Detox Yapmak ve Kilo Vermek İçin Yoga-1-

Detox, kilo vermek için çok iyi bir yöntemdir. Ama bu uğurda sadece sıvı gıdalar içmek en sağlıklı yol olmayabilir. Vücudumuz her gün detoxa ihtiyaç duyar ama ömür boyu her gün sıvı gıdayla beslenemeyiz.
Detox 3 şekilde oluşur. Dolaşım, hazım ve lenf sistemleri yoluyla. Dolaşım yoluyla oluşan detoxta vücuda giren oksijen taze enerji kazandırırken, nefes vererek vücuttan zararlı maddeleri dışarıya atarız. Bu yağ yakımı için en etkili yollardan biridir. Aerobik denilen, vücutta oksijen dolaşımını sağlayan egzersizlerin de yararı buradan gelir.
Hazım yoluyla detox, dışkı ve idrar atarak olur. Lenf sistemi hücrelerdeki atıkları toplar ve gereken yerlere ulaştırır.
Vücudumuzun detox yapmak için sadece doğru gıdalara değil, aynı zamanda doğru hareketlere de ihtiyacı vardır. Egzersiz, vücudumuza kan pompalanmasını sağlar ve metabolizmayı hızlandırır. Yoga hareketleri, vücudun her parçasına masaj yapar, esnetir. Bu yolla iç organlara masaj yapılır, kan dolaşımı tetiklenir ve lenf sisteminin çalışması düzene girer. Yoga nefesleri de ayrıca detox etkisi yapar. Kan dolaşımının oluşması için vücudun bol oksijene ihtiyacı vardır.
İşte detox yapmak ve kilo vermek için en etkili yoga hareketlerinin ilki:

MARICHYASANA III

İç organlara masaj yapar. Vücuttan ve beyinden toksinleri atar. Depresyonu azaltır, sırt ve kalça ağrılarına iyi gelir.

marichyasana 3

1 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

  1. Teşekkürler. Ben de sayende dinlenme günlerimde detox yoga yapıyorum arada.

    YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads