9 Haziran 2015 Salı

Spora Başlarken...

Bugüne kadar markete gidip alışveriş yapmak, çocugu okula götürmek hariç spor yapmadık. Peki nereden başlayalım? Bana göre en basit, en masrafsız, en kilolu insanın bile yapabileceği ilk spor aktivitesi yürüyüştür. Açik havada ya da evde yapacağınızz yürüyüşlerle hem kilo verip, yağ yakarsınız, hem de fit ve sağlıklı kalırsınız. Eğer hiç uzun yürüyüş, ya da spor anlamında yürüyüş tecrübeniz yoksa yavaş yavaş başlayıp, zamanla süreyi ve tempoyu arttırabilirsiniz. Mesela 15 dakika ile başlayıp, her gün azar azar bu süreyi arttırmaya çalışın.
Workout for beginners-walking

Açık havada yürüdük de evde nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim. Çok şükür artık teknoloji o kadar ilerledi ki, internette bir sürü yürüyüş videosu bulmak mümkün. Üstelik yürüyüşün yanı sıra çeşitli hareketler de yaptırdıkları için vücudumuzun her tarafı çalışıyor.
Evde ya da dışarıda yürüyüşe başlamanız için rahat kıyafetler ve iyi bir spor ayakkabı dışında bir malzemeye ihtiyacınız yok.


English


You are a beginner and you don' t know how can you start working out and loosing weight. This is acctually very simple. The easier way to starting with working out is walking. You can start with 15 minutes and every day you can walk a little bit longer. Walking is very cheap and you need only sporty clothes and fitness shoes.

2 yorum:

  1. Merhaba böyle güzel bir blog kurarak insanlara faydalı olmaya çalıştığınız için gönülden teşekkür ederim

    YanıtlaSil

Whatsapp Düğmesi Yalnızca Mobil Cihazda Çalışır

Aramak İstediğinizi Yazın ve Enter Tuşuna Basın