Hareketleri Kaç Set Tekrarlasak? - Set Uygulaması Gerekli Mi?Birkaç hareketlik bir çalışma yapacağız ama kaç set yapsak? Hani her spor sayfasında yazar ya 3 set şundan, 5 set ondan... Leslie Sansone her şeye olduğu gibi buna da basit bir çözüm getirmiş. Diyor ki: Kasınızn çalıştığını yani yorulmaya, ağrımaya başladığını hissettiğiniz andan sonra birkaç tekrar daha yapıp bırakın. Bundan sonrası artık kası geliştirip şişirmeye giriyor çünkü.
Ben de artık bu yöntemi uygulamaya başladım. Mesela chest press yapacağım 30 tekrar yaptım diyelim yorulmaya dumbelları zor kaldırmaya başladım 5-6 tekrar daha yapıp bırakıyorum. Bizler çoğumuz evde spor yapıyoruz. Bodybuilding yapma amacında da herhalde değiliz. Hedef kası güçlendirmek, sıkılaşmaksa bu sistem çok pratik. Ama yok kaslı olayım diyorsanız tekrarları da daha fazla tutmanızda yarar var. Tamamen kendinize göre, ulaşmak istediğiniz hedefe göre ayarlayabilirsiniz evinizdeki spor rutininizi.
Herkese sağlıklı ve fit günler dilerim.

24 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Interesting!
  So lovely post darling, like it!

  Visit my blog, Malefica

  YanıtlaSil
 2. Interesting post. We keep in touch. xx

  YanıtlaSil
 3. çok güzel bir site .ilgiyle takip ediyorum

  YanıtlaSil
 4. Bence bu harika bir fikir. Özellikel belirtilen rakamlara ulaşmak için o kadar zorlamaya gerek yok bedenimizi bence de ;)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Herkes kendine göre ayarlamali canim 😊

   Sil
 5. Ben daha ilk harekette yoruluyorum ki.. Tembellik böyle bisii 😝😝

  YanıtlaSil
 6. O zaman ben mekiklerde doğrusunu yapıyormuşum. Karnım acımaya başladıktan sonra 10 tane daha yapıp bırakıyorum. O zaman çok teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 7. ben normalde 3 set yapardım hep..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hangisi kolayina geliyorsa öyle yap canim 😊

   Sil
 8. Amazing blog! I like the idea of promoting healthy lifestyle. Wish you an amazing day!

  I follow you, If you'd like to check out and follow me back: Happy But Mess

  YanıtlaSil
 9. Ben geçen seneden beri boksa ve 3 haftadır da yüzme kursuna gidiyorum.İnstagramda bir blog etkinliği sayesinde takipleşmiltik ilk ve farkında olmadan da gönderileriniz bilinç altımızı şekillendirmiş.Yoksa spor hep yapmak istediğim ama hiç nasip olmayan ce üşengeçlikte ettiğim bir şeydi.Evde 45 dakkika sehpa etrafında yürümeler hariç olabilir ) Malum Ağrı soğuk memleket ve dışarıda adam boyu kar oluyor.Neyse bu yıl karsız,sakin bir yıldı bu soğuk coğrafyalı memleket için.:) O yüzden size kolaylıklar diliyorum.Altın günlerinden sporlu günlere doğru bir gidiş herkese nasip olsun diyelim :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Cok sevindim. Faydam dokunduysa ne mutlu 🙂

   Sil
 10. Uzun soluklu bloglara denk geldikçe mutlu oluyorum. :)

  YanıtlaSil
 11. Merhabalar bloğumda cevaplamanı istediğim bir mim var. Cevaplarsan çok mutlu olurum.
  İyi bloglamalar canım...

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads