Alt Bacak -Baldır İnceltip Şekillendiren Harika Bir Video

calves- workout- for -women

Herkese selamlar !!! Yakın zamanda bir çok şikayet maili aldım az video ekliyorum diye. Kadınların eklediğim videoları takip edip faydalanmaları inanın beni çok mutlu ediyor. Ancak bloğumla ilgili hedefim iyi ve kapsamlı bir sağlıklı yaşam bloğu olmak. Sağlık, spor, spor giyim ve beslenme konularına bolca yer vermeye çalışıyorum. Her zaman istediğim şey, bir okurun Deryanın Spor Günlüğü' ne girip araştırdığında arşiv niteliğinde sağlıklı yaşam konuları bulması. Biraz videoları aksattım farkındayım. Ama kendimi affetireceğim yakında çünkü durmadan da yeni videolar izleyip seçiyorum. Harika çalışmalar buldum. Blogda en en en çok istek alan çalışma bu yıl alt bacak, yani baldır inceltme. Bugün bu konuda çok işinize yarazacak bir çalışma ekliyorum sevgili Blogilates Cassey Ho' dan. Bu videodaki hareketler, aynı zamanda iç bacaklarınıza da iyi gelecek. Ancak eklemek istediğim birkaç şey var alt bacak ve baldır konusunda. Bacaklardaki kan dolaşımını sağlamak ve yağ yakmak için, bu tarz çalışmaları yürüyüş ile kombine etmenizi zaten her zaman söylüyorum. Çok önemli, bir şey daha var ki bu gerçekten hayati önem taşıyor ; baldır esnetmelerini asla ve asla es geçmemek aman boşver deyip üşenmemek. Eğer bu hareketleri abartır, esneme de yapmazsanız ; ince baldırlar yerine şiş baldırlara da sahip olabilirsiniz. Spor programı hazırladığım kadınların çoğu esneme yapmadıkları zaman bu sorunu yaşadılar. Sonradan beni dinleyip bol bol esneme hareketi yapanlarsa teşekkür mesajları yağdırdılar. Genelde yapmaya üşendiğimiz veya sevmediğimiz şeyleri atlıyoruz ama en önemlileri de onlar oluyor aslında. 

Bu kısa kısa çalışmaları ben çok seviyorum ve düzenli yapıp yürüyüş ile harmanlayınca da gerçekten çok etkili oluyorlar. Daha önce yazdığım alt bacak ve baldır ile ilgili iki yazıyı da buradan ve buradan okuyabilirsiniz. 
Bacaklarımızı çalıştırmamızın önemini ne kadar anlatsam az gelir. Vücudun geneline sıkı, fit bacakların verdiği güzellik haricinde kas kütlemizin %60' ı bacaklarda olduğu için bu bize ekstradan yağ yakımında yardımcı olur. Haftada 3-4 gün yapacağınız bu kısa çalışmalar ve yürüyüşler sizi kolayca istediğiniz fitliğe kavuşturacaktır. Sağlıklı kalın, fit kalın. 

20 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Wow, thank you for sharing ^_^
  I like this video.

  YanıtlaSil
 2. Ah, keşke yapabilseydim ama bu yaştan sonra ne olacak boşvereyim ben:))))
  Eline sağlık, 30 yaş genç olsam kesin videoya baka baka yapardım.

  YanıtlaSil
 3. Bu aralar kilo alma uğraşındayım canım varsa bir bildiğiniz bloğuma veya instagramıma yazabilirsiniz.

  YanıtlaSil
 4. Excellent post (as always)!Thank you very much :)

  YanıtlaSil
 5. İşte o esnetme hareketlerini yapmayanlardan biri de benim. Hep ihmal ediyorum

  YanıtlaSil
 6. Günlük aktivitelerimizin arasında yer alması şart :)

  YanıtlaSil
 7. Basit ama etkili hareketler.Bedenimiz için önemli.Teşekkürler Deryacığım :))

  YanıtlaSil
 8. tam bana göre :) her akşam sabah başlıyorum spora diyip yatıyorum sabah tık yok :(( biri dürtsün beni :D

  YanıtlaSil
 9. Great post and video! :)

  I follow you, hope you will follow me back. <3
  Shoot for the stars

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads