Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Nedir, Teminatları ve Şartları


 

SGK ile anlaşmalı kurumlarda hiçbir ek ücret ödemeden sağlık güvencesi almanızı sağlayan tamamlayıcı sağlık sigortası devlet destekli olarak verilir. Bu sigortanın asıl amacı devlet tarafından özel kurumlarda karşılanmayan ya da belirlenen ücret limitlerinin üzerinde kalan masrafları karşılamaktır. Eğer özel sağlık sigortanız yoksa ve özel kurumlardan hizmet almak istiyorsanız tamamlayıcı sağlık sigortası sizin için iyi bir seçenek olacaktır.

Yaptıracağınız tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları ile uygun fiyat ve ödeme koşulları çerçevesinde geniş kapsamlı sağlık hizmeti alabilirsiniz. Eğer 3 yıl boyunca sigortalılık dönemi geçirirseniz ömür boyu yenileme garantisi edinebilirsiniz. Sağlıkla ilgili en zor zamanlarınızda size yardımcı olan bu sigorta yatarak tedavi ve ayakta tedavi halleri için özel teminatlara sahiptir. Bunlarla ilgili teminat dahilindeki giderler anında sigorta tarafından karşılanır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Teminatları Nelerdir?

Geçerli olan tamamlayıcı sağlık sigortası teminatları ayakta tedavi, yatarak tedavi, doğum gibi türlere ayrılır. Doğum teminatı pek çok kişi tarafından merak edilmekte olup isteğe bağlı olarak tercih edilebilir. Teminat kapsamında normal ve sezaryen doğum, gebelik sırasında gerçekleşen tetkikler, gebelikle alakalı periyodik doktor kontrolleri alınabilir. Ancak bunlara ait giderlerin karşılanabilmesi için 12 aylık bekleme süresi vardır.


Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Şartları

Güncel tamamlayıcı sağlık sigortası özel şartları içerisinde 15 günlük ile 64 yaş arasında olmak yer alır. 18 yaşının altında olan gençler sigortalanırken ailelerinden birinin de sigorta yaptırması gerekir. Sigortayı yaptırdığınızda herhangi bir zaman kısıtı yoktur. Bu sayede 7 gün 24 saat boyunca kullanabilirsiniz. Teminattan yararlanabilmek için hastalık halinin sigorta yaptırdıktan sonra oluşması şartı aranır. Ayrıca bunun için tercih edilecek hastanenin SGK ile anlaşması bulunmalıdır. Bu sayede tedavi için bir ödeme yapmazsınız. Sigorta teklifleri, genel ve özel şartları hakkında daha fazla bilgi almak için e-sigortam ile iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads