Spora Başlarken...

Spora başlarken nelere dikkat edelim? Spora nasıl başlamalıyız?

Bugüne kadar markete gidip alışveriş yapmak, çocugu okula götürmek hariç spor yapmadık. Peki nereden başlayalım? Bana göre en basit, en masrafsız, en kilolu insanın bile yapabileceği ilk spor aktivitesi yürüyüştür. Açik havada ya da evde yapacağınız yürüyüşlerle hem kilo verip, yağ yakarsınız, hem de fit ve sağlıklı kalırsınız. Eğer hiç uzun yürüyüş, ya da spor anlamında yürüyüş tecrübeniz yoksa yavaş yavaş başlayıp, zamanla süreyi ve tempoyu arttırabilirsiniz. Mesela 15 dakika ile başlayıp, her gün azar azar bu süreyi arttırmaya çalışın.
Workout for beginners-walking

Açık havada yürüdük de evde nasıl olacak dediğinizi duyar gibiyim. Çok şükür artık teknoloji o kadar ilerledi ki, internette bir sürü yürüyüş videosu bulmak mümkün. Üstelik yürüyüşün yanı sıra çeşitli hareketler de yaptırdıkları için vücudumuzun her tarafı çalışıyor.
Evde ya da dışarıda yürüyüşe başlamanız için rahat kıyafetler ve iyi bir spor ayakkabı dışında bir malzemeye ihtiyacınız yok.


English

You are a beginner and you don' t know how can you start working out and loosing weight. This is acctually very simple. The easier way to starting with working out is walking. You can start with 15 minutes and every day you can walk a little bit longer. Walking is very cheap and you need only sporty clothes and fitness shoes. You can alson walk at home with exercise videos.

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Merhaba böyle güzel bir blog kurarak insanlara faydalı olmaya çalıştığınız için gönülden teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 2. Derya hanım verdiğiniz bilgilerden çok faydalanıyorum böyle güzel şeyler yazdığınız için teşekkür ederim. Ben spor yapıyordum ama bir sakatlık geçirdim ve ara verdim. Tavsiyelerinize uyup yavaş yavaş dönüş yapacağım, tekrar teşekkürler, sevgiler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Asli hanim güzel sözleriniz icin asil ben tesekkür ederim. Gecmis olsun. Yardimci olabilecegim baska bir sey olursa yazabilirsiniz. Sevgiler 😊

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads