Barre Workout Eğitmeni Sertifikası Aldım

Size beni çok mutlu eden bir haberim var. Bir süredir udemy' den barre workout eğitmenliği kursu alıyordum. Nihayet bugün bitirdim ve son sınav sorularını yanıtlayıp sertifikamı aldım. Umarım daha başka kurslara da katılabilirim. Neden mi bunu almaya gerek duydum. Spora olan merakım ve ilgimle başlayıp, blog yazmakla devam eden yolculuğumda; hep yeni şeyler öğrenip gelişmeye çalıştım. Öğrendikçe bana danışan okurlarıma da daha sağlıklı yardımcı olabiliyorum. Ayrıca sevdiğin ve ilgi duyduğun konularda gelişimini devam ettirmek kadar güzel bir şey de yok. Dilerim ilk sertifikamın yanına en kısa sürede yenilerini ekleyebilirim.


Udemy Nedir?

Dün sertifikamı yayımladıktan sonra oldukça fazla soru geldi, o yüzden biraz udemy hakkında bilgi vermek istedim. Udemy nedir? Udemy, aklınıza gelebilecek pek çok konuda uzmanlar tarafından verilen online kurslardır. Bunların arasında spor kursları, yaratıcı yazarlık, blog yazmak, beslenme gibi çok sayıda kurs mevcut. İlgi alanınız olan konuda belirlenen dersleri tamamlıyorsunuz. Benim aldığım eğitmenlik kursu olduğu için sonunda bir de sınav vardı. Hepsinde var mı bilmiyorum. Tabii ki akademik bir derece olmuyor bu ama kendini ilgi duyduğu konularda geliştirmek, daha çok şey öğrenerek uzmanlaşmak isteyenler ve evde bu eğitimleri yapmak durumunda olanlar için çok iyi bir fırsat. Sertifikanızı aldıktan sonra, sistemde bulunan dillere çevirebilir ve bu iekilde pdf veya jpg olarak indirebilirsiniz.

Neden Udemy Kurslarına Katıldım?

Spora olan ilgim bir sır değil, yıllardır daha blog bile açmadan edindiğim bilgiler ışığında insanlara yardımcı oldum. Gece gündüz soru alıyorum spor ve beslenme konusunda. Kendimi geliştirmek istememin amacı, daha fazla bilgi edinmek, bana gelen sorulara daha donanımlı yanıt verebilmek ve bloguma olumlu katkıları olacağını düşündüğüm için ben bu kurslara katıldım. Kendimizi geliştirmenin yaşı ve zamanı olmadığına inanıyorum. Daha önce de kurslara katılmış, ancak çocuklarımın programına uyduramadığım için yarım bırakmıştım. Evde kendimi geliştirme fırsatı bulduğum için de hemen değerlendirdim. Tabii kursu veren eğitmeni google da da önceden araştırdım. 30 yıldır yoga, pilates, barre gibi birçok alanda kurslar verdiğini ve hakkındaki yorumların da çok olumlu olduğunu görünce ikna oldum. Gerçekten de son derece detaylı ve güzel bir anlatımla her hareketin uygulanışını, bir sınıfta ders vereceğiniz zaman a dan z ye dikkat etmeniz gereken konuları anlatıyor. 
Kısacası ben memnun kaldım ve devam ediyorum hemen ikinci kursla. Sizler de ilgilendiğiniz konularda udemy kurslarına katılmak isterseniz hemen bir hesap açın ve beğendiğiniz kursları listeleyin. Çeşitli dönemlerde büyük indirimler de yapılıyor. Hayattaki en iyi yatırım kendinize yaptığınız yatırımdır. Kendi gelişiminizi sizden kimse çalamaz. İnsan para kaybeder, iş kaybeder ancak edindiği bilgiyi kaybetmez. 
10 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. oleeeey aferiin. udemy çok iyi de mi yaaa :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler deep. Bu kadarını beklemiyordum gercekten çok şey öğrendim ve bayağı sınava girdim. Detayları yazacağım da vaktim olmadı bugün ☺️

   Sil
 2. Tebrikler Deryacım harikasın. Udemy kursları çok güzel bende istiyorum bakalım senin sayende başlayacağım sanırım.

  YanıtlaSil
 3. Canım yaptığın işi çok seviyorsun ve bir çok sertifikalar daha alacağını tahmin ediyorum binlerce tebrikler başarılarının devamını dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok teşekkür ederim canım. Sevmeden uğraşılmıyor zaten 😊

   Sil
 4. Yolun açık,başarın daim olsun arkadaşım :)
  Gönülden tebrik ediyorum :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads