Kardiyo Pilates (Pilardio) Nedir? Kardiyo Pilates İle Kısa Sürede İncelin

pilates-pilardio-kardiopilates

Pilardio Nedir ve Nasıl Uygulanır?

Pilardio - Pilates ve Kardiyo Birleşimi

Pilates'ten hoşlanıyor , ancak egzersizinize yeterli hareket getirmediğini düşünüyor musunuz? O zaman Pilardio eğitimi için doğru yerdesiniz. Sağlık eğitmeni Jasmin Waldman tarafından başlatılan bu spor trendi, Pilates egzersizlerini dayanıklılık ve kuvvet antrenmanı ile birleştiriyor - antremanlar sırasında perküsyon odaklı müzik çalıyor. Nisan 2010'da, bu yeni fitness sporu ilk kez dünyanın en büyük spor, sağlık ve sağlık fuarı olan FIBO Essen'de (bu arada FIBO ticaret fuarı Köln'de yer almaktadır) sporseverlere sunuldu.

Pilates, sırt egzersizleri ve ağırlık egzersizleri, tamamen yeni hareket dizileri oluşturmak için bale, aerobik ve caz dansı unsurları ile birleştirildi. Eğitim dinamik ritimlerle desteklendi. Adımlar basit tutulur. Duruş, eğlence, zihinsel sakinlik, vücut gerginliği ve hareket ön plandadır. Pilardio'nun yaşam tarzı sadece fiziksel egzersiz değil, aynı zamanda iç dengeyi sağlar.

Pilates

Pilardio aklı ve vücudu birbirine bağlar

Derin nefes alma ve hareketler üzerinde yoğunlaşma sayesinde fiziksel ve zihinsel psişik seviye birbiriyle bağlantı kurar. Pilardio dikkati canlı tutar ve zihin ile beden arasındaki bütünsel bağlantı bilincini keskinleştirir. "Hafif zihin, hafif beden" sloganı, anlamı: Zihin özgür ve hafifse, o zaman  beden de hafiftir. Zindelik ve bireysel zindelik alanlarına yönelik trend formatı, zihni eylemler ve kesin hareketler, sınıfta olduğu kadar genel olarak yaşamda da (karar verme, vb.) size yardımcı olur. Her zaman sizin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanırsınız. Yeni bir hafiflikle hayattaki tüm önemli ihtiyaçları karşılar: kişinin kendi hayatının rehberliği, iç huzuru, dengeli ve esnek bir vücut, dayanıklılık, fazla kilonuzu azaltır ve şekilli bir vücudunuz olur.

Pilardio - her zaman hareket halinde olmak demektir

Pilardio antremanı ayakta yapılır bir mata ihtiyaç duyulmaz.  Neredeyse sürekli hareket halinde olursunuz, tüm önemli kasları zorlar, vücudu güçlendirir ve daha esnek hale getirir ve dayanıklılığı arttırır. Aerobik egzersiz Pilates hareketleriyle birleştirilmiştir - hareketler ara vermeden bir akış halinde devam eder.
Pilardio dersinin başında katılımcılar  aynı Pilates egzersizlerindeki gibi powerhouse etkinleştirilir, Bu vücudun merkezine yoğunlaşıp kasları germek demektir.  Daha sonra kasları gerçek antreman için hazırlayan ısınma aşaması geliyor - dayanıklılık, güçlendirme ve denge egzersizleri. Bu alıştırmaların ne sıklıkla gerçekleştirildiği katılımcıların durumuna bağlıdır. Pilardio dersi, stresli kasların gerildiği bir soğuma seansıyla sona eriyor.


Pilardio - Sağlık yararları

Esnekliğe ve kasları güçlendirmeye ek olarak, Pilardio meraklıları daha fazla vücut gerginliği geliştirir, bu da daha iyi bir duruş ve güçlenmiş bir sırt sağlar. Denge ve duruş anlamında, antremanın da olumlu bir etkisi vardır ve ayrıca Pilardio antrenmanının mucidine göre, çok fazla kilo verilmesine de yardımcı olur. Ayrıca, kardiyovasküler sistem eğitilmiştir. Bu, vasküler birikimleri, kalsifikasyonları, kalp problemlerini ve yüksek tansiyonun yanı sıra tip II diyabet ve obeziteyi önleyebilir.
Elbette, hareketin eğlencesi ön planda. Ancak Pilardio daha fazlasını da yapabilir:

Nabız daha ekonomik hale gelir, damar ağınız genişler veya kılcallaşma iyileştirilir. Kardiyovasküler sisteminiz böylece yeni yüklere daha hızlı ve daha iyi adapte olabilir.
Nefesiniz daha derin ve daha rahat olur.
Pilardio ayrıca kalp krizi ve tromboz riskini en aza indirir.

İlginizi çekebilir: Evde Pilates

Pilardio - beden ve ruh eğitimi

Pilardio sadece fiziksel faydalar hakkında değil - zihinsel zindelik sözü de veriyor. Bu şekilde düşüncelerinize odaklanmayı öğrenir, böylece rahatlayabilirsiniz.

pilardio - mucidi hakkında

Köln sertifikalı kişisel antrenör Jasmin Waldmann Pilardio formatını geliştirdi. Bale yapmayı çok seviyor ve yıllarca tutkulu bir Pilates hayranıydı. . Sempatik eğitmen, Pilates egzersizlerini öğrenmesi kolay aerobik hareketlerine entegre etti ve Pilardio'yu sporseverlerle buluşturdu.
Bu gözde spor akımını sizlere tanıtmaya çalıştım. İncelediğim kadarıyla bana pek uygun değil. Kardioda aşırı koreografi sevmiyorum. Dikkatim hareketleri doğru yapmaya odaklanıyor ve asıl amacım olan egzersiz yapmak ikinci plana itiliyor. Ama zumba severler beğenebilir. 

Bu kadar bilimsel bilgiden bahsettikten sonra bir de tanıtıcı kısa video eklemek istiyorum. Ne yazık ki henüz you tube da fazla video yok, genelde kurslarda yapılabiliyor. 


8 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. video olmamas kötü. Denerdik kendimizi. Zamanla olur sanırım

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yaygınlaştıkça videoları çıkacaktır. Sanırım şu an ücretli kalsın isteniyor sadece salonlarda uygulandığı için :)

   Sil
 2. Pilatesi çok seviyorum ve faydasını görüyorum, pilardioyu da inceleyecegim

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Salonlarda belki bilenler veya uygulayanlar vardır. Yakın zamanda çıkar mutlaka hareketler ortaya :)

   Sil
 3. pilardioyu sayenizde öğrendim çok ilginçmiş..:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hergün yeni yeni spor akımları yaratılıyor. Meraklıları için araştırıp paylaşmaya çalışıyorum.

   Sil
 4. Sanki bu tam bana göre 😅😅

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hareketli bir spor dalı. Detaylar nete düşünce denersin :)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads