Saç Dökülmesine Karşı Doğru Bakımı Uygulayın

 
Biz kadınlar için saçlarımız güzelliğimizin tamamlayıcısıdır. Ancak saç dökülmesi artık bizlerin de sorunu. Birçok kadın bu dertten muzdarip ve yeniden eski saçlarına kavuşmak için denenmedik yöntem bırakmıyorlar. 

Saç Dökülmesine Karşı Neler Yapabiliriz?

Erken teşhis

Öncelikle erken teşhis saç dökülmesiyle mücadelede çok önemlidir. Günde 100 saç telinin dökülmesi normal görülse de tek tek saç teli saymak çok da pratik olmaz. Ancak yastığınızda, yerlerde ve saçınızı kuruturken normalde fazla dökülen saç teli görüyorsanız önlem alma zamanı gelmiştir. Cilt doktoruna gidin

Hemen bir cilt doktoruna gidin ve saç dökülmenizin ardında yatan başka bir sağlık sorunu olup olmadığını kontrol ettirin. Sorununuz düzelince saç dökülmeniz de muhtemelen geçecektir. Saç dökülmesi kansızlık, hormon sorunları, vitamin eksikliği gibi birçok sorundan kaynaklanıyor olabilir.

Beslenmenizi düzene sokun

Çeşitli besin gruplarını alabildiğiniz sağlıklı bir beslenme şekli cildinizde, tırnaklarınızda ve saçlarınızda etkisini gösterecektir. Sağlıksız diyetler de saç dökülmesinin nedenlerinden biridir. Vitamin içeren bol sebze meyve, sağlıklı proteinler ve doğal karbonhidratlar, sağlıklı yağlar mutlaka beslenmenizde olması gerekenlerdir.

Doğada zaman geçirin

Açık havada aktivite yapmak ve zaman geçirmek bolca oksijen almanızı sağlar. Bu hem sağlığınıza, hem cildinize, hem de saçlarınıza iyi gelir. Mümkün olan her fırsatta açık havaya çıkmaya çalışın.

Stresten uzak durun

Zamanımızda stresli durumlardan uzak durmak çok da kolay olmasa da, kendinize rahatlama zamanları ayırın. Meditasyon yapmak ve sevdiğiniz hobilerle uğraşmak stres düzeyinizi dengede tutmakta faydalı olacaktır.

Doğru ürünlerle bakım uygulayın

Dönem dönem yoğun saç dökülmesi yaşayan biri olarak doğru saç bakım ürünlerini bulmak benim için çok önemli. Yıllar içinde her bahar ve sonbahar döneminde başlayan dökülmenin çarelerini aradım. Sayısız ürün denedikten sonra geçtiğimiz aylarda Concept Beauty markası ile tanıştım. Her saç tipine uygun bakım ürünleri bulunan markanın  özel durumlar için bakım setleri de var.Benim durumuma uygun olan Dökülme Önleyici Özel Set no1 oldu. Setin içinde Concept Beauty şampuan, dökülme önleyici dermo saç bakım shot'ı, yapılandırıcı dermo saç bakım shot'ı, var. Bakım shot'larını şampuanla karıştırıp kullanabiliyorsunuz. Aktifleştirici saç serumunu ise, yıkama sonrası saçlara masaj yaparak yediriyorsunuz. 

Şampuanın içinde SLS, SLES, ALS sülfat türevli yüzey aktifler ile ilave tuz ve paraben bulunmuyor ve Ph düzeyi saç derisine dost. 

Aktifleştirici saç serumu 3 ay içinde saç dökülmesini tersine çeviriyor.

Ayrıca sette Sedat Biga imzalı Dermaroller etkili saç fırçası da var. Saç derisine masaj yaparak kan dolaşımını hızlandıran bu fırça, kaynaklı saçları bile kolaylıkla tarıyor.Dikkatimi çeken bir başka set ise, Yanmış, yıpranmış ve kopmuş saçlara özel bakım seti oldu. Yılda bir kaç kez kür olarak da kullanılabilir. Sürekli de kullanabilirsiniz ancak ben çok fazla bakım yağı kullanamadığım için yılda birkaç kez kür olarak uygulayabilirim. 

Setin içinde yine bir Concept Beauty şampuan, keratinli dermo saç bakım shot'ı, nemlendirici dermo saç bakım shot'ı (bu ürünler yine şampuanla karıştırılarak kullanılabilir), iki fazlı saç sütü, saç bakım serumu, ipek protein kompeks saç maskesi. 

Bu setin etkileri de yıpranmış, kırılgan saçlara, güneşin zararlı etkilerine, kimyasal işlem görmüş saçlara derinlemesine bakım uygulaması. Ürünlerin içindeki bileşenler ve faydalı yağlar saçı besliyor ve ipek gibi yumuşacık yapıyor.

Tüm ihtiyacınız olan ürünleri tek bir set halinde almak hem pratik oluyor, hem de bence daha ekonomik. Ayrıca saçlarımız ucuz ve kalitesiz ürünlerle yıpratılmayacak kadar da değerli. 

Concept Beauty sayfasını incelediğinizde, her ihtiyaca göre sayısız şampuan ve bakım ürünü bulacaksınız. Gerçekten saç konusunda uzmanlaşmışlar. Markanın Instagram hesabını da takip ederek tüm yeniliklerden haberdar olabilirsiniz. 2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Bir ara çok dökülüyordu ama doğru ürünlerle toparladım bende :)

    YanıtlaSil
  2. Bakayım bu ürüne.Stresli zamanlarımda baya dökülüyor saçlarım :(

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads