Elma Sirkesinin Faydaları

Dr. Mehmet Öz sayfasından alıntıdır...
Elma sirkesi salatalara sos olmaktan çok daha fazla özelliği olan bir gıda maddesidir. Organik elma sirkesi, antibakteriyel, antiviral, kalbe faydalıdır.İşte bu gizli silahı kullanmanın değişik yolları.

Kepek için
Kepeğe karşı, elma sirkesini suyla karıştırıp (her birinden fincanın 4/1 i kadar) sprey şişesine doldurun. Duştan sonra saçınıza sıkıp 15 dakika bekleyin ve durulayın.

kilo vermek
Tahriş olmuş boğaz.
Sürekli boğazınız tahriş oluyor ve şurup kullanmaktan bıktınız. Bir tatlı kaşığı elma sirkesi, bir çay kaşığı kırmızı biber, 3 tatlı kaşığı bal karıştırıp için.Tahriş ve ağrı yok olacaktır.

Ayak kokusu
Kötü kokulu ayaklara karşı elma sirkesini bebek bezine döküp gece boyunca ayaklarınızda duracak şekilde sarın. Ayaktaki kötü kokular gidecektir. Aynı zamanda koltuk altındaki kötü koku için de etkilidir.

Hazmı düzenler
 Gaz ve hazımsızlık sorununa karşı bir bardak suya bir yemek kaşığı elma sirkesi karıştırıp yemeklerden önce için.

Cilt temizliği
Elma sirkesi cildi temizlemede mucizeler yaratabilir. Yüzünüze makyaj pamuğuyla sürdüğünüz elma sirkesi cildinizi pürüssüzleştirip, yağ fazlasını alacaktır. Ayrıca gece yüzünüzde bekletirseniz yaşlılık lekeleri, sivilceler ve aknelerde de işe yarayacaktır.

Güneş yanığı
Güneşte fazla mı kaldınız? Banyo suyunuza bir iki fincan elma sirkesi karıştırın. Bu yanma hissini alacak ve cildinizin Ph seviyesini yeniden düzene sokacaktır.

Diş sararması
Sarı dişlere karşı da elma sirkesi etkili bir çözümdür. Ağzınızı elma sirkesiyle çalkalayıp sonra suyla iyice yıkayın. Çok sık yapmayın.

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Elma sirkesi bilinçli kullanıldığında harika etkileri olabilir. Faydalı bir yazı olmuş emeğinize sağlık.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads