Hint Yağı'nın Saç, Kirpik ve Cilt Güzelliğindeki Yararlı Etkileri

Evde kullanılan doğal bir ilaç olarak hint yağının hazımsızlığa yardımcı olabileceği iyi bilinmektedir. Buna ek olarak, mucize ağacının meyvelerinden elde edilen öz, aynı zamanda saç ve kirpiklere bir parlaklık verip ve cildi yeniler. Bu bir efsane midir? Hayır, hiç de değil. Yağ, yüzyıllardır iyileştirici özellikleri ile bilinir. Mükemmel bakım sağlar ve ayrıca çok iyi tolere edilir. Trigliseritler ve omega-6 yağ asidi, linoleik asit gibi önemli yapı taşlarını ve aynı zamanda yüksek oranda toksik protein risini içerir. Bu, yağın üretimi sırasında tohumlarda kalır, özü toksik değildir.

Hint Yağı'nın Saç, Kirpik ve Cilt Güzelliğindeki Yararlı Etkileri


Parlak ve dolu kirpikler için Hint yağı

  Hint yağı, kirpik ve kaşların kalınlaşmasına yardımcı olabilir. Uzmanlardan önemli tavsiyeler: Yağ düzenli olarak uygulanmalıdır! Yüzünüzü temizledikten sonra, yumuşak, tüy bırakmayan bir bez veya pamuklu ped üzerine biraz hint yağı koyun ve kirpiklerinizi hafifçe temizleyin. Bu, temiz bir kirpik fırçası veya pamuklu çubukla daha da amacına uygun uygulanabilir. Yağın en az iki saat etkili olmasına izin verin ve ardından soğuk su, ped veya yüz mendili ile temizleyin.
İpucu: Hint yağının gece boyunca etkili olmasına izin vererek daha da iyi bir sonuç elde edilebilir.

Hint yağı


Güçlü saçlar için hint yağı 

Hint yağı, kırılgan veya yıpranmış, ince telli saçlara yeni bir ivme ve parlaklık verebilir. Yıkadıktan sonra, saça ve kafa derisine birkaç damla hint yağı dökün ve hafifçe masaj yaparak yedirin. Yağın  her seferinde birkaç damla olarak uygulanması tavsiye edilir. Sonra kafa derisine iyi masaj yapın ve yaklaşık iki saat sonra hafif bir şampuanla yıkayın. Yağ sadece kafa derisini yatıştırmakla kalmaz, aynı zamanda "saçın köküne stabilite vererek saçları genel olarak daha güçlü hale getirir".

Hint yağı saç uzamasını destekleyebilir mi?

 Ne yazık ki hayır. "Hint yağı gerçekten çok şey yapabilir, ancak ne yazık ki saçların büyümesini sağlayamaz."

Hint yağı

Hint yağı ile saç tedavisi 

Yağın daha da yoğun bir etkiye sahip olması için, saç tedavisi en az üç saat, ideal olarak gece boyunca uygulanmalıdır. Bunu yapmak için, hint yağını yukarıda açıklandığı gibi yıkanmış saça masaj yapın veya kuru saçta tarakla tarayın. Besleyici etkinin gelişmesi için saçın sıcaklığa ihtiyacı vardır, bunun için koruyucu bir saç başlığı uygundur, alternatif olarak, streç film kullanılabilir. Saçları dikkatlice folyoya sarın, üzerine havlu atın, bitti.

Hint yağı kuru cildi besler

Stresli ve özellikle kuru cilt esnekliğini korumak için mucize ağacının meyvelerinden gelen yağ cilt bakımını da destekleyebilir. Hint yağı, günlük cilt bakım rutinine mükemmel bir ektir. Yağ özellikle kuru ciltler veya karma ciltler için uygundur. Günlük bakım ürününden önce iki damla ile cilde masaj yapın. Besleyici etkilerine ek olarak, hintyağının vücudun kendi kollajen üretimini teşvik ettiği söyleniyor, düzenli kullanım sonucunda. Uygulama cildin daha pürüzsüz görünmesini sağlar. Ek olarak, özün antioksidan bir etkisi vardır, cildi nemlendirir ve zararlı çevresel etkilerden korur.

şifalı yağlar

Hint yağı ile yüzde ekstra parlaklık 

Yüz bakımı için, temizlenmiş yüze birkaç damla hint yağı uygulayın ve hafifçe masaj yapın. Yine, şu kurallar geçerlidir: yağ ne kadar uzun süre etkili olursa, o kadar iyidir. Ve: "Yanaklara damlatılan birkaç damla hint yağı ekstra ışıltı verir". Genel olarak, hintyağı, olası cilt reaksiyonlarına karşı ilk kez kullanıldığında  göze çarpmayan bir alanda test edilmelidir.

9 Maddede Kuşburnu Yağının Yararları Ve Kullanım Alanları
Hindistan Cevizi Yağının Mucizevi Faydaları Ve Kullanım Alanları
Melissa Bitkisi Ve Yağı Kullanım Alanları

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Saç bakımı için badem yağıyla birlikte kullanmıştım. Parlaklık veriyor, besliyor.

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Hint yağının birçok faydalı özelliği var :)

      Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads