Blog Dünyasında 6 Yıl... Deryanın Spor Günlüğü 6 Yaşında

Aslında her yıl yıldönümü yazısı yazmamaya karar vermiştim ve en erken 10. yılda yazarım artık diyordum, yine dayanamadım :) Her blog yıldönümüm, benim için blog açtığıma şükrettiğim gün oluyor.

 deryanın spor günlüğü 6 yaşında

Dile kolay tam 6 yıl. İlk yayınımdan bu yana 6 yıl geçmiş. Bu yıllara, birçok deneyim, 3 blog ve önceden tahmin edemeyeceğim kadar dost sığdırdım. Bir şekilde ulaşabildiğim, bana ulaşabilen ve azıcık da olsa yardımımın dokunduğu insanlarsa, herhalde en büyük ödül oldu.
Kendime ait kilo verme ve spor deneyimlerimi yazdığım günlüğüm olmaktan çıkıp, evde spor yapanlara yönelik ve sağlıklı yaşam bilgileri dolu bir arşiv halini aldı. İlk zamanlar sadece spor paylaşmak istiyordum ama anladım ki spor, beslenme ve genelde de sağlıklı yaşam bir bütünün ayrılmaz parçaları.İlk açtığımda aman ne uğraşıyorsun evde kim spor yapar diyenler, sanırım korona salgını sırasında bunun önemini daha iyi kavradılar. Toplum içinde büyük bir çoğunluğun bir merkezde spor yapma imkanı yok. Maddiyat olsun olmasın, çoğu kadının çocukları var veya çalışıyor ve zamanı çok kısıtlı. İşten çıkınca bir spor salonuna yetişme stresi yaşamadan, evinin konforunda rahatça sporunu yapıp, duşunu alıp keyif yapma imkanı var. Ve işe yaradığını da gördük. Sadece korona izolasyonu sırasında kilo veren o kadar çok kişi yazdı ki bana...
Blog yazarı olmak beni hayatta fazlasıyla tatmin etti, yaşamıma zenginlik kattı. Daha çok araştırıp, gelişmeye yöneldim. Ancak acı deneyimler de yaşamadım değil. Sebebini anlayamadığım çok şey oldu bu zaman zarfında. Anladım ki, başarılı oldukça düşman da kazanıyorsun. İnsanlar kötü durumda olanı teselli etmekten garip bir zevk alıyor. Özellikle de kendileri daha iyi durumdaysa. Ancak iyi olursan, bir şeyleri başarırsan etrafında çok az insan buluyorsun. Bir de minicik bir yardım etse seni ben yarattım havasına girenler... Ama herşeye rağmen yazmak ve paylaşmak güzel.
 blog yıldönümü

Blogum alıştığınız düzende yayın hayatına devam edecek. Belli başlı kategorilerimden biraz bahsedecek olursam:

Spor

Genelde evde spor önerileri devam edecek. Ancak bunun yanı sıra, spor dünyasındaki yenilikler de eskisi gibi arada karşınıza çıkacak. Gündemi takip edip yeniliklerden haberdar olmayı hepimiz seviyoruz.
 blog yıldönümüm

Beslenme

Tabii ki hep sağlıklı beslenme ile ilgili konu ve tarifler olacak

Diyetler

Diyet çeşitlerini tanıtmaya devam edeceğim. Olumsuz bulduklarımı da sebepleri ile birlikte yazıyorum bundan sonra da bu tavrım değişmeyecek.

Sağlık

Genel sağlık bilgileri, şifalı bitkiler, yağlar eskisi gibi devam edecek. Kendim de şifalı bitki ve yağları çok kullanıp yararını gördüğümden sizlerle de paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

Güzellik

Güzellik ve bakım bilgileri henüz yeni yeni yazmaya başladığım ancak günden güne zenginleşen bir bölüm. Sağlıklı bir yaşamın şartlarından biri de makul ölçülerde bakımlı olmak.

Alışveriş

Spor giyim, spor aletleri ve spor ve sağlıklı yaşamla ilgili yayınlar yine ara ara blogumda yer alacak.
Başlıca kategorilerim bundan sonra da fazla değişiklik göstermeyecek, ancak yeni yazılarla zenginleşmeye devam edecek.
Altı yıldan beri beni okumaya devam ettiğiniz, desteğiniz ve güveniniz için çok teşekkür ederim :)
 sağlıklı yaşam blogu

24 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. nice blog yıllarına benim de şubatta 8 yılım dolmuş ama tamamen unuttum :-))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Senin de nice yılların olsun. Aslında 10 yılı bekleyecektim ama yine dayanamadım :)

   Sil
 2. Nice bloglu senelere ablacım. Yeni blog yaşın kutlu olsun 🎉🎊🥳

  YanıtlaSil
 3. Nice altı yıllara canım :)

  YanıtlaSil
 4. Canım nice nice yıllara . Seni tanımak çok büyük bir keyif 😘😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sen de iyi ki tanıdım dediklerimdensin canım :)

   Sil
 5. Her zaman derim, çalışan kazanır. Yılların geçmesi hüzünlendirir ama dolu dolu geçen yıllar mutluluk verir. Nice yıllara...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim. Çok haklısınız işini sevmek, emek vermek ve en önemlisi de kendi işine bakmak başkasına çelme takmadan ilerlemek... Bunu başarabildiysem ne mutlu bana :)

   Sil
 6. Deryacığım meyve veren ağaçları arada taşlayanlar çıkabilir. Bunlar doğru yolda olduğunun bir işareti. Zira çok kaliteli içerikler üretiyorsun. Ayrıca üç blogu aynı anda seviyeli bir şekilde idare etmek hiç de kolay bir iş olmasa gerek. Sana her üç platformda da daha nice başarılı yıllar diliyorum canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yıldızcım en büyük destekçilerimden oldun tanıştığımız günden beri çok teşekkür ederim. Artık yıllar geçiyor ve insan yaş aldıkça zaman da daha çabuk geçmeye başlıyor. Gözlerim ve sağlığım izin verdikçe yazabilmek istiyorum önceliğim bu :)

   Sil
 7. Nice yıllar diliyorum o zaman :) Sağlıklı, huzurlu, keyifli nice güzel yıllar...

  YanıtlaSil
 8. Es zamanlı gidiyormuşuz o zaman nice 6. yıllara canim🎊🎊🎊

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Daha uzun yıllar yazalım o halde :) Sevgiler canım.

   Sil
 9. 6. Yıl dönümü bir yazıyı hak etmiş bence de. Bu arada aktar gezme merakım var benim. Sabun, yağ, bitkisel, organik ne varsa sorup incelemekten keyif alırım. okaliptus, lavanta, kayısı, badem yağı, yasemin özü, kina, arap sabunu, argan sabunu, argan sampuanı... Onu da alayım bunu da alayım derken epey para ödediğim oluyor. Yağların epey faydasını gördüm. Paylaşımların için teşekkür ederiz efendim. Sen yaz biz keyifle okuyalım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de çok severim o tarz ürünleri zaten kullandığım ve faydasını gördüğüm için paylaşıyorum. Teşekkürler güzel sözlerin için. Sevgiler :)

   Sil
 10. Blogunun nice nice yaşları olsun canım seni tanıdığıma inan çok mutluyum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ben de seni tanıdığıma çok mutluyum canım :)

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads