Home Office' de Sağlıklı Beslenmek İçin 3 Faydalı İpucu

Ev ofisinde sağlıklı beslenme: Bu 3 ipucuyla işe yarayabilirBuzdolabı sadece birkaç metre uzaklıkta ve sürekli sizi mi çağırıyor? Home office- Ev ofisinin  bir kilo tuzağı haline gelmemesi ve sağlıklı bir diyet için bu ipuçlarını bilmelisiniz


Bazıları için, evden çalışmanın gıda teknolojisi açısından avantajları olsa da (kendinizi kantin çalışma saatlerine yönlendirmeniz veya meslektaşınızın nihayet birlikte mola vermesi için işini bitirmesini beklemenize gerek yoktur) evde kalınca mutfağa gerekenden daha sık gidilir ve aç olunmasa da atıştırılacak bir aperatif hazırlanır. Bu da kısa sürede, azalan hareketle birlikte kilo ve yağlanma olarak size geri döner. Peki ev ofisinizde sağlıklı beslenmeyi nasıl başarabilirsiniz?Home Office' de Sağlıklı Beslenmek İçin 3 Faydalı İpucu


İpucu 1: Huzur içinde kahvaltı yapın

ABD'li bir beslenme uzmanı olan Wilma MacDonals, sürekli atıştırmalıkların insanların ev ofisinde yaptıkları en büyük hata olduğu konusunda uyarıyor. Bu nedenle, gününüzü sabit kahvaltı ve öğle yemeği saatleriyle ofise benzer şekilde yapılandırmalısınız.
İpucu: İşe başlamadan önce, işten uzakta ve akıllı telefon dikkatinizi dağıtmadan kahvaltı yapmak en iyisidir. Sıcak bir yulaf lapası veya bitkisel omlet gibi doyurucu, besin açısından zengin yemekler, açlık isteklerini önlemenin en iyi yoludur.

İpucu 2: Uzun molalar ve sağlıklı atıştırmalıklar

Vücudunuzun yiyecekleri sindirmek için yeterli zamana sahip olması için yemekler arasında mola vermelisiniz. Uzmanlar yaklaşık dört ila beş saat önermektedir. Bununla birlikte, herkes uzun yemek molalarıyla başa çıkamaz (sonuçta, aynı zamanda bir alışkanlık meselesidir) ve açlık hissettiğinizde sağlıklı bir şeyler atıştırabilirsiniz. Ancak kendinizi mümkün olduğunca uzun yemek aralarına alıştırın.
Ev ofisinde çok az hareket olduğu için sağlıklı kararlar almak önemlidir. Bu,  yoğurtlu taze meyve, lor veya humuslu sebze çubukları veya bir avuç fındık olabilir. Olumlu bir yan etki: sağlıklı yiyecekler daha  uzun sürede hazmedilir ve tok kalmaya yardımcı olur.


İpucu 3: Yemek Günlüğü Tutun

Beslenme çok kişisel bir konudur. Hangi durumlarda yediğinizi öğrenmek için (sıkıldığınızda? Stres? Dikkatinizi dağıtmak için?) Ve her şeyden önce gün boyu ne yediğinizi takip etmek için bir çeşit yemek günlüğü tutabilirsiniz. Bu, kendi dört duvarınızdaki yeme davranışını kontrol etmenize ve optimize etmenize yardımcı olur.
Ekstra ipucu: Vücut aslında susamış olabilir ve biz bunu açlık olarak algılarız. Ev ofisinde çalışıyorsanız, elinizde büyük bir şişe veya sürahi su olmalı ve düzenli olarak içmelisiniz. Sonuçta, vücut ve beyin de yeterli sıvıya ihtiyaç duyar.

Bu ipuçları ile sağlıklı beslenmeye ve sağlıklı kalmaya devam...

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Saç Ekimi Kimlere Yapılır? Saç Ekimi Nasıl Hangi Yöntemlerle Yapılır? Saç Ekimi Sonrası Bakım
Bel Ve Sırt Ağrısına Karşı Esneme Egzersizleri
Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi İçin 10 Önemli Gıda

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. That is really smart to have breakfast away from your work area! Thank you for sharing these tips.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Unfortunately I made this mistake sometimes :)

   Sil
 2. Yanıtlar
  1. Ev ofisinde de çalışsak beslenmemize dikkat etmeliyiz:)

   Sil
 3. Ah ah bu sıralar mutfağın dozunu çok kaçırdım :))

  YanıtlaSil
 4. Ben de su yerine gün boyu çay içiyorum vallahi...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads