Selülitten Kurtulmak Ve Bacak Genelini İnceltmek (3)

Programımızın üçüncü gününe geldik. Bazı sorular geldi, herkesin problemi farklı olduğu için kimi neden sadece baldır programı yapmadın dedi; kimi basen istedi. Sebebini söyleyeyim. Vücutta birçok bölge birbiri ile ilişkilidir. Nasıl ki üst vücudu fit tutmak için, sırt, göğüs, kol çalışmamız gerekiyorsa; bacak için de tüm bacağı çalıştırmamız gerekiyor. Böylece orantılı bir şekillenme olur. Baldır şikayeti olanlara tekrar tekrar söylüyorum. Baldır esneme hareketlerini her gün yapabilirsiniz. Sakıncası olmadığı gibi faydası da olacaktır. Bunun dışında haftada en az 3 kez vücudun değişik bölgeleri ile ilgili hareketler ve hemen her gün kardio yapmalısınız. Yürüyüş her gün yapılabilir. Farklı ve temposu yüksek kardiolar yapıyorsanız, bunları da gün aşırı veya haftada 3-4 kez yapmanız yeterlidir. Aşırı spor da kas yıpranmasına yol açacağı gibi, aşırı yorgunluk, sinir bozukluğu ve bıkkınlığa neden olabilir. Ayrıca kalp de zorlanabilir. 


Düzenli spor yaptıktan sonra, kendinizi heba ederek her gün çılgın gibi uğraşmanıza hiç gerek yok. Düzen bu işin en önemli kilit noktası. Hazır program etiketindeki yayınlarım kısa sürede sonuç almaya yönelik olduğu için biraz daha fazla çalışma içerir ama siz sadece fit kalmak için sürekli spor yaparken her gün veya gün aşırı her bölgeye 5-10 dakika ayırabilirsiniz. 


İç ve dış bacak şekillendirmek için bir çalışma. Programlara eklediğim videoları seçerken gereksiz hareketler olmayan, tam hedefe yönelik olanları seçiyorum. 

İç bacaktaki o birbirine sürtmeye neden olan çıkıntıları şekillendirecek bir çalışma daha. Uygulayanlardan olumlu mesajlar geldi. Umarım sonuç paylaşan da olur. Yarınki videolarda görüşmek üzere :)


6 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Bacaklar ince oluyor ama yaşlandıkça diz üstü kısımları kalınlaşıyor:( hele kalçalar yok mu:( insanın tüm yediği, içtiği sanki oraya gidiyor:))))sinir yaaaa ben böyle hareketler yapmaya felaket üşeniyorum:( bıraktım kendimi. Ama çok teşekkürler yapsın hanımlar incelsin, üşenmesin benim gibi...eline sağlık.:)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yürüyüs bile fark ediyor düzenli yapinca 😊

   Sil
 2. iç bacak en büyük sorun bende orayı çalıştırmam lazım...

  YanıtlaSil
 3. Nice exercises for good shape!
  xoxo

  http://sosweetgirlythings.blogspot.pt/

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads