Chamaripa Ayakkabıları İle 7 cm Daha Uzun Görünebilirsiniz- Chamaripa Elevator ShoesChamaripa Elevator Shoes

Hi everybody !!! How's going on? I hope you are all well. As you know my blog is a healthy lifestyle blog, especially for women. An active life is the key to health. Of course, we need also comfortable clothes and shoes for our activities. It is not a secret that my favourite shoes are fitness shoes. I can find a thousand reasons for one more pair of sporty and comfy shoes :) I find a wonderful brand with shoes not only comfortable. Chamaripa makes the best elevator shoes ever. 
Are you wondering what does elevator shoes mean? Let' s talk us a little bit about that. 

What Are Elevator Shoes?

Are you a short woman or man just like me? Do you want to look some inches taller? What if I say that there is a perfect product to help you look taller than you are? Yes, there is exactly. You can increase your heigh 2-5 inches instantly. Elevator Shoes from Chamaripa helps you look taller with their platform shoes. The shoe seems just like a normal shoe from outside, but it has thickened sections of the insoles under the heels. The heel can be made from plastic, wood or rubber.
Chamaripa Elevator Shoes

They have women and men shoes for many occasions. For daily use, elegant shoes, shoes for wedding occasions e.t.c.

                                      Chamaripa Elevator Shoes

Why you should choose Chamaripa shoes?

They are using high-quality real leather. 
The shoes are looking just like all normal shoes.
They are looking good and they are comfortable.
They have their own factory and they have more than 11 million worldwide customers. They made a very professional package and they are working with DHL/FEDEX. If you have a problem with your shoes, they are giving a professional customer service. 

Chamaripa Elevator Shoes For Women

I made a wishlist today with women elevator shoes. I choose casual and sporty shoes for my active followers. But you can find much more shoes on their web page. 
Thanks for visiting and reading my blog. Have an active, healthy day. 

Model: W82W115D522D
Price: $109.00


Model: W82W115D381D
Price: $119.00

Model: W82W129D011D
Price: $119.00


Model: W81W126D011D
Price: $119.00


Model: W81W115F301D
Price: $119.00


Herkese merhaba!!! Uzun zamandır spor ayakkabılardan bahsetmemiştik :) Aktif kadının en iyi yardımcıları tabii ki, komforlu ve kaliteli spor ayakkabılar. Sizi bilmem ama benim her zaman bir tane daha spor ayakkabı alacak bahanem vardır cepte :) Zaten sağlık otoriteleri de sürekli aynı spor ayakkabı ile spor yapılmamasını ve başka ayakkabılarla dönüşümlü kullanılmasını öneriyorlar. Mantar oluşumunu önlemek için terli ayağınızdan çıkardığınız ayakkabıyı hemen dolaba kaldırmayıp, güzelce havalandırmayı unutmayın. Ne diyordum, spor ayakkabı hastalığımdan bahsediyordum değil mi :) Tabii böyle olunca da sürekli nerde ne varmış diye araştırıyorum. Bugün size hem rahat, hem kaliteli ayakkabılar üreten Chamaripa firmasından bahsedeceğim. Ancak tek özellikleri bunlar değil. Boyunuzu 7 cm kadar daha uzun gösterecek asansör ayakkabılar (Elevator Shoes) denilen ayakkabılar üretiyorlar. Nasıl mı? Aslında ayakkabılar dışarıdan bakılınca normal ayakkabıdan farksız görünüyor. Ancak tabanla topuk arasında asansör görevi görecek katmanlar ekleniyor. 
Chamaripa, hem kadınlar hem erkekler için; hem günlük kullanım, hem de özel günler için ayakkabılar üretiyor. Dünya çapında 11 milyondan fazla müşterileri var. Kendi fabrikaları var, gönderimde DHL ve FEDEX gibi firmalarla çalışıyorlar. Ayakkabıdan herhangi bir şikayetiniz olursa, profesyonel müşteri hizmetleri ekibi size yardıma hazır. Kaliteli ve gerçek deri kullanıyorlar. Ayakkabı modellerinin normal ayakkabıdan farksız görünmesine dikkat ediyorlar. İnternette yorumlara ve videolara baktığımda, güzel kutular içinde, profesyonel bir paketleme ile gönderdiklerini de gördüm. 
Ben bugün için spor ayakkabı kolleksiyonlarından birkaç örnek seçtim. Ama sayfalarına baktığınızda, her duruma uygun birçok model bulabilirsiniz. Ne dersiniz olduğunuzdan 7 cm daha uzun görünebilmek mümkünken bu şansı değerlendirmeye değmez mi? 
Bloğumu ziyaret ettiğiniz için teşekkür ederim. Güzel yorumlarınızı okumak için sabırsızlanıyorum. Herkese sağlıklı ve fit günler dilerim :)

 • Bu yazıda reklam linkleri bulunmaktadır. 

18 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. Tavşan kulaklı pembiş ayakkabıya bayıldım ben :)

  YanıtlaSil
 2. Deryacım,tasarımları harikaymış gerçekten.Karşıdan beni al diyo resmen

  YanıtlaSil
 3. Boyundan memnun olmayanlar için iyi fikirmiş. :))
  Sevgilerimle Derya'cığım...

  YanıtlaSil
 4. What a wonderful post, dear! Great shoes!

  YanıtlaSil
 5. Great post dear! <3
  Follow for follow?
  On my blog is new post:
  https://amyviewoflife.blogspot.com/

  YanıtlaSil
 6. Lovely post dear! Have a great week! xx

  YanıtlaSil
 7. Spor ayakkabı tutkunlarından biri de benim ve kalpli ayakkabı bana göz kırpıyor.
  7 cm uzamak iyiymiş özellikle de benim gibi boy problemi olan bayanlar İÇİN. Tavsiye için teşekkür ediyorum.

  YanıtlaSil
 8. Pretty ...@@ This has been a really wonderful article. Thank you for providing this information .....!!

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads