Buhar İle Cilt Bakımı Nasıl Yapılır? Buhar Cilde Nasıl Uygulanır?


 

BUHAR İLE CİLT BAKIMI NASIL YAPILIR? BUHAR CİLDE NASIL UYGULANIR?

 

Cilt kir ve bakterilere fazlasıyla maruz kalıyor ve yıpranıyor. Temiz bir cildin sağlıklı cilt demek olduğunu sizlerde biliyorsunuz. Derinlemesine cilt temizliği için en iyi çözümlerden biri buharlı cilt bakım temizliğidir. Cildinizi temizleyip ışıltı katacaktır. Son dönemlerde en popüler cilt bakımından birisi olan buhar tedavi SPA salonlarında çok tercih edilen buharlı bakım evde nasıl yapılır? Püf noktası nedir? Sorunuzun yanıtı burada..

Buharlı cilt bakımı, gözenekleri temizleme işlemidir. Profesyonel olarak yapılan cilt maskesi öncesinde her zaman buharlı cilt bakımı uygulaması ilk başta gelmektedir. Buharlı cilt maskesinin sonrası cilde uygulanan nemlendiriciler, tonikler ve maskeler cilde daha iyi işleyerek sağlıklı bir cilde sahip olmanızı sağlar. Buharlı cilt maskesi ile derinlemesine temizliği sağlamak için evinizde pratik yöntemlerle cildi bakıma hazırlayabilirsiniz. Sıcak suyla işlem yapacağınız için biraz dikkat etmeniz sizin bir takım kazalar yaşama riskini ortadan kaldıracaktır. Evde buharlı cilt bakımı yapmak istiyorsanız yazımdaki tavsiyeleri dikkatle okumalısınız!Buhar Banyosunun Yapılmasının Püf Noktası Nedir?

Buhar banyosu, her zaman cilt bakımı öncesinde yapılan ilk adımdır. Yani buhar uygulamasını, temiz olan cildinize nemlendiriciyi, toniği, maskeyi sürmeden önce yapmalısınız. Eğer siz nemlendiriciden daha sonra buhar banyosu yaparsanız cildinizdeki bütün ürünleri temizlemiş olursunuz.

Buhar ile temizleme yapılmadan önce ve sonra bol su içerek vücudun nem dengesini sağlamalısınız. Çünkü buhar uygulaması ile cildinizin terlemesine ve cildin neminin kurumasına engel olursunuz.  Buhar cilt temizleme yöntemlerinden en fazla 5 ile 10 dakika arasında yapılmalıdır. Çok uzun zaman buhar altında kalmak, ciltte kuruluğa, nem kaybına sorun açar.

Peki Evde Buharlı Cilt Bakımı Nasıl Yapılmaktadır?

Buharlı cilt bakımını yapmadan önce cildinizin derinlemesine temizlenmiş olması gerekmekte. Öncelikle temizleyici bir jel ile derinlemesine temizleyiniz. Evde buhar banyosu yapmanız içim öncelikle suyu ısıtın.  Buhar uygulaması için kaynar su değil de 80-90 derecelik su tercih edebilirsiniz. Suyu derin bir kasenin içine veya kaba boşaltın. Suyun içerisine rahatlatan yağlardan damlatabilirsiniz.

Ardından suyun üzerine, yüzünüzü suya değdirmeyecek şekilde başınızı yerleştirin. Bir havlunun yardımı ile başınızı kapatın. Sudan ortalama olarak 30 cm uzakta olmanız yeterlidir.

Buhar uygulaması yapılırken yavaş yavaş nefes alıp vermelisiniz.  Yaklaşık 10 dakika sonra buhar banyosunu bitirebilirsiniz. Fazla yaptığınız zaman cildiniz kurur ve nem kaybına uğrar. Dikkat ediniz.

Buhar banyosunu haftada 1 kez yapabilirsiniz. Böylelikle cildiniz nefes alacaktır. Ardından nemlendiriciyi, toniği ve maskeyi sürebilirsiniz. Temiz ciltli günler dilerim!

Bu konular da ilginizi çekebilir:

Makyaj Malzemeleri Nasıl Temizlenir?

Kırışıklık Önleyici 8 Öneri

2 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. lavanta yağı da damlatsak mis gibi olur bence

    YanıtlaSil
    Yanıtlar
    1. Tabii ki tercihe göre aromaterapi yağları kullanılabilir ☺️

      Sil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads