Profesyonel Bir Balerinin Günlük Beslenmesi

Pop Sugar Fitness`tan çeviridir...

Balerinler dansederken, herşey cok kolaylıkla dönüyor gibi görünse de bu sahne şovlarının arkasında her gün yapılan uzun saatlik çalışmalar yatar. Haftanın beş günü altı ya da daha fazla saat dansetmek zorunda olsanız ne yaparsınız? Yediğiniz gıdaların size enerji verecek yiyecekler olmasına dikkat ederdiniz. Pensylvannia Balesi' nin baş dansçılarından Lauren Fadeley`e ince ve enerjik kalmasının ardında yatan sırları sorduk.
Balerin beslenmesi

Lauren güne meyve, kuruyemiş ve kahve ile başlıyor. Prova aralarnda atıştırmak için yanında taze kesilmiş sebzeler götürüyor. Çalışması bittikten sonra da hafif bir protein ve sebze yiyor.
Dansçılar için şişkinlik hissetmemek çok önemlidir. Giydikleri dar kıyafetlerle gaz şişkinliği yaşamaları oldukça zor bir durum olurdu. Bu yüzden Lauren Paleo beslenmesi uyguluyor ve glutensiz gıdalar tüketiyor. Paleo onu tok tutup açlık hissetmesini engelliyor fakat aynı zamanda bu sayede sindirim sorunları da yaşamıyor.
Lauren, hafta sonları tako ve cips gibi gıdalar da tüketiyor. Ayrıca hafta ortasında bir parça bitter çikolata atıştırmaktan çekinmiyor. Hindistan cevizi sütlü dondurmayı çok seviyor. Bazen şov öncesi canı baget ekmek bile şekebiliyormuş. Dansçılar aç gezmez diyor Lauren. Dans etmek oldukça fazla terlemek ve kuvvet gerektirir, vücudunuzu doğru gıdalarla beslemeden bunu başaramazsınız.

4 Yorumlar

Yorumlara link eklemek kesinlikle yasaktır. Bu yorumlar yayımlanmayacaktır. Comments with links are not allowed !!!

 1. İyi besleniyormuş, sadece cips kötü. :) Çünkü bir başlarsa insan, durduramaz en iyisi hiç bulaşmamak. :) Kendi adıma.

  YanıtlaSil
 2. Merhaba blog keşif etkinliğinden geldim. Blogunuzu takibe aldım. Kendi bloguma da davet ediyorum sizi ;

  http://senistiyorruj.blogspot.com.tr/

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba canim bir gunluk abone olup ben ekledikten sonra kacanlardan degilsen severek takip ederim. Bu hafta bunalttilar.

   Sil
 3. bende baleye gidiyorum gerçekten çok işe yaradı hem zayıfladım hemde tok kaldım müthiş

  YanıtlaSil
Daha yeni Daha eski

Ads

Ads