Mio Alpha 2 İzlenimlerim

Sizlere daha önce aldığım Mio Alpha 2 spor saatinden sosyal hesaplarımda bahsetmiştim. Bir süre kullandıktan sonra izlenimlerimi de aktarıyorum.
Mio alpha 2 nabızölçer

Saat eski modellerin aksine göğüs kemeri olmadan kullanılıyor. Zaten satın alırken tercih etme nedenlerimden en önemlisiydi. Kullanımı çok basit. İki düğmesi var A düğmesi ile tarih ve kisisel verilerinizi giriyorsunuz B düğmesi ile spor fonksyonunu çalıştırıyorsunuz. Kemerli saatlerin aksine biray geç nabız ölçmeye başlıyor o yüzden spora başlamadan çalıştırmak gerekiyor. Nabız, kronometre, mesafe, kalori ve çalışma temposunu gösteriyor. Daha önce kullandığım polar Ft4 mesafe göstermiyordu kı bu dışarda da yürüdüğüm için önemli bir detaydı. Ancak saat fonksyonları zayıf. Saddece tarih ve saati gösteriyor. Yani alacaksanız bunu göz önünde bulundurun. Kolda duruşu güzel, spor kıyafetlerle uyumlu ben dışarda da rahatlıkla takıyorum.
Sokakta da istediğim verileri gösterdi. Artık kaç kilometre yürüdüğümü görebiliyorum.
Suya dayanıklı olması da hoşuma gitti poların spor verileri suda çalışmıyordu. Triatloncuların da kullandığı bir saat.
Mio Go diye app' i var ama ben pek memnun kalmadım. Sporunuzu yaparken saatle app bağlantısı kesiliyor, sağlıklı sonuç alınamıyor. Gerçi app kullanmasam da olur. Çizelge çıkarma derdinde değilim. Benim hedefim evde, dışarıda ve havuzda göğüs kemeri olmadan kullanabileceğim bir spor saati idi amacıma ulaştım.
Bu kesinlikle bir ürün reklamı değil kendi kullandığım ürün hakkında izlenimlerimdir. Benim aklıma gelenler bunlar.  Saat hakkında başka sorularınız varsa yazının altına yorum bırakabilirsiniz.

UYARI!!!
Bu yazıyı yayınladıktan sonra bir süre saati kullandım ancak sürekli bağlantının kesilmesi ve verileri tam alamamam nedeniyle iade ettim...

8 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Ergonomik, kullanımı yıldırmayan, hem de küçük ebatlı neler yapıyorlar. Güle güle kullanın :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler ben bunu iade ettim. Polar markası en iyisi.

   Sil
 2. O zaman buna hiç rağbet etmeyelim. çok teşekkür ederiz bilgilendirme için

  YanıtlaSil
 3. Bilgilendirici ve objektif bir paylaşım olmuş teşekkürler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Rica ederim :)Ben de kullanıcı yorumlarını okuyorum karar vermeden önce bunda olumlu ve olumsuzlae vardı. Maalesef olumsuz yorumlar haklı çıktı.

   Sil
 4. Bu deneyiminizi paylaşmaız çok iyi olmuş. Ürünü almayı düşünenler bu sayede daha doğru karar verebilirler.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkürler Kader hanım umarım yararı olur okuyanlara.

   Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads