Amiena Zylla Röportajıamiena zylla

Merhaba arkadaşlar !!! Bugün çok mutluyum çünkü kalbimde özel bir yeri olan bir konuk ağırlıyorum. Yıllardır Amiena Zylla videoları ile pilates, yoga ve barre çalışmaları yaparım. Hatta yoga ve pilatese de onunla başladım. O kadar nazik ki her yazdığım soruyu yanıtladı bugüne kadar. Önceleri you tube' da Happy and Fit kanalında olan Amiena, artık kendi kanalını açtı ve oradan bizlere bilgi verici videoları ile yayın yapmaya devam edecek. Yüzümü karartıp bloğum olduğunu ona da yer vermek istediğimi sorduğumda doğrusu olumlu yanıt beklemiyordum. Sevinerek sorularıma yanıt vereceğini, ancak yoğun programı dolayısı ile biraz gecikebileceğini yazdığında tahmin edebileceğiniz gibi havalara uçtum. Aylar süren bekleyişim nihayet sona erdi. Sevgili Amiena, çeşitli nedenlerle evde spor yapmayı tercih eden bayanlar için çok değerli bilgiler verdi. Peki kimdir Amiena Zylla? Önce kısaca bundan bahsetmek istiyorum. Yoga, pilates, barre workout öğretmeni, spor ve hareket pedagogu ve profesyonel dansçı. 20 yıldır ders veren Amiena' nın DVD ve kitaplarına Amazon üzerinden ulaşmanız mümkün. Avrupa' da müzikal izlemeyi seviyorsanız belki günün birinde dansettiği bir müzikale de denk gelebilirsiniz. Ayrıca Münih' te Amienas Werkstatt adında kendi okulu var.amiena zylla

Gelelim merakla beklediğim yanıtlarına:
1. Hoşgeldin sevgili Amiena. Spor dünyasında tanınmış bir kişi olmana rağmen ayakları yere sağlam basan, alçagönüllü bir insansın. Seninle spor yaparken yan dairede oturan arkadaşımla spor yapıyormuşum gibi hissettiriyorsun. Bunu nasıl başarıyorsun?


Ha ha ha. Öncelikle iltifatın için teşekkür ederim. Sevgili Derya, işimi çok seviyorum. Aynı zamanda bana bu kadar güzel karşılık veren insanları da çok seviyorum. İnsanların beni medyada görebilmesi dışında ben de herkesten biriyim. Beni takip eden insanlar ve stüdyoda bana yardımcı olan insanlar olmasa bugün geldiğim yerde olamayacağımı biliyorum. Ve bu duyguyu hep kalbimde taşıyıp unutmuyorum.

(Ülkemizdeki bazı insanlar bu cümleleri okusa keşke)
2. Beni okuyanların büyük çoğunluğu çeşitli nedenlerden dolayı spor salonuna gidemeyen bayanlar ve anneler. Ben de pilates ve yogayı senin videoların ile öğrendim. Kendi adıma bizlere bu imkanı sağladığın için teşekkür ederim.
Rica ederim, asıl ben teşekkür ederim. Mümkün olduğunca çok insana ulaşabilmekten ve bu kadar olumlu geri dönüşümler almaktan çok mutluyum.


3. Bağ dokusu yogası dersleri verdiğini biliyorum. Neden bağ dokumuzu çalıştırmalıyız? Bu çalışmaları evde yapmamız mümkün mü?


Bağ dokusu yogası bebeğim gibi oldu. Dinamik bağ dokusu yogasını da kendim oluşturdum. Aslında neden bağ dokusunu çalıştırmamız gerektiği hakkında çoook uzun bir liste yazılabilir ama kısaca bahsedeyim.  Bağ dokusu yogası  özellikle sırt-omuz-boyun bölgesindeki kasılmaları önler, vücudu sıkılaştırır, genç tutar, cildi güzelleştirir. Genel anlamda tüm vücudun iyi hissetmesini sağlar.


amiena zylla4. Bir haftalık çalıima planımızın nasıl olması gerekir sana göre? Örneğin kaç gün pilates, kardio veya yoga yapmalıyız?
İdeal olan 1 gün yoga, 1 gün pilates, 1 gün kardio gibi dönüşümlü çalışmaktır. Aralarda birer gün ara verilmeli. Tabii bu çalışma süresini uzun tutanlar için geçerli. Eğer günde 5-20 dakika arası spor yapabiliyorsanız her gün yapabilirsiniz. Yine de bir haftayı karışık çalışmalarla geçirmek en iyisi. Yani herşeyden biraz :)

5. Karın yağı ve basen bacak Türk hanımlarının sorun bölgeleri. Bize bu konularda ne önerilerin olabilir?
Puh, bu soruya öylesine yanız vermek çok zor çünkü bu sorunları etkileyen faktörler o kadar çok ki... Örnek verecek olursam hayat şeklimiz, beslenmemiz, hareket ve psikolojik durumumuz. Stresli, hareketsiz ve kötü beslenen bir insan, vücuduna iyilik etmiş olmaz. Dengeyi bulmanın yolu hareket, sağlıklı beslenme ve dinlenme karmasını hayata uygulamaktır. Psikolojik olarak rahatlamaya zaman ayırmamız çok önemlidir. Sağlıklı beslenmeden de asla katı dietleri kastetmiyorum :)
6. Ben çok büyük bir fitness hayranı değilim. Sadece üst vücut için fitness hareketleri kullanıyorum. Pilates, barre ve yoga fitness için alternatif oluşturabilir mi?
Tabii ki, ben de bu şekilde fit kalıyorum, laf aramızda ben de en büyük fitness hayranı sayılmam :)
7. Evde çalışırken mutlaka nelere ihtiyacımız var? Pilates topu, çemberi ve bantlar şart mı?
Aslında değil. Belki değişiklik ve motivasyon için olabilir ama mutlaka şart değil. Kendi vücut ağırlığımızla yapacağımız çalışmalar yeterli olacaktır. Bağ dokusu çalışmaları için olan rulolardan bir tane edinilebilir, ancak kalın bir oklava da bu işi görebilir.
8. Seni hiç ağırlıkla çalışırken görmedim. Bu konuda düşüncelerin nedir? Ağırlık kullanmalı mıyız? Ben üst vücut için 3er kiloluk dumbellar kullanıyorum.
3 kg kullanabiliyorsan ve zorlamıyorsa çok iyi. Ben barre ve bağ dokusu çalışmalarımda 1,5 kg kullanıyorum. Daha fazlasını gerekli bulmuyorum.
9. DVD' lerini Türkçe de bulabilmek mümkün mü?
Maalesef. Eğer yanılmıyorsam you tube da bir çeviri özelliği olmalı.
Bize verdiğin değerli bilgiler için teşekkür ederim. Çalışmalarında başarılar dilerim. Merakla takipte kalacağım.
Ben teşekkür ederim. Türkiye' deki tüm takipçilerime selamlar.


amiena zylla
Sizler de benim gibi Amiena Zylla' yı daha yakından takip etmek istiyorsanız ulaşacağınız adresler aşağıda:
Hallo Liebe Freunde!!! Heute bin ich sehr sehr glücklich weil mein heutige gast ist eine besondere frau für mich. İch habe mehr mals geschrieben das ich seit 2012 mit Ihre videos pilates, yoga und barre workout übe und ich habe auch pilates und yoga erst auf diese art gelernt.  Ja,  Liebe Amiena Zyla ist heute mein gastin. Aber wer ist Amiena Zyla?

Sie ist Yogalehrerin, Pilatestrainerin, Sport- und Bewegungspädagogin und Tänzerin. Sie hat mehrere bücher geschrieben und sie unterrichtet seit 20 jahren. Ihre DVD und Bücher kann man auf Amazon kaufen. Sie hat Ihre Studio Amıenas Werkstatt  in München. Ich wohne 5 stunden weit weg und mein grösste wunsch ist das ich eines Tages Ihr Studio besuchen kann.

Amiena hat viele Jahren mit Ihre videos auf you tube zahlreiche menschen geholfen. Sie hat jetz Ihre eigene you tube kanale .

Sie war immer nett und hat auf fragen geantwortet das aber sie so nett ist meine blog zu besuchen hätte ich nie gedacht.

 1. Herzlich wilkommen Liebe Amiena. Du bist eine berühmtheit im sportwelt aber du bist so bodenstandig. Mann hat das gefühl das du die freundin von nebennan bist. Wie schaffst du das?
Hahaha. Erstmal vielen Dank für das Kompliment. Weißt du Derya, ich liebe meinen Job einfach und vor allem die Menschen, die mir so viel zurückgeben. Ich bin wie jeder andere auch, nur mit dem Unterschied, dass man mich in der Öffentlichkeit sieht.  
Ich weiß, dass ich ohne die Menschen da draußen und in meinem Studio nicht da wäre, wo ich heute bin. Und das nehme ich mir jeden Tag zu Herzen. 
 1. Meine leserinnen sind am meisen mütter oder frauen das sie zuhause trainieren weil sie die zeit oder die möglickheit nicht haben für eine fitness studio. İch selbst habe  pilates und yoga mit deine videos gelernt. Erstmal möchte ich mich bedanken für alles das du für uns machst.
Vielen Dank und gern geschehen! Ich freue mich, wenn ich möglichst vielen Menschen eine Freude machen kann und so positives Feedback bekomme. 
 1.  Ich weis das du auch Fazsien Yoga unterrichtest. Kannst du uns kurz erklären warum wir die fazsien trainieren müssen? Kann man diese übungen auch zuhause machen?
Ja, das Thema Faszien ist mein Baby geworden und ich habe das Dynamisches Faszien Yoga entwickelt. Die Liste, weshalb man die Faszien trainieren sollte ist lang, aber um es kurz zu machen.
Faszien Yoga löst Verspannungen im Körper, vor allem im Rücken-Schulter-Nackenbereich, strafft den Körper, hält jung, macht schön ;) und sorgt für ein hohes körperliches Wohlbefinden.
 1. Wenn mann eine woche lang trainiert wie sollte seine trainingsplan sein? Z.b. wie viele tage pilates, wie viele yoga, kardio e.t.c.
Optimal ist  1x Yoga, 1x Pilates, 1x Cardio mit einem Tag Pause dazwischen, wenn man lange Workouts macht. Wenn man kurze Workouts so um die 5-20 Minuten macht, dann kann man auch jeden Tag. Die Mischung ist wichtig, also von allem etwas.

 1. Bauch fett und dicke hüften und beine sind eine grosse problem für die frauen in der Türkei. Was kannst du uns dagegen empfehlen?
Puh, die Frage einfach so zu beantworten ist schwierig, denn viele Faktoren spielen eine Rolle, wie z.B. die Lebensumstände, Ernährung, Bewegung und die Psyche. Wenn man Stress hat, sich wenig bewegt und schlecht ernährt ist das schlecht für den Körper. Die Mischung aus Bewegung, guter Ernährung und genügend Auszeiten, in denen man einfach auch geistig runterkommen kann, hilft einem zu seinem Wohlfühlgewicht. Ohne das wird es schwierig, was aber nicht heißt, dass man strenge Diäten einhalten muss!

 1. Ich bin kein grösse fitnessfan. Sind pilates, barre und yoga ein ergänzung zu fitness?
Ja, auf jeden Fall! So halte ich mich auch fit, Denn ich bin auch nicht der größte Fitness-Fan. ;)
 1. Brauchen wir für zuhause pilates ball, ring und bänder?
Nein, nicht unbedingt. Es wäre für die Abwechslung vielleicht gut, aber nein muss nicht sein. Das reine Training nur mit dem Körper ist vollkommen ausreichend. Eine Faszienrolle wäre nicht schlecht, aber auch hier kann man für das Erste auf einen Nudelholz von zu Hause zurückgreifen. 
 1. Ich habe dich nie mit schwere gewichte arbeiten gesehen? Was denkst du über diese tema? İch arbeite z.b mit 3 kg huntels für meine Oberkörper.
3 Kg ist doch gut, wenn es dir Spaß macht. Ich arbeite vor allem bei Barre und Faszien Yoga mit 1,5 Kg, aber auch nicht immer.
 1. Kann man deine DVD“ s auch in Türkische sprache haben?
Nein, leider nicht! Aber so weit ich weiß kann man bei Youtube ein Übersetzung
52 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Bu yazıyı okuyor olmaktan dolayı çok büyük mutluluk duydum. Daha önce hiç izlememiştim videoları. Sanırım bundan sonra izleyeceğim. Teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir röportaj olmuş içten ve samimi �� evde yoga ve plates yapmayi düşünüyorum hem akşam kanalına abone olacam ��

  YanıtlaSil
 3. Harika bir ropörtaj olmuş, Derya'cım :) Ellerine ve yüreğine sağlık <3 <3

  YanıtlaSil
 4. ben spor yapmıyorum yapacak zamanım yok :'( üzgünüm, ama yogayı merak edenler takip etsinler çok faydalı olmuş her zamanki gibi :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sagol canim umarim sen de ilerde az da olsa zaman ayirabilirsin.

   Sil
 5. Çok faydalı bir ropörtaj olmuş. Ben 5'er kg kullanıyorum, ama sadece kalça çalışmasının bazılarında, şimdi şüpheye düştüm ne yapsam diye. :) Bağ dokusu çalışmaları sanki benim boyun, omuz ağrılarıma iyi gelecek gibi. Nasıl bir program merak ettim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bag dokusu bir iki örnek eklemistim. Daha fazla eklemeye çalisirim.5 kg rahat geliyorsa devam et ama daha fazlasina gerek yoktur sanirim.

   Sil
 6. Almanca'ya hakim olduğum için severek izleyeceğim videolarını. Yoga'yı hep merak etmişim ama tembellikten başlamadığımı itiraf etmeliyim. Kaliteli röportaj için teşekkürler, canım 😘

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim. Amiena ile rahat çalisiliyor. Pilatesi de yaparken ebru sallidan ne kadar farkli dedirtiyor insana.

   Sil
 7. Vay vay deryacim cok iyi is cikarmissin tebrik ediyorum. Roportaj super olmus bu arada

  YanıtlaSil
 8. canım gurur duydum seninle.... tebrikler....

  YanıtlaSil
 9. derya süper bir iş çıkarmışsın çok güzel ve samimi bir röportaj olmuş

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tesekkür ederim. O kadar samimi ve kibar bir kadin ki hayranligim bir kat daha artti.

   Sil
 10. röportaj çok guzeldı tebrik ederim :) sevgiler

  YanıtlaSil
 11. Derya'cığım sevdiğin bir insanla röportaj yaptığın yansımış ... Keyifli olmuş , içten olmuş ...
  Tebrik ediyorum ..
  Güzel günler dilerim

  YanıtlaSil
 12. İsmi nasıl okunuyor acaba :) Pilates yaptım daha önce, yogayı da çok merak ettim ama yapmadım hiç ismi de ilk kez duyuyorum, gördüğüm kadarı ile yoga ile ilgilenenler, özellikle de Almanya ve çevresinde yaşayanlar sıkı takip ediyor kendisini. Tebrik ediyorum, çok da güzel olmuş röportajınız. 3 kg.lık dambılla egzersiz yapmanıza sadece ben değil o da çok şaşırmış :) Tebrikler, tebrikler :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ismi amina okunuyor. Babasi kuzey afrikali oldugu için ismi degisik. Çok tesekkür ederim evet oldukça taninan bir isim hem kuzey afrikada hem de almanya avusturya ve avrupanin diger bazi ülkelerinde.

   Sil
 13. Beklemeye değmiş bence. Harika olmuş. Tebrik ediyorum Derya Hanım. Röportajda sporla psikolojik durumun ilişkilendirilmesine verilen önem takdir edilesi.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok tesekkür ederim. Evet o denge unsuruna cok önem veriyor yogadan dolayi.

   Sil
 14. Sabırla hedefe kitlendiğin ve amacına ulaştığın için seni tebrik ederim :) Gerçekten çok güzel bir röportaj olmuş, keyifle okudum.

  YanıtlaSil
 15. Seninle gurur duydum Derya'cığım.Bize spor sevgisini aşıladığın gibi, azimle daha güzeli araştırmaya ve bizleri bilgilendirmeye devam ediyorsun.Şahane bir röportajdı.Kutluyorum.Ayrıca Amiena'nın mütevazı oluşu çok hoşuma gitti.Biz de ona selam ve sevgilerimizi yolluyoruz.Sevgiler canım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ece hanim çok tesekkürler. Ben de onu insancil yönü ile çok severim.

   Sil
 16. Pür dikkat okudum benimde çok sevdiğim biri. Videoları cok basarılı. Ne güzel ki sende konusmussun. Teşekkürler yazı için :)

  YanıtlaSil
 17. Canım arkadaşım senin adına nasıl gürürlandım anlatamam. Ne kadar da mütevazi bir bayan. Şımarmamış hiç.Bu yüzdeen onu çok sevdim sayende. Biz de iki günde meşhur olduk diye şımaran çok. Aferin ona. Çok da samimi içten doğrusu. Tebrik ediyorum seni. Harikasın sen de

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Nilgüncüm çok tesekkür ederim :) gerçekten samimi bir kadin. Yabancilar genelde öyle soru sordugunda hemen yanit yazarlar.

   Sil
  2. Hakkaten Deryacim. Bizim Türkler çok kasıntı;)

   Sil
 18. Emeğinize sağlık çok güzel bir yazı olmuş :)

  YanıtlaSil
 19. Derya Hanım sizi bu güzel röportaj için tebrik ediyorum. Sizin gibi azimli ve yaptığı işi seven insanlar sayesinde sporu sevmeyenlerin de sempati duyacağını umuyorum. Emeğinize sağlık.

  YanıtlaSil
 20. :)) bir tane de başarılı bir işe imza atma arkadaşım yaaaa :)))) olayı sadece sporu aşılamak olarak bırakmayıp, köklerine inip hocanla (ondan öğrendim dediğin için hocan dedim :) röportaj yapma fikrine ve bizler ile tanıştırmış olmana hayran kaldım :)

  YanıtlaSil
 21. Harika bir roportaj olmuş Derya hanımcığım. Emeğinize sağlık. Tebrikler.

  YanıtlaSil
 22. ne kadar güzel ve faydalı bir röportaj olmuş eline sağlık :-)))

  YanıtlaSil
 23. ben şimdiden ikinizede çok teşekkür ederim çok faydalandımm 😍

  YanıtlaSil
 24. Derya'cığım çok güzel bir röportaj yapmışsın. Hiç bilmiyordum sayende tanımış oldum. Eline sağlık

  YanıtlaSil
 25. Sevgili Derya arada izlerim .Çok iyi bir röportaj olmuş ellerine sağlık.
  En çok da 3güne sığdırması çok hoşuma gidiyor.Hergün zaman ayırmak zor geleebiliyor.
  Teşekkürler plates kardeşliği ha ha ha hah Ebru Sanlı havasına girdim birz.
  Ben de bloguma beklerim.

  YanıtlaSil
 26. harika bir yazı, röportaj olmuş. yoga yı ara ara yapabiliyorum düzneli değil ama çok ilgimi çekiyor, sayenizde videolarını izleyebileceğim birini tanıdım. sizin adınıza da çok mutlu oldum ;) sevgiler

  YanıtlaSil
 27. Tanışma fırsatı verdiğiniz için çok teşekkür ederim.Kanalına göz atacağım mutlaka :)

  YanıtlaSil
 28. Videoları ilk kez izledim. Yazı da oldukça heyifli ve akıcı olmuş. teşekkürler

  YanıtlaSil
 29. Güzel bir röportaj olmuş Derya, elinize sağlık!
  Hayırlı olsun :) Keyfin de daim olsun!
  Daha nice keyifli röportajların olsun ;)

  YanıtlaSil
 30. Deryacım ne kadar güzel bir röportaj olmuş tebrikler hazırladığın sorular süper cevaplarda ki samimiyet de öyle.
  Her ikinize de sevgiler ve teşekkürler.

  YanıtlaSil
 31. Tanışmamıza vesile oldunuz bu röportaj ile, nasıl da keyifli ve doğal olmuş..
  Ellerinize, emeğinize sağlık :)

  YanıtlaSil
 32. Gerçekten tebrik ediyorum böyle bir röportajı yaptığın için.Psikolojik olarak rahatlamaya ihtiyacımız var demesi valla hoşuma gitti.Psikoloji her yerde geçerli.Emeklerine sağlık :)

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads