Chlorella Nedir? Chlorella' nın Sağlığımıza Faydaları Nelerdir? Chlorella Ve Spirulina Arasındaki Farklar

Sizlere yaklaşık iki yıldır kullandığım ve düzenli kullanımda faydalarını gözlemlediğim Chlorella' dan bahsetmek istiyorum bugün. Hemşire arkadaşım, bağırsak sorunlarım ve bağışıklık sistemi problemlerim için önermişti.Yazının İçeriği

 • Chlorella Nedir?
 • Bağırsak ve Karaciğer Problemlerine Etkisi
 • Bağışıklık Sistemine Etkisi
 • Kilo Vermeye Etkisi
 • Detoks Etkisi
 • Kansere Etkisi
 • Cilde Katkıları
 • Kardiyovasküler Hastalıklara Etkisi
 • Mikronize Klorella Nedir?
 • Klorella İle Spirulina Arasındaki Farklar
 • Hayvanlara Etkisi
 • SonuçKlorella, tatlı su alglerinin spesifik bir şeklidir. "Chlorella" ismi Latince'dir ve "genç yeşil" olarak tercüme edilebilir. Chlorella vulgaris ve Chlorella pyrenoidosa yosunları özellikle iyi bilinenlerdir. Birbirlerinden biraz farklıdırlar. Bitki yüksek oranda besin içerdiğinden, doğal tıpta giderek daha fazla besin takviyesi olarak sunulmaktadır. Klorella bir tablet veya toz olarak alınabilir. Tahminlere göre, Chlorella yaklaşık 2 milyar yıldır gezegenimizdebulunuyor  . Dünyanın en eski bitkilerinden biridir. Chlorella çok uyarlanabilir olduğu için, bir yandan çok uzun süre hayatta kalabildi, diğer yandan birçok ülkeye yayılmış durumda. Sadece tatlı sularda görülür ve özellikle alglerin uzun zamandır bilindiği bölgelerde tüketilir. Bunlara örneğin Japonya, Tayvan ve Kore dahildir. Her yıl yaklaşık 2000 ton klorella üretildiği tahmin edilmektedir.

Chlorella tam olarak nedir?

Chlorella vulgaris bir algdir. (Alg: Suda yaşayan yapısı farklılaşmamış fotosentetik canlı) Yuvarlak bir şekle ve küçük bir çapa sahiptir. Bitkinin yeşil rengi yüksek klorofil içeriğinden kaynaklanmaktadır. Şimdiye kadar, başka hiçbir bitkide maddenin daha yüksek bir içeriği tespit edilememiştir. Klorofil yapı olarak  hemoglobine benzer. Hemoglobin, kanın kırmızı görünmesini sağlayan boyadır. Güçlü benzerlik nedeniyle, klorofil bitkinin kanı olarak da adlandırılır. Klorella dünya çapında birçok tatlı su alanında yaygındır. Bununla birlikte, olası kontaminasyonu ekarte etmek için genellikle tıbbi amaçlar için yetiştirilir.

Klorella, üç katmandan oluşan sağlam bir yapıya sahiptir. Bunlar o kadar dirençlidir ki, insan organizması sindirim sırasında hücreleri yeterince açamaz. Sağlık amacıyla kullanılabilmesi için, işleme sırasında klorella katmanları hafifçe açılmalıdır. Aksi takdirde, bitkinin vitaminleri ve besinleri çoğunlukla kullanılamaz. Mikronize klorella daha da etkilidir.


Bağırsak ve karaciğer problemleri Chlorella ile olumlu tedavi edilebilir

Klorella, insan sağlığı üzerinde olumlu bir etkisi olabilecek bir besin takviyesidir. Bitki, örneğin karaciğer için büyük öneme sahiptir. İnsan karaciğeri organizmayı toksinlerden temizler ve sağlığı bu şekilde korur. Toksik maddeler örneğin küf veya çevresel toksinlerdir. Klorella, karaciğer hücrelerini bağlayarak ve bağırsaktan atarak maddelerden korur. Klorella'nın insan karaciğeri üzerindeki etkileri çeşitli çalışmalarda merkezi bir araştırma odağı olmuştur.

Bazı bilim adamları, hepatit C hastalığındaki klorella alglerinin semptomları hafiflettiği ve genel yaşam kalitesini iyileştirdiği sonucuna vardılar. Tüm katılımcıların üçte ikisinde karaciğer değerlerinde normalleşme saptandı. Bununla birlikte, bu zaten karaciğer sirozu olan insanlar için geçerli değildi. Klorella ile hafifletilebilen yağlı bir karaciğerle yapılan çalışmalar benzer sonuçlar göstermektedir. Klorella bağırsağı temizler ve bu şekilde mevcut sorunları düzenler. Bitki doğal olarak kabızlığı ve kolon iltihabını hafifletebilir. Kolon iltihabı, örneğin karın ağrısı ve sümüksü dışkı ile fark edilir.

Klorella bağışıklık sistemini güçlendirir

İnsan bağışıklık sistemi gün boyunca çalışır. Sağlıkta önemli bir rol oynar. Sonuçta, spesifik hücreler istila edilen mikropları ve patojenleri yok eder. Bu şekilde, bağışıklık sistemi enfeksiyonların ve diğer hastalıkların gelişmesini önler. Hücrelerin verimli çalışması olmadan, patojenler engellenmeden çoğalırdı. Güçlü bir bağışıklık sistemi buna bağlı olarak hiçbir hastalığın oluşmamasını sağlar. Öte yandan, eğer zayıflarsa, etkilenenler artan bir duyarlılıktan muzdariptir. Klorella'nın bağışıklık sistemi üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Bitki virüslere ve bakterilere karşı direnci arttırır. Etkinin organizmada haberci maddelerin artan varlığından kaynaklandığına inanılmaktadır. Bağışıklık sisteminin hücreleri enfeksiyonun yerini daha hızlı tanır. Klorella aldıktan sonra, katılan test deneklerinde artan oranda antikor bulundu.Chlorella ile sağlıklı kilo verin

Fazla kilolu olmak her zaman bir sağlık riskidir. Günlük yaşamı kısıtlar ve diyabet ve kalp krizi gibi komplikasyonlardan muzdarip olma olasılığını artırır. Bu nedenle, mevcut aşırı ağırlığın azaltılması her zaman sağlık açısından arzu edilir. Başarılı bir kilo kaybı için, tüketilen kaloriler önce tüketilen enerjinin altında olmalıdır. Klorella'nın da kilo kaybı üzerinde olumlu bir etkisi olabilir. Bir mucize zayıflama ürünü olmadığı için beslenme ve egzersiz önemli bileşenler olmaya devam etmektedir. Bağırsak, yüksek oranda lif ile uyarılır. Klorella, sindirim sistemini sürdürülebilir bir şekilde destekler ve gelişmiş bir yağ atılımına katkıda bulunur.

Algler kandaki yüksek yağ seviyesini azaltır ve mükemmel bir protein kaynağıdır. Klorella proteininin vücut için kullanımı kolaydır ve vücut yapılarını oluşturmak için kullanılır. Buna göre, bitki kasların gelişimini olumlu yönde etkileyebilir. Klorella, glikozu karaciğer ve kas hücrelerine daha hızlı ekleyerek karbonhidrat metabolizmasını etkiler. Bu şekilde, enerji hızla elde edilebilir ve spor aktiviteleri genellikle daha verimli bir şekilde organize edilebilir. Hastalıklı bir karbonhidrat metabolizması durumunda, diyabette olduğu gibi, Chlorella bozulan süreçleri iyileştirir. Bununla birlikte, diyabet uzmanının talimatları göz ardı edilmemelidir.Vücudu klorella ile detoksifiye edin

İnsan vücudu her gün toksik maddelerle kirlenir. Klorella detoksifikasyona katkıda bulunur ve böylece genel sağlığı iyileştirir. Karmaşık yapısı nedeniyle, Chlorella yosunları istenmeyen maddeleri depolamayı başarır. Araştırmalara göre, Chlorella ağır metalleri ve ksenobiyotikleri çıkarma özelliğine sahip. Kirleticiler klorella ile bağlandıktan sonra, atılana kadar  serbest kalmazlar. Bunun yerine, maddeler vücudu bağırsak hareketleriyle terk eder. Bununla birlikte, bazı çalışmalara göre, yosun ve ağır metaller aynı zaman aralığında emilirse, Chlorella özellikle etkilidir. Örneğin, emziren kadınların anne sütlerinde yüzde 30'a kadar daha az dioksin olduğu bulunmuştur.

Klorella'nın etkisi yapısına dayanmaktadır. Her şeyden önce, P'nin sağlam katmanları bitkiler zehirlerin depolanmasında rol oynar. Günümüzde diş tedavilerinde sadece gümüş amalgam kullanılmaktadır. Ancak birkaç yıl önce normal amalgam kullanımı nadir değildi. Amalgam cıva içerdiğinden, dolgunun sağlık üzerindeki etkileriyle ilgili bir tartışma artık malzemenin kullanılmamasına neden olmuştur. Hala eski amalgam dolguları olan insanlar özellikle Chlorella almanın faydalarını görürler. Sonuçta, dolumdaki zararlı maddeleri nötralize edebilir.

Chlorella'nın kansere karşı yardımcı olduğu söyleniyor

Kanser teşhisi her zaman hastanın günlük hayatı üzerinde güçlü bir etkisi olan bir hastalıktır. Klorella uygun tıbbi tedavinin yerini alamaz. Bununla birlikte, bitki destekleyici bir etkiye sahiptir. Örneğin, tümör hücrelerinin çoğalmasını ve yayılmasını azaltır ve kanser hücrelerinin insan bağışıklık sistemi tarafından reddedilmesini önler. Bir tümörün büyümesi için, daha sonra hücreleri besleyebilen yeni kan damarları oluşturulmalıdır. Deneyler, klorella'nın kan damarlarının oluşumunu baskıladığını göstermiştir.

Genel olarak, denekler yaşam kalitesinde bir iyileşme bildirmektedir. Klorella, meme kanseri hastalarında artmış bağırsak hareketlerine, daha az kuru cilde ve azalmış yorgunluğa yol açar. Etkiler, alglerin anti-enflamatuar ve antioksidan özelliklerine atfedilebilir. Bununla birlikte, klorella, bir tümör için doğal bir ilaç olarak anlaşılmamalıdır. İlgili kişinin sağlığını iyileştirmek için tıbbi tedavi kaçınılmazdır. Kanserden şüpheleniliyorsa, daima bir doktora danışılmalıdır. Klorella ve kanser üzerine araştırmalar henüz emekleme aşamasındadır.

Klorella ile güzel bir cilt

Klorella sadece dahili amaçlar için kullanılamaz. Algler ayrıca cildi iyileştirir. Düzenli olarak uygulandığında, kırışıklıkların derinliğini nemlendirir ve yumuşatır. Chlorella, papillomavirüsün neden olduğu spesifik siğillere karşı koruma sağlar. Enflamasyonu hafifletir ve hücrelere oksidasyon hasarını önler. Güneşlendikten sonra cildin yenilenmesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, bitki bir güneş koruyucu olarak kabul edilmemelidir. Klorella UV ışınlarını engelleyemez ve güneş yanığından kaçınamaz. Bununla birlikte, algler sorumlu kirleticileri deriden atarak ağız kokusunu ve vücut kokusunu nötralize eder.Klorella kardiyovasküler hastalıklara karşı yardımcıdır

Kardiyovasküler hastalıklar, sanayileşmiş ülkelerde en yaygın ölüm nedenlerinden biridir. Risk grubuna dahil olan insanlar öncelikle diyetlerini değiştirmeli ve yeterince egzersiz yapmalıdır. Damarlardaki birikintilere kolesterol neden olduğu için, menüdeki hayvansal ürünlerde bir azalma özellikle önemlidir. Klorella da bu konuda değerli bir hizmet yapabilir. Algler kolesterolü düşürmeye yardımcı olur. Kandaki daha az kolesterol de plak olasılığını azaltır. Plaklar önemli arterleri tıkayabilir ve kan akışını keserek kalp krizine yol açabilir.

Klorella kardiyovasküler sistemi güçlendirir ve hastalıkları önler. Hastanın işbirliği önemini korumaktadır. Bu nedenle, bitki sağlıklı bir diyetin ve çok fazla sporun yerini almamalı, ancak tamamlamalıdır. Etki için belirleyici faktörün yüksek lif oranı olduğu söylenir. Bu, yağ ve şekerin emilimini önler ve ayrıca kolesterolün bağlanmasına yardımcı olur. Menopoz sırasında metabolizmada bir değişiklik oluşur. Klorella kilo alımını ve kemik kütlesi kaybını önleyebilir.

Klorella asit-baz dengesini düzenler

Vücuttaki sayısız ve sürekli olarak meydana gelen metabolik süreçler dar pH limitleri gerektirir. Kanın optimal pH değeri 7,4'tür (+/- 0,05 toleransı), yani biraz temel aralıkta. Evrm dar sınırlar dahilinde kalmak için tampon sistemleri geliştirdi. Stres hormonlarının parçalanması gibi metabolik süreçler asidik son ürünler ürettiğinde kanın pH'ının başlangıçta sabit bir 7.4'te kalmasına neden olurlar. Sık psikolojik ve fiziksel stres koşullarına sahip ve sıklıkla parçalandığında aynı zamanda asidik son ürünler üreten tek taraflı bir diyete sahip modern yaşam tarzımız nedeniyle, asit-baz tampon genellikle “asidik” tarafta aşırı kullanılır. PH değerleri yavaş yavaş (düşük) asidik aralığa sürüklenir.

Bu, doku değişikliklerine yol açar ve arteriyoskleroz, yüksek tansiyon, koroner kalp hastalığı, romatizmal şikayetler, artroz ve daha birçok hastalığı destekler. Bu arada, sa Metabolik ürünlerin asidik ürünlerin tüketimi ile ilgisi yoktur. Örneğin, lahana turşusu gibi fermente gıdalar çok temel bir şekilde işlenir.

Asit-baz tamponlarını yenilemek için metabolizmamız öncelikle temel mineraller olan kalsiyum, magnezyum, demir, çinko ve manganez gerektirir. Burası tam olarak tatlı su yosunları Chlorella vulgaris'in çok zengin metabolik olarak aktif mineraller ve diğer değerli mikro besinlerle parladığı yerdir. Maddeler metabolizmamızın asit-baz tamponlarını yenilemesini ve münferit dokuları optimal pH aralığına döndürmesini sağlar.

Mikronize klorella nedir?

Sonuç olarak klorella, sağlığı iyileştirmek ve sürdürmek için güçlü bir aracı temsil eder. Yosun sayısız özelliğe sahiptir ve ağır metalleri bile bağlayan tek tatlı su algidir. Bununla birlikte, karmaşık yapısı nedeniyle, insan organizmasının kullanması zordur. İşlenmemişse, bitkinin dış katmanları sindirim sırasında büyük ölçüde kırılmazdı. Ancak hücrelerin açılması etkili olmaları için çok önemlidir. Bunun için, klorella'yı daha kullanışlı hale getirecek süreçler uzun zamandır icat edilmiştir. Bu, bitkinin hücre duvarlarının kırılmasını da içeriyordu.

O zamandan beri, mikroişlem teknolojisi giderek daha fazla kullanılmaktadır. Mikroişlem, Klorella'ya geleneksel ürünlerden 500 kat daha büyük bir yüzey verir. Buna göre, bitki çok daha ağır metalleri bağlayabilir ve verimli detoksifikasyon başlatabilir. Kırık hücre duvarlarına sahip klorella'nın aksine, aynı etki için çok daha düşük bir mikronize klorella dozu kullanılır. Ek olarak, Chlorella'nın spesifik işleme bağlı olarak etki aralığı artar. Mikronize edildiğinde ağır metallere ek olarak diğer zehirleri de bağlar. Bunlar kimyasal toksinleri ve mikotoksinleri içerir.

Chlorella ve spirulina arasındaki fark

Klorellaya ek olarak, spirulina da giderek daha popüler hale geliyor. İki maddenin ortak yönleri vardır, fakat aynı zamanda farklılıkları da vardır. Spirulina, dünyada 3.5 milyar yıldır yaşayan siyanobakterilerdir ve muhtemelen ilkel atmosferdeki oksijenasyonu bile etkilemiştir. Böylece bugün dünyamızın atmosferini şekillendirmeye yardımcı oldular. PH değerine ve suyun besin içeriğine bağlı olarak Spirulina şeklini değiştirir. Bu nedenle, çok sayıda farklı türün bir araya getirilip birleştirilemeyeceği konusunda hala anlaşmazlık bulunmaktadır. Spirulina değerli vitaminler, mineraller içerir ve vücudu detoksifiye etmek için uygundur. Bununla birlikte, Chlorella ile karşılaştırıldığında, klorofil içeriği çok daha düşüktür. Buna göre, Chlorella karaciğeri, bağırsakları ve kanı Spirulina'dan biraz daha verimli bir şekilde temizler. Ek olarak, hücre metabolizması ve bağırsak florası üzerinde olumlu bir etkiye sahip olan Chlorella'da spesifik büyüme faktörleri bulunabilir.

Klorella sağlam katmanlara sahip karmaşık bir yapıya sahiptir. Bu, bitkinin sindirilmesini ve kullanılmasını zorlaştırır. Bir yandan, insan organizması içerdiği besin maddelerinden daha az emer. Öte yandan, Chlorella da mevcut ağır metalleri daha iyi depolayabilir. Hücre duvarları sadece yetersiz sindirilir. Sonuç olarak, bağırsakta kalırlar ve tüm toksinleri emerler. Bunlar daha sonra bir sonraki bağırsak hareketi sırasında vücuttan salınır. Spirulina daha fazla protein içerir ve bitkinin besin maddeleri daha kolay bulunur. Bitki tatsız olarak kabul edilir ve özellikle iyi tolere edilir. Klorella, daha hassas bireylerde detoksifikasyon semptomlarını veya kabızlık gibi diğer yan etkileri tetikleyebilir.

Klorella yosunu hakkında arka plan bilgisi

Klorella inanılmaz derecede sağlıklı ve birçok faydası var. Genel olarak, algler sağlık üzerinde oldukça büyük etkiye sahip. Gerçek adaptasyon ustaları olarak anlaşılabilirler. Chlorella, bunun yerine glikoz yiyerek bulanık, az ışıklı sularda çoğalmayı başarır. Bu, örneğin atık su tarafından sağlanır. Bitkinin uyarlanabilirliği yaşlılığı için bir açıklama sağlar. Son iki milyar yıldaki tüm iklim değişikliklerine meydan okumayı başardı. Tıbbi amaçlar için, elbette, üreme sıkı koşullar ve hijyenik koşullar altında gerçekleştirilir.

Alglerin etki şekli esas olarak bileşenlerinde yatmaktadır. Klorella tüm esansiyel amino asitleri içerir. Amino asitler proteinlerin yapı taşlarıdır. Uzunlukları ve dizileri proteinin şeklini ve işlevini belirler. Genel olarak, proteinler vücudun birçok bölgesinde kullanılır. Hormonlar ayrıca proteinlerden oluşur. Organizma bağımsız olarak bazı amino asitler üretebilirken, diğerlerinin emilmesi gerekir. Klorella, gerekli tüm amino asitlerin yüksek bir oranına sahiptir ve vücuda önemli eser elementler ve mineraller sağlar. Bunlara örneğin demir, çinko, kalsiyum, potasyum, manganez ve selenyum dahildir. Bitkinin etki şekli vitaminlerle desteklenir: A vitamini, C vitamini, niasin, B vitamini, K vitamini, folik asit. Bazı araştırmalara göre, Chlorella'nın aktif B12 vitamini içerdiği bile söyleniyor. B12 vitamini, sinirlerin işlevi ve yapısı için özellikle gereklidir. Bir eksiklik ciddi semptomları tetikler. Bununla birlikte, çok az gıda doğal olarak B12 vitamini içerir. Chlorella'nın antioksidanları, birçok hastalıktan sorumlu olabilecek serbest radikalleri yakalar. Klorella, gram başına toplam 24.95 mg antioksidan içerir. Klorella 30 farklı yağ asidini emer.

Birlikte hücreleri etkiler ve stabilitelerine ve esnekliklerine katkıda bulunurlar. Özellikle kaprik ve laurik asitler vurgulanmayı hak eder. İki yağ asidi bakteri, virüs ve bağırsak parazitlerini yok edebilir. Klorella sadece tatlı suda bulunduğundan, tiroid bozukluğu olan insanlar da kolayca alabilir. Sonuçta, neredeyse hiç iyot içermez. Klorella gerçek bir besin mucizesidir, organizmaya neredeyse tüm gerekli maddeleri sağlar.  Bitkinin bileşenleri sinerjik bir etkiye sahiptir. Sinerjik bir etki ile, tek tek maddeler birbirini tamamlar ve besinlerin ve minerallerin etkinliğini arttırır. Birlikte, yapı taşları bireysel olarak alınmalarından çok daha güçlüdür.

Hassas insanlar daha az ile başlamalı ve giderek arttırmalıdır. Tüm doz en iyi gün boyunca farklı zamanlarda dağıtılır.  En az iki litre miktar önerilir. İhtiyaç özellikle su ve şekersiz çaylarla iyi karşılanabilir. Tablet halinde kullanıyorsanız günde iki tablet farklı saatlerde alınmalıdır.

Chlorella hayvanlar için sağlıklı

Küçük tatlı su algleri Chlorella'nın bize insanlara sekiz esansiyel amino asidin tamamını ve metabolizma için önemli olan diğer birçok hayati maddeyi sağlayabileceği iyi bilinmektedir. Chlorella'nın hem etçil köpeklere hem de kedilere ve ruminant olmayan otçul atlara önemli bir besin katkısı yapabildiği de biliniyor.

 Chlorella, sadık dört ayaklı dostlarımıza mineral ve mikro besinlerdeki olası bir eksikliğin telafisi olarak hizmet eder ve ağır metallerin ve diğer çevresel toksinlerin detoksifikasyonuna katkıda bulunur. Antioksidan özellikleri nedeniyle, Chlorella strese bağlı oksidatif süreçlerin üstesinden gelmeye ve hayvanlarda hastalıkları önlemeye yardımcı olur.

Sonuç: Birçok rahatsızlığa karşı klorella yosunu yardımı

Klorella sağlıklıdır ve birçok yararlı özelliğe sahiptir. Bitkinin etkisi geniştir. Kolesterolü parçalayarak, kardiyovasküler problemleri önleyebilir, cildi iyileştirebilir, kırışıklıkları daraltabilir, kilo kaybını destekleyebilir ve vücudu detoksifiye etmek için kullanılır. Bu arada, klorella'nın mevcut bir kanser üzerindeki etkisini bulmak için birçok çalışma yapılmıştır. Genel olarak, bitki bu nedenle sağlığı korumak ve çeşitli rahatsızlıkları ve hastalıkları önlemek için yararlı bir araç olarak kabul edilir.

Chlorella nadiren yan etkileri tetikler. Mide ve bağırsaklarda şikayetler olabilir. Bunlar kabızlığı içerir. Aksi takdirde, detoksifikasyon semptomları ortaya çıkabilir. Bununla birlikte, bunlar birkaç gün sonra kaybolur ve uzun vadede tedaviye eşlik etmez. Klorella'nın tadı alışmak biraz zaman alabilir. Bununla birlikte, aktif klor bileşenlerini içeren tabletler, kapsüller veya damlalar da satın alınabilir. Farklı ürünlerin etkisi aynıdır.

Klorella kullanımı sonrası kendimde gözlemlediklerim:


İlk olarak bağışıklık sistemim için kullandım. Hastalanma oranım azaldı diyebilirim. Kabızlık sorunuma yardımcı oldu, enerji verici bir etkisini de gözlemliyorum ama yanı sıra Bkomplex vitaminleri de kullandığım için onların verdiği enerji de olabilir. Kilo verdirici bir yardımını görmedim ama zaten tek başına hiç bir ilaç bu konuda egzersiz ve sağlıklı beslenmenin yerini tutamaz. Gözlemleyemediğim içten ydaları da olabilir, ama kullanmaya devam edeceğim.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Yeşil Kahve İle Yağ Yakıp Zayıflayın
Mate Nedir Faydaları Nelerdir?
Şifalı Bitkiler - Nane

14 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Çok güzel acaba Türkiye'de bulabilir miyiz kendisini?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'de var Solgar satıyor bildiğim kadarıyla ama başka markalar da var.

   Sil

 2. Thanks for the helpful post!

  YanıtlaSil
 3. Hiç bilmiyordum bu ürünü.Solgar ürünleri kullanıyorum.Buna da bakayım...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Faydalı bir şey canım Solgar kullanıyorsan buna da bak :)

   Sil
 4. Klorellayı daha önce hiç duymamıştım, ne kadar çok faydası varmış, denemek isterim.

  YanıtlaSil
 5. Chlorella yı daha önce duymamıştım . Bağışıklık sistemim çok zayıf eğer Türkiye de bulursam kullanmak isterim .

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Türkiye'de de satılıyor mutlaka tavsiye ederim:)

   Sil
 6. Chlorella nedir hiç bilmiyordum, faydalarını da ögrenince çok ilgimi çekti.

  YanıtlaSil
 7. ailecek Spirulina kullanıyoruz, çok memnunuz..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de chlorella kullanıyordum spirulinaya da başladım memnunum ikisinden de. Sizin de memnun kalmanıza sevindim, sağlıklı günler dilerim:)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads