Bacaklar Için Önemli Hareketler...

bacak şekillendirme

Hanımların çoğunun derdi bacaklar. Gerçi herkesin memnun olmadığı yeri farklıdır ama baseninden, üst veya iç bacağından şikayetçi olan kadınların sayısı hiç de az değil.  Bloğumda da bacak inceltme ve baldır inceltme yazıları en çok okunanlar arasında.Bu bölge için yapılacak çok çalışma var ve inanın bana hepsini değişik zamanlara uygulamaya çalışmak bacaklarınıza çok iyi gelecek. Bacak kaslarımız vücut kas kitlesinin %60 ını oluşturur. Bu da demektir ki bacak kasları güçlendikçe vücudun genelinde yağlarımızın yakılması daha çok desteklenecektir. Kaslanmaktan bayanların korkmaması gerektiğini bloğumda bıkana kadar okuyacaksınız. İlaç, protein tozları kullanmadan bizim erkekler gibi kaslı görünmemiz çok da mümkün değil. İnstagramda, pinterestte, gördüğümüz o kaslı kadınlar, protein tozlarıyla neredeyse duş yapacaklar. Bir kaşıkcık içmek bir yana onunla yemek pişiriyorlar. Buna biz normal sporunu yapan, fit, sağlıklı olmaya çalışan kadınların hiç ihtiyacı yok. Korkmadan birkaç kg ağırlık kaldırın ve sonra da sonuçları izleyerek mutlu olun. Selülitler, sarkık deriler alttaki kaslar güçlendikçe nasıl toparlanıyor görecek ve neden daha önce başlamadım diye hayıflanacaksınız. Bu kadar laf yeter diyelim ve bacaklar için çok önemli bulduğum temel hareketlerden oluşan bir kaç video daha izleyelim.

Çok basit ama etkili hareketler başlamak için çok uygun
Bu videoya başlangıç seviyesi diyemeyiz. Sporda kondisyon kazanıldıktan sonra denenmesi daha uygun olur.
Yine çok zor olmayan, baldır sorunu olanlara çok uygun hareketler. Zaman zaman bu videoyu tekrarladım ama gerçekten baldır hareketlerinin uygulanışını güzel gösteriyor.

Bu da ileri seviyelere uygun, hem iç bacağı hem de bacak genelini çalıştıran bir video. En sevdiğim çalıştırıcılardan Cassey Ho' dan bir çalışma. 

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. İşte tam benlik bir başlık sık kullanılanlara kaydedildi bile :)

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Devami gelecek yesim hanim ilginize tesekkürler. Bacaklari calistirmamiz tüm vücut icin cok önemli. Yani sira kardio yapmayi da ihmal etmeyelim.

      Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads