Dans Ederek Kilo Vermek-Göbek Dansı İle Fazla Kilolarınızı Verip Fit Kalın


Kökeni Arap bedevi kadınlarının bereket tanrıçasına yakarış olarak uyguladıkları bir dans olsa da, göbek dansı ülkemizde de yüzyıllardır çok sevilmektedir. Mesleği olsun olmasın, birçok kadın sadece kendi sevdiği için bile oryantal dansı uygular. Peki size bu dansla tıpkı diğer dans çeşitleri gibi kilo verip forma girebilirsiniz desem? Göbek dansı ile zayıflamak mümkün mü sizce? Yanıtı: Evet, hem zayıflamak hem sıkılaşmak mümkün. Hatta hızlı temposu ile diğer dans çeşitlerine göre üst sıralarda bile yer alıyor göbek dansı. Ben itiraf edeyim bu konuda yeteneksizim. Ama bloguma eklediğim diğer spor videoları gibi bunu da sizler için denedim ve yarım saat gibi bir sürede oldukça terleyip nefes nefese kaldım. Yani bu video da benden tam puan aldı :) 
Oryantal dans, ağırlıklı olarak göbek, bel, kalça ve üst bacak çalıştırmaya yönelik olsa da; tempolu ve kol hareketlerinin de yoğun kullanıldığı bir göbek dansında kolların da forma girmesi ve sıkılaşması mümkündür. Ayrıca tabii iyi bir kardiyo yerine geçtiği için yağ yakma özelliği de vardır. Özellikle bel bölgesi hareketler açısından yoğun olduğu için en yağlanması en tehlikeli olan bel bölgesi için çok yararlı. 


Artık dünyanın birçok yerinde oryantal dans kursları bulmak mümkün. Avusturya' da da bol miktarda var ve kadınlar büyük ilgi gösteriyor. 

dans ederek zayıflamak-dans ederek kilo vermek-deryaninsporgunlugu.com

Bugün sizin için denediğim video popsugar fitness kanalından. Çalıştırıcı ise Leilah İsaac. Oldukça tempolu ve keyifli bir çalışma. Hareketler ise hiç zor değil, hele de Türk kadınlarına zor geleceğini hiç sanmıyorum. Herkese keyifli bir yarım saat diliyorum :)


İlginizi çekebilir: 2 Eğlenceli Dans Videosu

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. aman yandan yandan atmış yetmiş :)

  YanıtlaSil
 2. Selamlar, yazını okuyunca fark ettim göbek dansında kollar çok fazla hareket ediyor ve tüm vücut çalışıyor. Videoyu izlerken heveslenip oynayayım dedim ama yok, hiçbir hareketi beceremiyorum :))

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Zulalcim nasılsın? Ben de pek yetenekli değilim ama bir iki tekrar edince insan bir tempo tutturuyor 😊

   Sil
 3. Bir komşumuzun kızı evde göbek dansı yaparak 8 kilo vermişti.Kesinlikle dans etmek işe yarar...

  YanıtlaSil
 4. Sibel canı hatırla dansözlük yaptığında hiç kilo problemi yoktu sonra assolistlige geçince birden kilolandı.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Haklısın bırakınca kilo aldı. Ne güzel kızdı ☺️

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads