Sabah Egzersizinin Yararları - Wake Up And Go- Denise Austin İle Sabah Egzersizleri

Sabah Egzersiz Yapmanın Yararları

Zeki olanlar sabah egzersiz yapar !!!Kahvaltıdan önce egzersiz? Birçok kişi burun kıvırsa da sabah antremanı çok sağlıklıdır. Çalışmalar, sporun sabahları akşamdan daha iyi olduğunu göstermektedir. Çünkü: Erken egzersiz yapanlar daha dikkatli, geceleri daha iyi uyuyorlar ve daha fazla enerjileri var. Ayrıca her sabah egzersiz yaparak güne başlamak sizi egzersiz konusunda daha bir düzene sokuyor.

Bu nedenle sporcuların alışkanlıklarını değiştirip değiştirmeyeceklerini tekrar düşünmeleri gerekir. Sabah egzersizi zihninizi temizler, yağ yakımını artırır, fiziksel refahı arttırır ve ruh halinizi düzeltir. "Kalktıktan sonra antrenman yapan herkes beden ve ruh için bir şeyler yapar, çünkü egzersiz mutluluk hormonlarını serbest bırakır," diyor sağlık uzmanları.

Hangi sabah egzersizi özellikle önerilir?

Yüzme, koşu veya jimnastik - seçim sizin. Her türlü sabah egzersizi vücudunuzu ve zihninizi harekete geçirmek için uygundur. Parkta Nordik yürüyüş turu veya pencere açıkken oturma odasında streching mi? Tabii, asıl mesele eğlenceli olması. Kimse kendine işkence etmemeli. 

Bununla birlikte, yeni başlayanlar hiçbir koşulda abartmamalıdır. Günde sadece 15 ila 30 dakika egzersiz yapmak yeterlidir. Ayrıca, tüm kas-iskelet sisteminin hala erken bir saatte etkinleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Devre hala gece modunda. Bu nedenle yavaşça çalışma sıcaklığına ulaşmak için beş dakika ayırın (örn. İp veya atlama jakları).


Sabah aktivitesi sağlığımızı nasıl etkiliyor?


Temiz havada egzersiz, konsantre olma yeteneğini arttırır. Spor da sizi mutlu eder hem de  sadece mutluluk hormonu serotonini serbest bırakarak değil. Çalışmadan önce sağlığınız için bir şeyler yapmak kendinizi iyi hissetmenizi sağlar. Güne böyle olumlu bir başlangıç ​​sadece ruh halinizi değil, aynı zamanda performansınızı da arttırır. Eğer iyi hissediyorsanız, iyi bir iş çıkarırsınız.

Şişmanlık katili sabah egzersizi

Biraz erken kalkmak da istenmeyen bel simidi eritmenin çaresi olabilir. Karbonhidrat depoları sabahları tamamen dolu olmadığından, vücut gerekli yakıtları yağ rezervlerinden alır. Düzenli sabah egzersizi de sorunlu alanlarla mücadeleye yardımcı olur. Egzersiz yapmadan önce kahvaltınızı etseniz bile yağ yakılacaktır. Vücudun rezervlere gitmesi sadece biraz daha uzun sürer.Ancak dikkatli olun: sabahları dolaşım problemleri ile uğraşmak zorundaysanız, egzersiz yapmadan öğleden sonraya kadar yapmalı ve ertelemelisiniz. Yapılacak en iyi şey, eğitim başlamadan önce bir doktora görünmek ve kendinizi kontrol ettirmektir.
İşte sabah kendinize gelmenizi sağlayacak 15 dakikalık örnek bir egzersiz videosu:


Bunlar da ilginizi çekebilir:


22/Yorum Gönder/Yorum

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Ne güzel tesadüf oldu bu yayını görmem :) yaklaşık 25 dakika önce tüm eklem yerlerimi rahatlatan bir hareket dizisi yaptım. Hareketin ve oksijenin inanılmaz yararı var. Hayata geçirmek için yerimizden kalkmak gerek sadece. :) Teşekkürler Derya <3

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Bunu duyduğuma çok sevindim. Bir kez kendimizi motive ettik mi gerisi geliyor :)

   Sil
 2. keşke yapabilsem çok erken kalkıp işe gittiğim için mümkün olmuyor..

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. İşe giderken zor tabii anlayabiliyorum. İş sonrası artık :)

   Sil
 3. okuldaki internet ile izleyemiyorum ama eve gidince hemen izleyeceğim....

  YanıtlayınSil
 4. bir ara sürekli sabah 6 da kalkıp pilates yapardım

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erken yapınca insan günün geri kalanında rahat ediyor :)

   Sil
 5. Sabah egzersizini severim. Bazen geç saate bırakınca bir biçimde kalıyor çünkü. Ama dışarıdaki yürüyüşleri bıraktım şu sıralar. Hem aşırı soğum hem de hava o kadar da temiz değil.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sabah yapmayınca kalabiliyor buna katılıyorum en iyisi erken saatte yapmak mümkünse tabii ki :)

   Sil
 6. Sabah egzersizleri inanılmaz faydalı ve bence en etkilisi de oksijenin en temiz olduğu sabah saatlerinde yapılan yürüyüş veya hafif tempolu koşu. "Erken egzersiz yapanlar daha dikkatli, geceleri daha iyi uyuyorlar" cümlesi de beni çok motive etti, teşekkür ediyorum.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Erken saatte yapabilince ben de kendimi çok iyi hissediyorum akşam saati çalışanlar için bir alternatif olsa da oksijenin faydasından pek nasibini alamıyor insan :)

   Sil
 7. Sabahları doğru yapılan bir iki hareket gün içinde kendimizi gerçekten iyi hissettiriyor.
  Faydalı bir yazı olmuş canim

  YanıtlayınSil
 8. ay sabah koşmak yürümek ne güzel yaaa. ama yüzmek daha güzel olabilir evet. aslında sabah denize girmek ne güzel bi dee. ama sabah gircek havuz bulmak kolay değil. :)

  YanıtlayınSil
 9. haftada iki gün mat pilatese gidiyorum egzersiz şart kesinlikle

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Pilates çok iyi bir egzersiz çeşidi hele sabah yapılırsa :)

   Sil
 10. Ah bir erken kalkabilsem gerçekten harika olacak :)

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Günün her saati egzwrsiz yapılabilir, tabii erken yapmaya imkanı olanlar için çok faydalı ama bence her saat uygun :)

   Sil
 11. Keşke çok zengin olsak sabah işe gitmek zorunda olmasak o zaman bu şekilde egzersiz yapmaya vaktim olurdu.

  YanıtlayınSil
  Yanıtlar
  1. Sabah işe gidenler için zaman ayırmak zor ama günün diğer saatleri de yapılabilir :)

   Sil

Yorum Gönderme

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski