizi alt ederse, bilinçli olarak dikkatinizi başka bir şeye çevirin! Artık gerçekten yapmak istemediğiniz bir şeyin ne kadar güzel olacağını hayal etmenin bir anlamı yok! Bunun yerine düşüncelerinizi, vicdanınız ve tüm kalbinizle yapabileceğiniz güzel bir şeye odaklayın. Özlem saldırıları sadece kısa bir süre dayanır ve gider - sigara içseniz de içmeseniz de!
 • Geri çekilme semptomlarının öneminin farkına varın! Vücudunuz size sigaranın stresinden kurtulmanın ve kendini arındırmanın en iyi yolunun sinyalini veriyor! Bunları pozitif olarak algılayın! Ayrıca bu yan etkiler genellikle kısa bir süre sonra kaybolur.
 • Sigarayı bırakma sürecini kolaylaştırmak için, sigaradaki nikotin, nikotin ilaç uygulamasıyla değiştirilebilir. Bu nikotin replasman tedavisi, yoksunluk semptomlarını hafifletir. Eczacınız size tavsiyede bulunabilir!
 • Sağlam durun! Ne iyi ne de kötü haber ya da ruh hali  "sadece bir sigara" içilmesine izin vermez - bir sigara diye bir şey yoktur, yakında başka bir "birini" ve diğerini isteyeceksiniz. Bu sadece bir kısır döngü oluşturur.
 • Her günün, özgür olduğunuzun ve artık sigaraya ihtiyacınız olmadığının tam farkında olarak tadını çıkarın! Her gün sağlığınız,  dostlarınız ve cüzdanınız için iyidir - kendinizle gurur duyabilirsiniz.

Stabilizasyon önemlidir

Sigarayı bıraktıktan sonra, tekrar dönüş yaşamamanız için başarınızı sabitlemek önemlidir. Yeni sigarasız davranışı günlük yaşama dahil etmeye çalışmalısınız. Bunu çevrenizdekileri dahil ederek de yapabilirsiniz. Başarılarınız için kendinizi ödüllendirin ve başardıklarınızla gurur duyun - bundan sonra çok daha sağlıklı yaşayacaksınız!

9 Şubat Dünya Sigarayı Bırakma Günü

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. hazır olduğumda bırakmayı çok istiyorum ama o hazır hissetmek bir türlü olmuyor :))

  YanıtlaSil
 2. Aslında sigara can sıkıntısında akla geliyor devamlı kendini meşgul etmeli insan.

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads