50 Yaş ve Üzerindekilere Pratik Fit Kalma Tavsiyeleri

 Egzersiz sağlığımız için önemlidir, ancak 50 yaşın üzerindeyken istediğimiz kadar fit kalmak zor olabilir. Vücudunuz gençken olduğu gibi egzersize tepki vermiyor gibi görünebilir, ancak her yaştaki insana uygun egzersizler neyse ki var. Özellikle ileri yaşta yetişkinler için tasarlanmış egzersizler, gençlik yıllarında fazla spor yapmamış ve kondisyonu ortalama sınırlarda olanların imdadına yetişiyor.

Egzersiz, kilonuzu kontrol altında tutmanın ve sağlıklı bir kiloyu korumaya yardımcı olmanın harika bir yoludur. Hele de beslenmeyle desteklenirse, fit ve sağlıklı bir yaşam sürmek hayal olmaktan çıkar. 50 yaşın üzerinde kilo vermek zor olabilir, ancak bu makalede hedeflerinize ulaşmada yardımcı olabilecek ipuçları bulacaksınız.Hayatınızda daha iyisi için değişiklik yapmak için asla geç değildir

Nasıl yemek yediğiniz ve egzersiz yaptığınız 50 yaşında da 20 yaşında olduğu kadar önemlidir. Doğru yapmak daha uzun yaşamanıza, daha fazla enerjiye sahip olmanıza ve daha sağlıklı hissetmenize yardımcı olacaktır.

Sağlıklı bir diyet sürdürmek ve bir egzersiz rutinine sadık kalmak, 50 yaş üstü birçok insan için eskisi kadar kolay değil. Yeni araştırmalar, uyku eksikliğinin, kronik stresin ve hormonal değişikliklerin sağlıklı bir yaşam tarzını sürdürmeyi zorlaştırabileceğini gösteriyor.

Aşağıda 50 yaş üstü insanlar için diyet ve fitness ipuçlarının bir listesini derledim:

- Susuz kalmayın ve bol su için

- Kasların daha hızlı iyileşmesine yardımcı olmak için daha fazla protein yiyin

- Kabızlığı önlemek için daha fazla lif tüketin

- Artan enerji ihtiyacı için vitamin veya takviye alın

Tabii bu bilgilerin yanında egzersiz önermeden de olmaz. İşte evde kolayca uygulayabileceğiniz egzersiz hareketleri:


Bu konular da ilginizi çekebilir:

Orta Yaşın Üzerindekiler İçin Evde Yürüyüş

Orta Yaş Üzeri Kadınlar İçin Kol Altı Sarkmalarını Önlemek

3 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. evet tam da bana göre, faydalı bir paylaşım.

    YanıtlaSil
  2. Belli bir yaşta bir de diz sorunları ekleniyor. mesela annem dizi yüzünden çok hareketi yapamaz, dizini kırıp yere oturamaz.

    YanıtlaSil
  3. Korona döneminde spor salonunda zumba yapamadık.Evde de tek başıma egzersiz yapmayı sevmiyorum ama gerçekten egzersiz çok önemli...

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads