Kadın Spor Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Hareket etmek insan doğasının ayrılmaz bir parçası. Konforlu bir şekilde hareket etmek hem kemik hem de kas sağlığını doğrudan etki eder. Bu nedenle gün içerisindeki hareketlerinizde rahat etmenizi sağlayacak kadın spor ayakkabı modelleri tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Rahat bir şekilde hareket edebileceğiniz, doğru ayakkabı seçerken göz önünde bulundurmanız gereken pek çok kriter vardır. Genel olarak kadın spor ayakkabı seçimi noktasında dikkat etmeniz gereken bazı kritik ipuçları var. İsterseniz gelin birlikte bakalım.

spor-ayakkabi

 

Ayağınıza Göre Ayakkabı Seçimi Yapın

Ayağınızın formu, nasıl bir spor ayakkabı seçmeniz gerektiği konusunda size ipucu verecektir. Ayak şeklinizi öğrenmek için son giydiğiniz ayakkabıyı detaylı şekilde inceleyin. Ayakkabınızın en çok aşındığı ya da genişlediği yerler ayak şekliniz hakkında size bilgi verecektir. Örneğin eğer ayakkabınız en fazla iç kenarlarda aşınma gösteriyorsa bu düztaban ayaklarınız olduğunu ve yürürken içe doğru bastığınızı gösterir. Eğer ayakkabılarınız en fazla dış kenarlarda aşınma gösteriyorsa; bu da yürürken dışa basmaya eğilimli olduğunuza işaret eder. Ayağınızın şeklini ve yürüme alışkanlıklarınızı dengeleyecek ayakkabılar seçmeniz ayak sağlığınızı desteklemenizi sağlayacaktır. Çarpma etkisini hızla emerek yüksek konforda maksimum performans sergilemenizi sağlayan Nike kadın spor ayakkabı modelleri ile rahat bir şekilde hareket edebileceğiniz ayakkabılara kavuşabilirsiniz.

Ayakkabı Tabanını Doğru Seçin

Bir ayakkabının tabanı ayakkabının konfor seviyesini belirler. Ayakkabı tabanının spor sırasında meydana gelecek basınç ve darbeyi emmesi gerekir. Bunun için de tabanın topuk kısmı topuk kemiğini destekleyecek yumuşaklıkta ve kalınlıkta olmalıdır. Ayakkabının orta tabanının ise daha az bükülebilen sert bir yapıda olması gerekir. Ayakkabının arka kısmı ayağınızı sarmalıdır. Böylelikle spor sırasında ayak bileği burkulması riskiniz ciddi anlamda azalacaktır.

Kullanım Amacınızı Göz Önünde Bulundurmalısınız

Seçtiğiniz kadın spor ayakkabı kullanacağınız spor türüne özel olarak üretilmiş olmalıdır. Örneğin eğer koşu ayakkabı alıyorsanız topuk tabanı güçlü olan ve bileği koruyan arka destekli modelleri seçmelisiniz. Eğer yürüyüş için ayakkabı alıyorsanız bu durumda iç tabanı yumuşak, dış tabanı sert olan bir ayakkabı seçmeniz gerekecektir. Hızın ardındaki teknoloji ile ayakkabılarını tasarlayarak farklı ihtiyaçlara uygun ayakkabı modellerine ulaşmanızı sağlayan adidas kadın spor ayakkabı modelleri arasından kullanım amacınıza en uygun ayakkabıyı seçebilirsiniz.

Ayağınızı Saran, Havadar Ayakkabıları Tercih Edin

Ayakkabı seçiminde ayağınızın hava almasını sağlayacak kadın spor ayakkabı modellerini tercih etmelisiniz. Böylelikle ayağınız terlemeden, daha rahat ve konforlu bir şekilde spor yapabilirsiniz. Ayrıca spor sırasında ayağınızın formunu koruması için ayağınızı ve bileğinizi saran modelleri tercih edin. Böylelikle spor sırasında meydana gelebilecek parmak yaralanmalarının önüne geçebilirsiniz. Orta taban konforu, ideal topuk yastıklama özelliği ve ayağı iyi kavrayan Puma kadın spor ayakkabı ile modelleri ile hareket ederken yaşanabilecek kaza riskini azaltabilir; konforlu ve keyifli bir egzersizin tadını çıkarabilirsiniz.


 

Tarzınıza Uygun Renk ve Model Seçin

Ayakkabının ayağınız için konforlu bir kullanım sunması kadar sizin beğeneceğiniz bir modelde ve renkte olması da önemlidir. Ayakkabınızı severek kullanmak istiyorsanız tarzınıza uygun bir renk ve model seçmenizi öneririz. Örneğin, canlı bir tarzınız varsa neon renkte spor ayakkabılar tarzınızı tamamlayacaktır. Öte yandan daha sade ve minimal bir tarza sahipseniz, pastel renkte spor ayakkabıları tercih edebilirsiniz. Spor ayakkabı seçerken bütçenizi de göz önünde bulundurmanız gerekir. Bütçenizi aşan modelleri arama kriterlerinizin dışında tutmalısınız. Bütçenize uygun kadın spor ayakkabı modellerine ulaşabileceğiniz bir alışveriş sitesi mi arıyorsunuz? Sportive ile istediğiniz spor dalına uygun, kaliteli ve şık spor ayakkabılarına bütçe dostu kadın spor ayakkabı fiyatları ile ulaşabilirsiniz. Her spor branşına uygun, dünya çapında tanınan ve bilinen spor ayakkabı markaları ile spor konforunuzu katlamak için hemen Sportive'i ziyaret edip tarzınıza göre bir modeli seçebilirsiniz.

 

 Bu yayınlar da ilginizi çekebilir:

Sağlıklı Adımlar İçin Spor Ayakkabı Seçimi

Erkek Günlük Spor Ayakkabı Tavsiyesi 

Bir Ayakkabıyla Birden Çok Tarzı Yakalayın 

Yollardaki En Büyük Yardımcınızla Tanışın

Yorum Gönder

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

Daha yeni Daha eski

Ads

Ads