Yeni Başlayanlar İçin... - Yogaya Başlayalım

Biraz rahatlamak, vücudunuza esneklik kazandırmak, sağlıkla ilgili faydalarından nasibinizi almak için yogaya başlamak istiyorsunuz. Ancak bir spor salonuna gitme imkanınız yok. Yoga evde yapılır mı? Bu soruya cevabım, evde bazı yoga hareketlerini uygulayan biri olarak : Kesinlikle evet !!! Evimizin konforunda sporumuzu yapabilmek, bitirince duşumuzu alıp evdeki işlerimize devam etmek gerçekten de en rahatı. Ancak evde yoga yapmaya karar verirken, sakatlanmalara neden olmamak için dikkat etmeniz gereken bazı önemli noktalar var. 

yoga-evde yoga-


Evde Yogaya Başlarken

  • Evinizde video izleyerek yogaya başlamadan önce vücudunuza esneklik kazandırın. Basit esneme hareketleri ile başlayın ve bunları her gün yapmayı alışkanlık haline getirin. 
  • Vücudunuz iyice alışana kadar, her zaman başlangıç seviyesi videolarını seçin ve videoyu önceden izleyerek anlamaya çalışın. 
  • Size uygulaması  zor veya tehlikeli gelen hareketleri atlayın. Aceleci olmayın.
  • Isınma ve esneme aşamalarını es geçmeyin
  • Rahat ve nefes alan kıyafetler tercih edin
  • Yoga hakkında internetten veya kitaplardan ilgili yayınlar okuyun. Hareketleri iyice anlamaya, faydaları hakkında bilgi edinmeye çalışın

Yogaya bir kez başladıktan sonra, pozitif etkilerini farkedeceksiniz. Vücudunuz esneklik kazanacak, daha zinde ve dingin hissedeceksiniz. Ünlü yıldız Jennifer Anniston ve daha birçok tanınmış simanın çalıştırıcısı Mandy İngber, yogaya başladığınız andan itibaren yaşlanmanızın yavaşladığını söylüyor. 
Başlangıç seviyesindekilerin günlük uygulaması için Türkçe bir yoga videosu eklemek istiyorum.


Bunlar da ilginizi çekebilir : Yoga Bodega

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Bu hareketler insanı bedenen ve ruhen oldukça rahatlatır. Yogayı merak edenler ve yeni başlayanlar için harika bir paylaşım Derya Hanım :)

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads