Push Up (Şınav) Çeşitleripush up
You tube' da çok sevdiğim ve zaman zaman hareketlerden faydalandığım bir kanal var. P4P kanalı. En güzel yanı birçok dilde yayın yapmaları. Bugün bu kanaldan size hem bayan hem erkeklerin evde rahatlıkla uygulayabilecekleri şınav çeşitleri ekliyorum. Şınav, veya push up , en yağ yakıcı hareketlerden biridir. Başta çok geniş olan üst vücut kaslarını ve dolaylı olarak da tüm vücuttaki kasları çalıştırır. Farklı çeşitlerini uygulamanız tüm kas gruplarını çalıştırabilmenizi sağlar.
Klasik şınav da diyebileceğimiz bu kollara tam ağırlık verdiğiniz çeşidi zor ama etkilidir.


Koltuk gibi bir yükseklikten faydalanarak da yapabileceğiniz bu şınav çeşidi özellikle göğsü dikleştiren kasları çalıştırdığı için, bayanlara özellikle tavsiye ederim.


Bu da çoğunlukla uygulaması kolay olduğu için hanımlar tarafından tercih edilen bir uygulama ancak üst vücut ve karın için yine de etkili


V push up da gögüs kasları için ilaç gibi olan hareketlerden. Yumrukları bu şekilde tutmak zor geliyorsa normal elinizi yere koyarak da yapabilirsiniz

Bu da alternif bir uygulama. Ben kalın dumbellarımı yükseklik olarak kullanıyorum yaparken ama hazır yoga blokları da aynı işi görür.

Hangi çeşidini yaparsanız yapın, mutlaka programınızda şınav (push up) çeşitleri olsun.

28 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Push-up hareketleri zor gibi görünse de çok zevkli. Yağ yakmanın dışında başka hangi hormonlar salgılanıyorsa hareketler bitince çok zinde hissediyor insan. Yalnız doğru nefes alıp vermek zorlaşıyor her bir tarafınızı kasarken, bu normal değil mi?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında doğrusu inerken kontrollü nefes almak yükselirken de vermek ama inanın ben de pek dikkat etmiyorum. Sadece oksijen dolanımı olsun diye nefes alıp vermeye devam ediyorum.

   Sil
 2. Ben de onu yapmaya çalışıyorum, hepsini koordineli yapmaya çalışmak zihni de devreye sokuyor. Dikkatimi toplama noktasında da faydası oluyor. Teşekkür ederim, selamlar..

  YanıtlaSil
 3. Ah genç olmak vardı Derya...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece hanimcigim duvar snavi var video ekleyecegim buraya o çok kolay.

   Sil
 4. Bu güzel videolar için teşekkürler ablam :)

  YanıtlaSil
 5. Yazının girişinde bir fotoğraf var ya, onun en altta olan şınav şekli bana ait. Ben öyle şınav çekerim. Totomu kaldıramıyorum ki:)))

  YanıtlaSil
 6. Teşekkürler Derya'cım şınav çok zorluyor gerçekten ben en kolayını tercih ediyorum :)

  YanıtlaSil
 7. Küçüklükten bu yana en zorlandığım spor hareketi şınavdır herhalde. Çok çalışmama lazım çok Derya Hanım.

  YanıtlaSil
 8. eskiden o kadar güzel çekerdim ki yeniden yakalasam o formu süper olacak..

  YanıtlaSil
 9. Amanin dostlar şınav cekebilecegimi hic dusunemiyorum :)kesin tum kaslarim yirtilir gider deryacim. 💕

  YanıtlaSil
 10. Ahhh derya şınav mı dedin senn? =). Yağları yakmanın daha kolay bir yolu yok mu? =). İlle şınav diyorsun yanii =). Tamam en üstteki bayan bana benziyor zaten fizik olarak =) . Deniycez artık ne yapalım =)).

  YanıtlaSil
 11. En zorlandığım hareket. Tam yapamıyorum fakat yarım ya da V yapıyorum ben de .... Blogumda senin için mim var canım:))

  YanıtlaSil
 12. Yanıtlar
  1. Bir sonraki ekledigim yazi size faydali olacak 😊

   Sil
 13. Yanıtlar
  1. Bir sonraki yazim duvarda yapilan çok kolay 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads