Hava Kötü Mü? O Halde Evde 30 Dakikalık Yürüyüş Yapın

 
Herkese merhaba. Her ne kadar bu ara sıkça açık havada yürüyüş yapmayı tercih etsem de, yağışlı ve soğuk havalarda evde severek uyguladığım bir evde yürüyüş videosunu sizlerle de paylaşmak istedim. Açık havada hareket etmek hem bedenime hem de ruhuma iyi geldiği için tercih ediyorum. Bu yıl kızım okulla tatile gittiğinde ona yürüyüş sopalarından da almıştık. Onları da kullanınca daha fazla efor sarf ettiğimi fark ettim. Ayrıca yokuş yukarı çıkmak gerektiğinde dizler ve bilekler de zorlanmıyor.

Ancak hava kötü olunca da dışarıya çıkacak motivasyonu bulamıyorum. Malum bahar havasına pek güven olmuyor. Zaten son yıllarda hiç bir mevsime güven olmuyor ya, mevsimlerin huyları değişti:) Ancak bu egzersize ara vermek için bir bahane değil. 

Hadi siz de suyunuzu havlunuzu hazırlayıp egzersize başlayın!!!

Evde 30 dakikalık yürüyüş ve aerobik


2 mil yürüyüş yaklaşık 3,22 km'ye eşit oluyor. Aslında günde 3 mil kadar yani 4,83 km yürümek çok sağlıklı. Hem de kilo almayı önlüyor ancak 2 mil de düzenli yapınca sağlığa çok faydalı.

Bu kanalın videolarını bir yıldır uyguluyorum. Her ne kadar orta yaşın üzerindekiler için dese de her yaştan insan kolayca ve severek egzersizleri yapabilir. Zaman zaman uyguladığım diğer videoları da tavsiye edeceğim.

Diğer Evde Spor Önerileri ve Egzersiz videolarına göz atmayı da unutmayın😉

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads