Barre Workout...

Son yılların en gözde çalışmalarından olan Barre workout bir anlamda balerinlerden bize miras. Ancak içinde bale, callanetics, pilates ve yogadan hareketler var ve çok kısa sürede forma girip incelmeyi vaadediyor. Ben de artık özellikle bacak çalışmalarım için barre workout' tan faydalanıyorum. Iç bacakta ve tüm bacakta mucizeler yaratabiliyor. Kardio formunda olanı kilo vermeye de yardımcı oluyor.
Barre workout uygulamanız için mutlaka ayakkabı giymenize gerek yok. Hatta çıplak ayakla daha rahat yapılıyor. Bir bale çubugu, sandalye, sopa tutunabileceğiniz her şey işinizi görür. Sizlere zaman zaman sevdiğim videolardan paylaşıyorum zaten ama sorular geliyor yeni başlayanlar için daha kolay hareketler yok mu nereden başlasak diye. Ben de bugün için iki barre workout başlangıç seviyesi video seçtim.

Bunlar da ilginizi çekebilir : Ballett Bootcamp

Ilk denemelerde hareketlerde zorlansanız da birkaç tekrardan sonra vücut alışacak. Hatta bol bol tekrarlanan esneme hareketleri ile vücut esneklik kazanacak , ki bu da biz kadınlar için ileri yaşlara bir yatırım demek.
Bence kısa süren ve etkisi de en kısa zamanda görülen barre workout çalışmaları, evde uygulamaya çok uygun . Evde hangi sporları yapalım diye düşünenler hemen başlayabilir.

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Başlangıç için çok işime yarayacak teşekkürler Derya hanım 😊

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Rica ederim, sorularınız olursa sorabilirsiniz. Sağlıklı günler dilerim 😊

      Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads